Kategoriler
Teknoloji

USB belleğinize ikon verin

usb bellekFlash bellek diğer adıyla da USB belleğinize bir ikon vermek istemez miydiniz? Elbette, istiyor bir çoğumuz. Bunu yapmak için ilk olarak favicon yapmamız lazım.

Favicon ise açılım olarak favori ikon anlamına gelir, yani resmin içeriğin gösteren resim dosyasıdır, .ico uzantılıdır. Favicon resmimizi normal resimden nasıl yapabiliriz? burada var mesela bu işi web’den yapan bir servis veya masaüstü programı IrfanView var.

Favicon’umuz da hazırsa ikinci aşamadayız. Bu aşamada ise, şurada bahsettiğim autorun.inf yani kayıt dosyasını işleyeceğiz.
Şimdi bir not defteri açın ve [autorun] icon = .\favicon_adi.ico kodunu girin, yalnız favicon_adi.ico kısmına yaptığınız favicon ismini yazın ve autorun.inf adında kaydedin bu metni, varsa böyle bir dosya; verdiğim kodu içine yazın.
Favicon ile autorun.inf dosyası şimdi USB belleğin içindeyse ikon görünmeye başlayacaktır hem ’Bilgisayarım’ bölümünde, hem de taktığınızda çıkan soru ekranında.

WOLKANCA

Konuk Yazar

USB belleğinize ikon verin başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

USB belleğinize ikon veriniçin 3 yanıt

bak bu iyi oldu işte, usb belleğim sıradan olmaktan kurtulacak bu sayede! 🙂

arkadaşım teşekkürler. flash bellekte oldu dediğin, peki portable harddiskte niye olmuyor, yoksa benim harddiskte mi bir hata war?

tam anlayamadım resimle anlatırsanız sevinirim not defterinin içine nası yazacağımızı şimdiden teşekkütlr..