Kategoriler
Ivır zıvır Konuk Yazar

Öğretmenler öğretici değil hatırlatıcıdır

Birçok kişiyle tartışmışımdır. Öğretmenler "öğretici" değildir, "hatırlatıcıdır" diye. Hatta birçok öğretmenle de bu konuyu tartıştım. Bazıları hak verdi bazılarının tepkisi sert oldu.

Neden peki böyledirler? Neye dayanarak bunu söylüyorum? Şudur ki; öğretmenler bize öğrettikleri şeyleri hazır kitaplardan ve belli bir müfredattan giderek anlatıyorlar. Derse hiçbir şey katmayan, ruhsuz hocalara ben nasıl "öğretici" derim ki. Gelir ruh gibi dersi anlatır ve gider. Sonrada benim görevim sizlere anlatmak, sizde gidip evde çalışıp gelin derler, ver benim elime kitabı yemin ediyorum senden daha iyi anlatırım.
Kimse yanlış anlamasın gerçekten çok güzide hocalar var. Derslerinin nasıl geçtiğini anlamıyor ve zevkle dinliyorsunuz. Fakat bazı hocalar var ki kendinden nefret ettirir. Öğretmenlik bana göre çok iyi bir meslektir. Çok büyük saygı duyarım her hocama. Sonuçta onlar bize bir şeyler anlatırlar, yorulurlar. Ama kendilerinden hiçbir şey katmayan, kitaptan anlatan hocalara "öğretmen" diyorlar ya işte bana o koyuyor. Aldıkları parayı hak etmiyorlar demiyorum. Geliyor sabahtan akşama kadar sesi kısılana kadar, başı ağrıyana kadar bir şeyler anlatıyor.

Son değerlendirme kısmına geçeyim. Bu konuyu herkesle, her şekilde tartışabilirim. Öğretmenler "öğretici" değil "hatırlatıcıdır".

Eski wolkanca.com’da Öğretmenler öğretici değil hatırlatıcıdır veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Öğretmenler öğretici değil hatırlatıcıdır için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.