Kategoriler
Ivır zıvır Konuk Yazar

Dünyanın en popüler çıplaklar kampları

Bugün okuduğum boxer dergisindeki bir yazıda dünyanın en güzel çıplaklar kampından! bahsetmişler.

Tabi ilgimi çekti. Pekte bununla ilgili bir sonuç çıkmadığını fark ettim ve yazayım dedim.

Son 2-3 gündür kendi bloğumda tatille ilgili yazılar yazarken araştırmalarım sonucunda böyle bir yazıya rastladım Boxer dergisinde. Kısa kısa alıntılar yaparak sizlerinde bilgilenmesini istedim. Umarım hoşunuza giden bir yazı olur.

 • Ocho Rios // Jamaika:
  Jamaika'nın en güzel sahillerinden birisiymiş burası. Ayrıca çıplaklar plajı olanakta nam salmış etrafa. En çok arzu edilenlerden birisi olması oraya gidenlere sunduğu sınırsız mahremiyetmiş . Giriş ücretleri 50 ile 200 Avro arasında değişiyormuş.
 • Little Beach // Maui:
  Havai adalarının Maui kentiymiş. Avrupalı turistler tarafından bir numaralı çıplaklar kampı olarak gösteriliyormuş ve plajda her türlü fantezi serbestmiş. Yasal olarak çıplaklar kampı olarak geçmiyormuş ama bu yasak nedense hep deliniyormuş. Konaklama için 5 yıldızlı oteller mevcutmuş ayrıca ekonomik pansiyon türleri de varmış.
 • Haulover Beach // Florida:
  Amerika'nın en ünlü çıplaklar plajıymış. Bu plaj sadece Amerikalıların değil Kanadalı ve Avrupalılarında uğrak mekanıymış. İsteyen mayo ile isteyen çıplak olarak gezebiliyormuş burada. Cameron Diaz gibi ünlülere rastlamak mümkünmüş.
 • Praio do Pinho // Brezilya:
  Festivalleriyle ünlü bu ülkenin tabi bu kategoriye de girmemesi mantık dışıdır herhalde. Plajdaki en çirkin kadınlar bile Türkiye'deki mankenlere taş çıkartırmış. 1987 yılından beri çıplaklar plajı olarak hizmet veriyormuş. Plaja giriş ücretsizmiş ve eğlence 24 saat devam ediyormuş.
 • Red Beach // Girit:
  Buradaki önemli olan şeyin çıplaklığın gece olmasıymış. Diğerlerinden farklı olsa da önemli ziyaretçileri oluyormuş.
 • Playa D'en Bossa// Ibiza:
  İbiza adası zevk ve eğlencenin mekanlarından birisiymiş. Bu sahil izlemek ve izletmek için ziyaretçilerin akınına uğruyormuş. Dünyaca ünlü barla ve gece kulüpleri varmış. Genelde zengin turistlerin gittiği bir yermiş.

plajlar

Yazar notu: İnşallah işlerim müsait olurda bu yıl tatile çıkarım 🙂 çok mu istedim yoksa?

Eski wolkanca.com’da Dünyanın en popüler çıplaklar kampları veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Dünyanın en popüler çıplaklar kampları için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

ah ulan hayatımızda bir kez görebilcez mi o kamplardan birini

her çıplaklar kampına gitmek ve oralarda sınırsızca yaşamak isteklerimiz ve arzularımız var ama nerde oralara gidebilmek

daha sonrada aklından geçenleri yapmak

bu siteye çok teşekkür ederim hazırlayanlara bol çıplaklar düşsün .

very interesting to read about ciplaklar plaji all over the world.
but not a single word about naturist resorts in turkey. do they exist at all? ıf yes, where? ı heard about one in didim, but the information is not reliable.
ıf not, will there ever be any naturist places for quiet rest, like in croatia, spain and many other countries?

1974 ve 1976 yılları arasında kuşadası ve foça fransız tatil köylerinde (club mediterane) çıplakların girdiği plajlar vardı.oradaki anılarımı hiç bir zaman unutamadım..kesinlikle tavsiye ederim.güneş giren yere ..dodoktor

ben yaz aylarını beş senedir kalkan yakınında patarada geçiriyorum.bütün gün tamamen çıplak olarak.nudist yaşamak istiyen herkesi buraya davet ediyorum. çok hoş bir yer.üstelik hiç bir sakıncası yok

ah be bizde o kamplara bir gitseydik dünyamı yıkılırdı ne olacaktı.

türkiye böyle plajlar olsa ne olurdu sanki ya ne kadar tutucu bir ülke inanamıyorum. ne kadar şanssısız.