Türkçe konuş

 Eğer siz de dilimizin yanlış kullanılmasından rahatsız oluyorsanız sitemize destek verebilirsiniz.

 Eğer siz de dilimizin yanlış kullanılmasından rahatsız oluyorsanız sitemize destek verebilirsiniz." DilimDilim* Türkçenin yanlış kullanılmasını protesto eden bir internet sitesidir.

 Eğer siz de dilimizin yanlış kullanılmasından rahatsız oluyorsanız sitemize destek verebilirsiniz.Tamamen kişisel bir projedir ve kesinlikle ticari bir amacı yoktur.

Eğer siz de dilimizin yanlış kullanılmasından rahatsız oluyorsanız bu projeye destek verebilirsiniz aynen benim yaptığım gibi."

Makaleler

"Dil Yarası "
Ömer F. ÖZEN

"Bye Bye Türkçe" nin 10 sayfalık özeti"
Oktay SİNANOGLU

"Oktay Sinanoğlu Türkçemizin vahim durumunu anlatıyor "
Tuna SERİM

"Türkçemizin şeyine şey etmeyelim!"
Yılmaz ÇETİNER

"Kirlenen Türkçe"
Okan YÜKSEL

"Atatürk bilim ve eğitim dili hakkında ne demişti…"
Oktay SİNANOGLU

" "Türkçe Hakkındaki Görüşlerim"
Johan VANDEWALLE"

"Dilim, oldu dilim dilim"
Sercan ZORBOZAN

"Türk-ilizce -1-"
Mustafa ÖZER

"Dilimiz"
Türkçemizi Canlandırma Derneği

"Türkçenin Üstünlükleri "
Ayhan AYVAZ

"SANAL TÜRKÇE"
Bilinmiyor

BYE BYE DEMEK NE DEMEK Kİ?"
"Bilinmiyor"

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Türkçe konuşiçin 10 yanıt

böyle bir sitenin gerçekten destektiçisiyim çünkü türkçemiz yozlaşmaya başladı diğer dillere özene özene fakat siteyi ziyaret ettiğim de eğer kısaltarak yazı yazan olursa yayınlayacaklarmış nasıl yanlış yapıyormuşuz diye. iyide internet ortamında kısaltıyoruz biz kelimeleri normal bir yazı yazarken biz zaten biliyoruz kelimelerin böyle olmadığını. ben türkçe kelimelerin yazılışına ve noktalama işaretlerine dikkat eden biriyim. böyle düşünmemeleri gerekli.

gerçekten en çok üzerinde durduğum bir konu. forumlarda hep düzgün yazmaya özen gösteririm zaten. hiç "q, w, x, $" gibi karakterleri kullanmıyorum. çok saçma bir şey. bir forumda da bu uygulamayı ben başlatmıştım ama ne yazık ki 6000 üstü üyeden sadece 32 kişi katıldı. dil bilimcilerin söylediğine göre türkçe'nin yaklaşık olarak 250 yıllık ömrünün kaldığı tahmin ediliyor. umarım bu vahim durumdan kurtuluruz.

türk"che"leşmeye karsı bir birey olarak böyle bir sitenin var olması beni mutlu kıldı her daim destekliyor olacağım.

merhaba volkan yılmaz ve saz arkadaşları.

duyarlıklı ve anlamlı blogunuza, sözcüğün en geniş anlamıyla "bayıldım". dil yozlaşmasının boyutları, artık katlanılamaz bir kavşağa geldi dayandı. türkçeye hakaret eden uygulamalar zincirine, nerdeyse her saniye bir halka ekleniyor. dünya çapında şairler, yazarlar, düşünürler yetiştirmiş türkçeye reva görülen bu zulümlere cesaretle karşı çıkışınızdan ötürü, sizi olanca içtenliğimle kutlarım.

esenlikle.

-bünyamin durali