Kategoriler
Gündem

Türk kurt köpeği geliştirildi

Türk kurt köpeğiAnadolu Ajansının gazetelerde gördüğüm haberine göre 6 yıl önce Dumlupınar Üniversitesinde erkek Sivas Kangal köpeği ile dişi Kurt çiftleştirildi ve 1. nesil Türk Kurt köpeği elde edildi. 6 yıl önce gerçekleşen çalışma devam ediyorumuş, şu anda 2. nesil geliştiriliyor.

Çoğu ülkeye has kurt köpekleri var, Alman kurdu, Kanada kurdu, Sibirya kurdu vs. gibi, Dumlupınar Üniversitesinde çalışan bilim insanlarımız Türkiye’ye has, Türkiye’de yaşayan Kurt ile Sivas kangalı ile elde ettikleri bu ırkla dünyadaki en akıllı ve yetenekli kurt köpeğini elde ettiler.

Sivas kangalın zekası, kurdun da çevikliğini alan bu yeni nesil köpekler 2 metrelik bir duvarı kedi gibi zıplayıp aşıyormui ve çok iri köpeklermiş. Gerçekten çok sevindirici bir haber ben çok sevindim bu habere tüm diğer bilim alanlarında bu şekilde geliştirme yapmalıyız ve Dünya ile yarışmalıyız.

Daha detaylı bilgi Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden alınabilir.

Eski wolkanca.com’da Türk kurt köpeği geliştirildi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Türk kurt köpeği geliştirildi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.