Kategoriler
Kültür Sanat

Hiphop Amerikan kültürü değildir

Dj CROWL ismini, internetteki Türkçe Rap radyosu Radio Understation’dan bilenler vardır. Oradayken, komik üslubu ve arada giren radyo skeçleriyle hem Rap dinletirdi, hem de güldürürdü.

Ama buna ek olarak yazıları da var.


Hatta artık bir kitabı da. Hiphop Amerikan Kültürü Değildir adlı kitabını şuan yazmış durumda. Ama bir Türkçe Rap partisinin gelirinin katkısıyla basılacak. Burada da Türkçe Rap dinleyicilerine görev düşüyor.

İçeriğini, Crowl’un Myspace yazısından okuduğumdan itibaren çok merak edenler arasındayım. Zira Türkiye’de her dinleyici artık kayda girer oldu falan filan. Amerika’dan zamanla ayrıldı yani Türkçe Rap.

Kitabın içeriği sizi tatmin etmese dahi –ki bir şeyler katacağından eminim– düşünün ki Türkiye’de hiphop konulu bir kitap çıkmış olacak. Bence bu bile yeter. Hele hele piyasaya kurban gitmeden bu işi yapabilenlerin olmadığı bir ülkede.

Malum partinin tarihi belli değil. Daha doğrusu asıl parti ertelendi. İstanbul’daydı, hava şartlarından dolayı oldu. Ama parti olacak. Bu yazıyı ise önbilgi amacıyla yayımlıyorum. Parti yeri büyük ihtimalle İstanbul olur gene, ama tarih ve tam yer adresiyle tekrar buraya yazmayı planlıyorum.

Güncelleme: Crowl ile kitabı üzerine bir röportaj yaptık. Ayrıntılı bilgileri orada verdik.

Ayrıca eliniz boş çıkmayın diye; Crowl’un radyo jingleları 🙂