Televizyonlarda "Ara Kazan" salgını başladı

Arayan çok ama kazanan yok

İnsanları aptal yerine koyuyorlar. Ben gündeme bile getirmek istemiyorum böyle adice işleri ama malesef mantar gibi türediğine göre bu işe para kaptıran çok insanımız var. Daha ilk çıktığı zamanlarda bir arkadaşım katılmış. Üzgünüz ilk arayan olamadınız diye elemişler. Tamam demiş başlamış beklemeye. Süre geçmiş, geçmiş en sonunda sunucu “kimse aramadı niye aramıyorsunuz” tarzında bir şey ile yeni yarışmaya geçmiş. Adam kimsenin katılmadığı yerde nasıl birinci olamadım anlamıyorum diyordu. Şu son ödül sorularının cevaplanması mümkün değil. 45 saniyede soruları ancak okuyorlar. Şimdi tahminim bu süreleri uzatırlar, soruları biraz daha kolaylaştırırlar, birkaç kişiye ödül kazandırırlar ve devam ederler. Bir de bu tür yarışmalarda kanal içinden birinin arayıp ödül ona verilmesi de mümkün. Akşam geç saatlerde can sıkıntısı ile bu yarışmalara musallat olan pek çok insan olması da çok olası. Yine olan saf halka oluyor.

Televizyonlarda son zamanlarda “Ara kazan” salgını başladı. Elmax, FB TV, BJK TV, Dream TV, History ve MMC'de bol miktarda var bu “Ara kazan” yarışmalarından. Bu programlarda ikramiyeler 50 – 100 YTL’den başlıyor 10 bin YTL’ye kadar çıkıyor.

Ama o paraları kazanabilmek öyle kolay değil.

24 kontörü gözden çıkarıp verilen süre içerisinde 757 ile başlayan hattı arayanlardan sorulara en hızlı yanıt veren yarışmaya katılmaya hak kazanıyor. Diğerlerinin kontörleri ise şirketin kumbarasında kalıyor. Bir kişinin bir ay içerisinde 3 kereden fazla da ödül kazanamıyor.

Gündüz 11.00 – 13.00, gece ise 23.00 – 02.00 saatleri arasında “Kazansana” adlı yarışmayı ekrana getiren MMC’den Sibel Aktaş'ın verdiği bilgiler ilginç.

Aktaş, MMC'nin yarışmalarına üç saat içinde asgari gelen telefonun 3-4 bin olduğunu söyledi.

Peki iki ayda arayan binlerce insan arasından hiç büyük ödül olan 10 bin YTL'ye ulaşan var mı?

Hayır.

En fazla alabildikleri para 150 YTL. Onların sayısı da 25 – 30 civarında.

Elmax TV'de hafta içi 21.00 22.00, 00.00 01.30 saatleri arasında seyircilere “Arayın, bilin, kazanın” diye gaza getiren Tuğçe Akın, “Bizde büyük ödül 3 bin YTL. 40 saniyede 6 sorudan 5'ine cevap veren bu parayı alacak ama 1.5 aydır bunu başaran olmadı” dedi.

FB TV ile ortak yayın yapan Dream TV, BJK TV, History ve Tatlıses TV'de de durum farklı değil. Sözün özü arayan çok ama büyük ödüllere ulaşan şimdilik yok.

Milliyet

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ha ben bu yarışmayı görmüştüm
yine dedim milleti dolandırıyorlar
değiştirdim kanalı

bugün kanal1 de ece erken'in bir programı vardı o da enteresan
mahmur tuncer numara vermiş karışık neymiş o numaralar mahmut tuncer'in cep numarasına aitmiş
kim ilk telefonla arayıp doğru numarayı bilirse hediye kazanacakmış
bilen oldu ışıl tuncer yani eşi 😶
hediyeyi de eşi aldı 😀

ben de yarışmadan ödül kazandım ama halen hesabıma geçmedi.45 gün dediler 2 aya yaklaştı halen para yok.verecekleride 250 ytl yazıklar olsun böyle insanlarta yuh be

aynisi bendede oldu. 800 ytl 45 gun icerisinde hesabiniza yatirilacak dendi. hala haber yok…….

birgün böyle bir yarışma izliyordum. bir oyun 5 saat fln sürdü sanırım çok bilinin 5 haycan ismi mi neydi. bir kişi "yılan"'ı bilerek 250 tl'mi ne aldı. son 3bin 5 bin eurolara kadar gitti. gecenin 3ünde herkes yattıktan sonra hiç beklememe rağmen bütün hayvan isimlerini açıklıyacaklarını söylediler ve açıkladılar bende inatla beklemiştim açıklamalarını. bu hayvanlar ise daha önce hiç ismi duyulmamış "domuz sineği" vs. gibi ikilemelerden oluşan bilinmesi imkansız hayvanlardı. resmen dalga geçiyorlar. bu tür şeyler okadar çoğaldıki… rtük boş boş kanal kapatsın, aman sigara görününce ceza verelimlerle uğraşsın. insanların vakti haksız yere çalınıyor, kandırılıyorlar ama yapılan birşey yok…

ne pislik bir yarışma bunlar ya kaldırılsın derhal bunlar yayınlayanlarda da izleyenlerde de hiç akıl yok resmen kandırmaca rtuk sana bu haykırışım……….

evet arkadaşlar,bunlar resmen insanı dolandırıyorlar.dün akşam tam 240 kontürüm gitti.ödül 3400 euro ydu.sorunun cevabı çok zor biliyorum diye kandırıyorlar.halbuki sorunun cevabını bilen birsürü insan arıyor fakat hatta bağlayan yok. ve gecenin sonunda kimseye vermediler bu parayı.yani onların değimiyle cevabı bilen yokmuş. bizi salak yerine koyuyorlar.

benim faturalı hattı tam 140 milyon gitti ama para falan yok bağlanamadım bir türlü hep dioki hatta kalın yarışmaya katılma şansınız hala devam ediyo a.q yarraklar hep yalan söylüor