Kategoriler
Teknoloji

Elma kasasından ''Apple'' a

steve.jpg Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955'de doğmuştur) Apple Computer'in genel müdürüdür ve bilgisayar sanayisinin önderlerindendir. Apple'in ortaklarından olup (Steve Wozniak öbür ortaktır) 1976 yılında kurdukları bu firma bugünkü ev bilgisayarlarının gelişmesinde önemli yer almıştır (bkz. Apple II). Steve Jobs, Xerox'un Palo Alto Research Center‘inda geliştirilmiş olan Fare (Mouse) ve GUI (Graphical User Interface) kavramlarının ticari önemini kavrayıp, sonradan bunları Apple Macintosh‘da uygulamaya koymuştur. Steve Jobs aynı zamanda Pixar Animasyon Stüdyoları'nın genel müdürü ve yöneticisidir.

Steve’den inciler..

Hayatımın erken bir döneminde neyi sevdiğimi bulduğum için şanslıydım. Woz (Steve Wozniak) ve ben Apple’ı 20 yaşındayken ailemin garajında kurduk. Çok yoğun çalıştık, ve 10 sene sonra Apple garajdaki iki kişiden, 4000 çalışanı olan 2 milyar dolarlık bir şirkete dönüşmüştü. En nadide ürünümüz Macintosh’u piyasaya sürdüğümüzde ben 30 yaşına yeni basmıştım.

Eski wolkanca.com’da Elma kasasından ''Apple'' a veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Elma kasasından ''Apple'' a için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.