Kategoriler
Ivır zıvır

Türk Dili Dergisi 2008 Yılı Kasım Sayısı

turk-dili-dergisiEvet arkadaşlar ben bir Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. İkinci vizelerde dersin birinden Türk Dili Dergisi 2008 Yılı Kasım Sayısından sorumluyuz. Fakat ne okuduğum yerde ne de memlekette bu dergiyi bulamadım. Gittigidiyor da olmak üzere hiçbir alışveriş sitesinde yok.

Türk Dili Dergisine abone oldum, mail attım kasım sayısı da lazım diye ama dönüş yapan olmadı maalesef.

Arıyorum cevap da yok.

Neyse bu dergiyi benim için bulup yollayabilecek olan varsa minnettar kalırım. Bana ilyasbat@yazikolik.com adresinden ulaşabilirsiniz. Gerçekten çok gerekli aralığın yirmisine kadar bulmam lazım.

İlyas BAT

WOLKANCA

Konuk Yazar

Türk Dili Dergisi 2008 Yılı Kasım Sayısı başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

sanırım tde öğrenciliğinde yenisiniz. ankara, istanbul gibi büyük şehirlerde öğrenci iseniz milli kütüphaneye uğrayınız. hem katalog kullanmayı öğrenmiş olursunuz. taşra'da öğrenci iseniz halk kütüphanelerine uğrayınız. halk kütüphanelerinin sayısı 1000'i geçmektedir. küçük ilçelerde bile bulabilirsiniz. kültür bakanlığı yani halk kütüphanelerinin sahibi olan kurum, birçok dergiye abone oluyor. bir edebiyat öğrencisi kütüphaneleri iyi bilmelidir. neyi nerede bulacağını iyi bilmelidir.
kuzum, şu sanal âlemden kaldırım kafanızı. yapamıyorsanız bari sanal âlemi iyi bilin.
eğer aradığınız dil derneği'nin çıkardığı "türk dili dergisi" ise matbu haline ulaşmanız gerek. çün sanal âlemde derginin tamamı verilmemiş. bakınız. türk dil kurumu'nun çıkardığı "türk dili" adlı dergiyi arıyor iseniz ananız sizi kadir gecesi doğurmuş. buraya bakın.
bir de "dergiden sorumluyuz" demişsiniz. dergiden sorumlu olmak nasıl oluyor! sanırım derginin içindeki bir veya daha fazla makale, yazıdan imtihan olacaksınız. o eserlerin sahiplerine ulaşmayı deneyebilirsiniz.
derslerinizde başarılar diliyorum.

beni aşağılayıcı tavrınızdan ötürü tebrik ederim.
1)tde'de yeni değilim!
2)okuduğum üniversite türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden birine sahip ve orada yok. ığdır halk kütüphanesi'nde de yok!
3)istediğim makale türk dili'nin sitesinde de yok kuzum!!!
sanırım bu söyledikleriniz wolkancaya yazıp cevap beklemekten daha kolay. burası en son ümit yani!

dergiden sorumlu olmak ise bir öğrenci tabiridir. rica ederim bir daha konuma yorum falan yapıp bilmişlik taslamayın…

madem eleştirilmek zorunuza gidiyor, ricanızı kırmayacağım ve bir daha yorum yazmayacağım. sizi cehaletinizle başbaşa bırakıyorum. selametle

siz bilmeden eleştiri yapıyorsunuz. gördüğünüz gibi dediğiniz bütün yöntemleri denemişim değil mi? yazmazsanız sevinirim!