Kategoriler
Gündem

Şampiyon Galatasaray

Galatasaray zaten eski sitemde şampiyondu gençler, rahat olun. Şampiyonu belirleyen o abilerin yeni icadı Süper Final dalgasına bu farkla girmek bir işe yaramıyor olsa bile, Galatasaray en yakın rakibi Fenerbahçe’ye 9, Trabzon’a 21 ve Beşiktaş’a 22 puan farkla normal lig Super Lig’i bitirdi.

galatasaray

Beşiktaş için bu sezon işler pek iyi gitmedi, tarafta lig boyunca bahtsız bedevi gibiydi, doldu, doldu ve sonunda maçta ertelenince taştı, ve tüm sezonun gerginliğini Beşiktaş – Galatasaray maçında boşalttılar.

O gol ofsayt, o hakem bilmem ne bunlara gerenk yok. Takım olarak Galatasaray her stat da, her ortamda, her türlü bu Beşiktaş takımını yenebilirdi, bence gereksiz stres yapmamak lazım. Kasketli karizma+ Fatih Terim şampiyonluğu öyle kolay kolay yedirmez adama.

Görüntüler çok kötü olsada yani o sahaya atlayan insanlar, kameramanların çektiği(görüntü değil çile), Allaha şükür olaylar çok büyümedi ve insanların canı yanmadı, bu tek teselli.

Maç Sonu: Fatih Terim
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Final’in ilk haftasında Beşiktaş ile oynanan maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaş’ın kendi sahasında etkili bir ekip olduğunun altını çizen Terim, “Bazı eksikleri olmasına rağmen derinliği olan bir kadrosu var. Bugün çok disiplinli oynadığımızı düşünüyorum. Tam bir takım halinde oynanması gereken bir karşılaşmaydı” dedi.

Beşiktaş’ın kadrosunda her an her şeyi yapabilecek oyuncular bulundurduğunu belirten tecrübeli teknik adam, “Böyle bir takıma karşı 90 dakika başarılı bir oyun sergiledik. Buradan bugün puan kaybetmeden evimize dönmek önemliydi. Oyuncularım disiplinli ve ciddi oynadılar” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş karşısında aldıkları üç puanın kendileri için taşıdığı öneme dikkati çeken Terim, “Şimdi önümüzdeki Fenerbahçe maçına moralli çıkacağız. Deplasmanda Beşiktaş gibi bir takımı yenmiş, puan kaybetmemiş bir ekip olarak buradan ayrılmak, bizim için önemli” diye konuştu.

Terim, yaşanan saha olaylarıyla ilgili yorumda bulunmazken, yöneltilen bir soru üzerine de Albert Riera’nın performansından memnun olduğunu dile getirdi.

Fatih Terim, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise Galatasaray’ın 2-0 kazanmasına attığı ikinci golle büyük katkıda bulunan Aydın Yılmaz’ın performansına dikkat çekti.

Tecrübeli teknik adam, Aydın Yılmaz hakkında şu sözleri kullandı: “Seyirci ile biraz arası iyi değildi, seyirci de biraz kırgındı. Yetenekliydi, çok daha önce çıkması lazımdı piyasaya. Çıkmayınca bu tepkileri bence bir serzeniş gibi kabul etmesi lazım. Birkaç ay önce rica ettim seyircimden ’beraber kazanalım’ diye. O günden beri de iyi oynuyor. Bu sakatlıkları bırakacak, daha çok çalışacak. Antrenmandan neredeyse evine çok zor gidecek. Galatasaray Florya Tesisleri onun ikinci evi olacak. Bence biraz mantalitesini değiştirdi. Daha hâlâ 24 yaşında, alt yapımızdan gelen başka bir oyuncumuz. Türk oyuncunun bu kadar az olduğu, her oyuncuya gözümüz gibi baktığımız bir ortamda, o ve onun gibi yetenekli oyuncuları boşu boşuna harcamamız gerekiyor. Onun için biraz uğraştık, uğraşmaya da devam edeceğiz.”

Aydın’ın attığı golle ilgili soru üzerine Terim, “Kendisi toplara çok iyi vuruyor. Antrenmanda kendisine ’bir de maçta olsa’ diye takıldım, kısmet, beni mahcup etti. Ama biz böyle mahcubiyete razıyız. İnşallah artarak devam eder. Bir gencimizi daha Galatasaray’a kazandırmış olduk. Çünkü ihtiyacımız var. Ümit ederim bunlar ona moral olur. İşini sever onunla yaşarsa olur. Yoksa Galatasaray’dan ayrılmak çok kolay, ama ayrılmak çok üzücü olur” sözleriyle konuşmasını noktaladı

galatasaray florya

Tekrar: Galatasaray zaten şampiyondu gençler, rahat olun.

(Satır 2x) Cimbombom cimbombom
Aslanlar sahada tribünler ayakta
90 dakika taraftar arkanda
Sarı kırmızıyla hiç bitmez bu sevda
Şampiyon olunca coşalım çılgınca
(Nak.2x) Çıldırın çıldırın çıldırın
Çıldırın çıldırın cimbom için çıldırın!