Kategoriler
Eğlence

Netflix’de olan en iyi 43 belgesel

Netflix’teki en iyi 43 Belgesel – en sürükleyici, eğlenceli ve kaçırılmayacak olanlar. Bazılarının büyüleyici ve akıllara durgunluk verdiği şimdi izlenebilecek en iyi Netflix belgeselleri. Belgesel seven biriyseniz bu koleksiyon çok hoşunuza gidecek.

Oscar adayı olan filmler ve muhteşem diziler yanında Netflix’de övgüye layık birçok iyi belgesel var. Netflix’deki en iyi 43 belgeseli seçtik. Belgesel seven biriyseniz izlemediğiniz bazı belgeselleri bu listede göreceksiniz ve bu listeyi çok seveceksiniz.

Explained

Whose Vote Counts, Explained (Limited Series) | Official Trailer | Netflix

The Explained serisi Netflix’in en büyüleyici serilerinden biridir. Çok kolay sindirilebilir bölümler içeren (çoğu yaklaşık 20 dakika uzunluğundadır), her bölüm, izleyiciyi söz konusu konu hakkında, kodlamadan milyarderlere ve kültlere kadar bilmeleri gereken her şeyle dolduran bir konuya ayrılmıştır.

IMDB: 8.1 – Yıl: 2018


Homecoming

Homecoming: A Film By Beyoncé | Official Trailer | Netflix

Beyoncé’nin kendisi tarafından yönetilen ve yaratılan Homecoming, süperstarın profesyonel ve kişisel yaşamına nadir bir bakış sağlıyor; tek başına film, Beyoncé’nin canlı performanslarının neden bu şekilde göründüğünü açıklıyor. Belgeselde, 2018’in muhteşem Coachella performansı, şovdan özel sahne arkası klipleri ve performansları gösterilmekte.

IMDB: 7.5 – Yıl: 2019


Disclosure

Disclosure | Official Trailer | Netflix

Öncü, aktivist ve Orange Is The New Black aktör Laverne Cox’un yapımcılığını üstlendiği Disclosure, Hollywood’un beyazperdede transseksüel insanları tasvirini ve bunun toplum, kültür ve özellikle de transseksüel topluluk üzerindeki etkisi ve sonucunu inceliyor. Cox kendini Chaz Bono ve Alexandra Billings dahil belirgin transseksüel aktivistler katkıları sahip, belgesel Rotten Tomatoes üzerinde %98 onay derecesine sahip.

IMDB: 8.3 – Yıl: 2020


Tiger King

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness | Official Trailer | Netflix

Bu belgesel dizisini görmediyseniz 2020’de ne yaptığınızdan emin değiliz. Gerçekten, başka ne yapıyordunuz? Bilmemize izin verin… Her neyse, bu görünüşte çılgınca olan belgesel – ve çılgınlar – ABD’nin arka bahçelerinde vahşi ortamlardan daha fazla kaplanın yaşadığı şok edici gerçekle iç içe olanları araştırıyor. Dizi, pek çok nedenden ötürü gerçek bir suç soruşturmasına dönüşüyor; biri şu anda hapiste olan iki ana kahraman Joe Exotic ile şu anda Strictly, Dancing with the stars’ın ABD versiyonunda olan Carole Baskin arasında. Size söylemiştik çılgınlar.

IMDB: 7.2 – Yıl: 2020


The Social Dilemma

The Social Dilemma | Official Trailer | Netflix

Sosyal medyada daha az zaman geçirmeyi tartışıyorsanız, bu belgesel sizi bu sıçramayı yapmaya zorlayabilir. Sosyal İkilem, sosyal medya hakkında bilinmesi gereken her şeyi inceler ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bunların hepsi harika değildir. Doküman, yaratılışının olumlu aktivizm ve değişim hareketlerine yol açtığı kabul edilirken, aynı zamanda sosyal medya ve ruh sağlığı arasındaki bağlantıyı, olumsuz beden imajını ve insanların neden buna bağımlı hale geldiklerini de inceliyor (sadece iki endüstri müşterilerini kullanıcı olarak adlandırıyor, belgesel iddiaları: yasadışı uyuşturucu ve sosyal medya).

IMDB: 7.7 – Yıl: 2020


David Attenborough: Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet | Official Trailer | Netflix

Dünyanın en ücra ve el değmemiş kısımları da dahil olmak üzere dünyayı 70 yıl boyunca dolaşan 94 yaşındaki Attenborough, neyin değiştiğini ve onu nasıl gördüğünü kendi gözleriyle ayrıntılarıyla anlatıyor. Ve yıkıcı. Endonezya yağmur ormanlarının yok edilmesinden kutup buzullarının erimesine kadar Gezegenimiz, iklim değişikliğinin en basit ve tartışmasız haliyle felaket etkilerini gösteriyor.

IMDB: 9.1 – Yıl: 2020


The Last Dance

The Last Dance | Relive the Phenomenon | Netflix

2020’nin en çok konuşulan şovlarından biri, NBA’e hükmeden 1990’ların Chicago Bulls basketbol takımının hikayesini anlatan The Last Dance idi. Ve özellikle ana oyunculardan üçü, Michael Jordan, Dennis Rodman ve Scottie Pippen. Basketbol hayranıysanız, bu tam size göre. Ama dürüst olmak gerekirse, 3 işaretleyicinin ne olduğunu bilmeseniz bile, bu sizin için de geçerlidir. Üstelik kıyafetlerden Hip Hop müziğine, hatta kendi The Last Dance Spotify çalma listesine sahip 90’ların nostaljisi zirvede. Alexa, Nas ve Lauryn Hill’i oyna, “Dünyaya Hakim Olsaydım”.

IMDB: 9.2 – Yıl: 2020


American Factory

American Factory | Official Trailer | Netflix

Barack ve Michelle Obama’nın Higher Ground prodüksiyonları tarafından üretilen bu Oscar ödüllü belgesel, Ohio, Moraine’deki bir araba parçaları fabrikasının 2008’de kapatılarak yüzlerce yerel işi beraberinde götürerek hikayesini anlatıyor. 2014 yılında Fuyao’nun CEO’su Çinli girişimci Cao Dewang tarafından yeniden açıldı ve yerel halkı yeniden işe almanın yanı sıra Çin, Fuqing’deki fabrikalarından birçok Çinli personel gönderdi. Beklenmedik bir yerde yan yana meslektaşlar haline gelen iki kültürün çalışma tutumlarına büyüleyici bir bakış.

IMDB: 5.2 – Yıl: 2019


Twenty Feet From Stardom

Twenty Feet From Stardom Official Trailer #1 (2013) – Music Documentary HD

Şimdiye kadarki en ünlü şarkılardan bazılarında duyduğunuz ikonik ve güçlü rifflerin, koşmaların ve yankıların arkasındaki insanların gecikmiş bir tanıtımı: yardımcı şarkıcılar. Stevie Wonder, Luther Vandross, The Rolling Stones, David Bowie, Sting ve daha fazlası için destek vokallerini seslendiren Darlene Love, Judith Love, Lisa Fischer ve diğerleri. Belgesel, kadınlardan ve Mick Jagger, Wonder, Sting ve daha fazlasının katkılarıyla vokallerine güvenen yıldızlardan dinliyor. Irk, güç ve cinsiyetçilik, bu vokalistlerin neden şimdiye kadar arka planda kaldığına dair bu hikayeye giriyor.

IMDB: 7.4 – Yıl: 2013


13TH

13TH | official trailer (2016) Netflix

Ava DuVernay, bu akıllara durgunluk veren belgeselde, Amerika’nın yargı sisteminin tarihini anlatmak için, sivil haklar ikonu Angela Davis ve senatör Cory Booker dahil olmak üzere çok sayıda ceza adaleti ve sivil haklar uzmanını bir araya getiriyor. Barack Obama’nın ilk birkaç dakika içinde açıkladığı gibi, ABD dünya nüfusunun yüzde 5’ine ama hapishane nüfusunun yüzde 25’ine sahip. Sadece bu da değil, Afrikalı Amerikalılar Amerikan nüfusunun% 6.5’ini, hapishane nüfusunun% 40.2’sini oluşturuyor. Başlık, 1865’te köleliği kaldıran 13. Anayasa Değişikliğinden türetilmiştir ve önerisi, Afrikalı-Amerikalıların kitlesel hapsedilmesinin köleliğin yerini almasıdır.

IMDB: 8.3 – Yıl: 2016


FYRE: The Greatest Party That Never Happened

FYRE: The Greatest Party That Never Happened | Official Trailer [HD] | Netflix

O zamanlar viral olmuş olsa da – beyaz ekmeğin üzerine peynir dilimleri olduğu ortaya çıkan gurme yemek servisinin – tüm zamanların en iklim karşıtı partisine neden olan şeyin gerçek gerçekleri bu şok edici belgeselde açığa çıkıyor. Billy McFarland’ın geçmişinden adada çok şey kaybeden yerlilere sözde festivali tanıtan etkileyicilere kadar – bize inanın, bu belgeyi izleyene kadar hikayenin tamamını bilmiyorsunuz.

IMDB: 7.2 – Yıl: 2019


Knock Down The House

Knock Down The House | Official Trailer | Netflix

… Beyaz Saray, yani. 2016’da Donald Trump’ın Hillary Clinton’ı yenmesinin ardından, 2018 ara kongre seçimlerinde her zamankinden daha fazla kadın aday oldu. Knock Down The House, soluk, erkek ve eski elit statükoyu değiştirme görevinde olan 29 yaşındaki eski barmen, kongre üyesi olağanüstü Alexandria Ocasio-Cortez de dahil olmak üzere bu kadınlardan dördünü takip ediyor. Bu yılki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlemeye değer bu Netflix özelliğinden ciddi şekilde ilham almaya hazırlanın.

IMDB: 7.1 – Yıl: 2019


Blackpink: Light Up The Sky

BLACKPINK: LIGHT UP THE SKY | Official Trailer | Netflix

Henüz dünya lideri K pop kız grubu BLACKPINK’i duymadıysanız, bu doktor size yüksek sesle -Bir delikte mi yaşıyordum?- hemen ardından -Rose benim favorim ama Lisa en iyi dansçı…- Jisoo, Rose, Lisa ve Jennie’nin BLACKPINK olarak çıkış yapmak için kız grubu açılış kampında mücadele ederken hayatlarını takip edin ve 31 milyon Instagram takipçisinden oluşan bir K pop çılgınlığı, bir Coachella seti ve tote’larla biten bir dünya turu yaratmaya devam edin.

IMDB: 7.5 – Yıl: 2020


Becoming

Becoming | Official Trailer | Netflix

Belgesel sayesinde, bu devasa 34 şehirlik arena turunun tüm bölümlerini izliyoruz. Planlama sürecinden – gizli servisle irtibat kurmak da dahil – en büyük stil anlarının arkasındaki moda ekibi (Balenciaga botları gibi), gençlik gruplarıyla yol boyunca yaptığı özel toplantılar ve kamera ile geçmiş hayatı hakkında samimi tartışmaları ve mevcut. Michelle’in kızları Malia ve Sasha, Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından annelerine yönelik umutları hakkında nadir röportajlar da veriyor.

IMDB: 6.8 – Yıl: 2020


Blackfish

Blackfish Official Trailer #1 (2013) – Documentary Movie HD

İlk kez 2013’te CNN tarafından yayınlanan, ancak bugün hâlâ tartışıldığı gibi, özellikle bir balina olan Tilikum’a odaklanarak orkaları (katil balinaları) esaret altında tutma uygulamalarını inceleyen yürek burkan bir belgesel – sonuçta üçünün boğulmasına karıştı. eğitmenler. Bu belgeselin etkisi efsanevi ve izlemeye henüz başlamamış olsanız bile büyük olasılıkla bunu duymuşsunuzdur. Seaworld, 2013 filminin vizyona girmesinin ardından ziyaretçi sayısının ve gelirinin azaldığını bildirdi ve 2016’da artık esaret altında orkalar yetiştirmemeye ve gösterilerini aşamalı olarak durdurma sözü verdi.

IMDB: 8.1 – Yıl: 2013


Surviving R Kelly

Surviving R. Kelly Part II: The Reckoning | Official Trailer | Lifetime

Yıllarca medya, R Kelly aleyhine açılan iddialar ve davalar hakkında haber yaptı ve bu 2019 belgeseli, kadının kendisinden olduğu iddia edilen fiziksel ve duygusal istismarın ayrıntılı anlatımlarını ifşa ediyor. Altı bölümlük dizide, medeni haklar aktivisti Tarana Burke, müzisyen John Legend ve R. Kelly’nin şarkıcının tartışmalı geçmişine ışık tutan aile üyeleri de dahil olmak üzere 50’den fazla röportaj yer alıyor.

IMDB: 7.6 – Yıl: 2019


RBG

RBG – Official Trailer

Tüm hayatını kadınlar ve azınlıklar için savaşmaya adamış bir kadını konu alan bu ilham verici belgesele, bu sonbaharda vefat ettiğinden beri yeniden ilgi gösterildi. Ruth Bader Ginsburg’un geçmişini, Yargıtay’da yargıç olarak kazandığı inanılmaz miktarı, güzel evliliğini ve ailesini ve bu korkunç derecede güçlü belgeselde öldüğü güne kadar mahkemede hizmet edecek kadar zihnini ve vücudunu nasıl aktif tuttuğunu öğrenin.

IMDB: 7.6 – Yıl: 2018


The Final Year

The Final Year – Official Trailer

İlk Afrikalı-Amerikalı başkanın sekiz yıllık başkanlığı olan Barack Obama’nın belgesele layık pek çok alanı var ancak Son Yıl, yönetiminin dış politikasına ve 44. başkanın Oval’deki son yılında başardıkları ve başarmayı umdukları şeylere odaklanıyor. ofis. İran anlaşması, Paris iklim değişikliği anlaşması, Suriye iç savaşı ve 100 kişinin ele geçirilmesi gibi konuları değerlendirirken, müzakere ederken ve çözerken Dışişleri Bakanı John Kerry ve BM Büyükelçisinin ardından Obama’nın başkanlık turlarına eşi görülmemiş bir erişim imkanı sunuyor. Boko Haram tarafından Nijerya’da kızlar, büyüleyici ve ender bir saat. Film, ekibin 2016 seçim sonucuna tanık olması ve bunun hayata geçirmek için çok çalıştıkları politikalar ve değişim için ne anlama geldiğini merak etmesiyle sona eriyor.

IMDB: 6.4 – Yıl: 2017


Athlete A

Athlete A | Official Trailer | Netflix

2018’de eski ABD Jimnastik milli takım doktoru Larry Nassar, küçüklere yönelik 10 cinsel saldırı suçunu kabul ettikten sonra 175 yıl 125 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Athlete A, yerel bir gazete olan Indianapolis Star – Mark Alesia, Tim Evans ve Marisa Kwiatkowski – ve bir grup cesur kurtulan – Maggie Nichols, Jessica Howard, Jamie Dantzcher ve Rachael Denhollander – Nassar’a adaleti getirmek için birlikte çalışırken muhabirleri takip ediyor ve ABD jimnastiği. Athlete A, ABD Jimnastikte var olan köklü sorunlara ışık tutuyor, bu, Nassar’ın mahkumiyetinin medyada çok yaygın olarak yer almadığı bir şey.

IMDB: 7.7 – Yıl: 2020


The Defiant Ones

The Defiant Ones I Official Trailer [HD] I Netflix

Herhangi bir türdeki müziği seviyorsanız, bu sizin için bir tanesidir. Bu dört bölümlük belgesel (Netflix’te gösteriliyor), sektörün en dinamik, başarılı ve en olası ikililerinden biri olan Jimmy Iovine ve Dr Dre’nin arkasındaki hikayeyi anlatıyor. 1970’lerde John Lennon, Bruce Springsteen ve Patti Smith gibi rock yıldızlarıyla çalışmaya başlayan Iovine, daha sonra NWA’dan Dr Dre ile güçlerini birleştirdi – kendi başarısının yanı sıra Eminem, Snoop Dogg ve Kendrick Lamar’ın kariyerlerinden de kısmen sorumludur. 2014 yılında Apple’a 3 milyar dolara satılan Beats Electronics’i kurdu. Snoop, Eminem, Stevie Knicks ve Springsteen ve erkeklerin de dahil olduğu tüm yıldızlardan oluşan bir kadro ve erkekler de bu sürükleyici seriye katkıda bulunuyor.

IMDB: 8.5 – Yıl: 2017


The White Helmets

White Helmets | Official Trailer [HD] | Netflix

2016 tarihli bu Oscar ödüllü belgesel, ülkelerin devam eden yıkıcı iç savaşları sırasında Suriye’de mahsur kalan sivillerin kurtarılmasına yardımcı olmak için son derece tehlikeli ve hayati tehlike oluşturan koşullara meydan okuyan bir grup gönüllü kurtarma çalışanı olan Beyaz Miğferleri konu alıyor.

IMDB: 7.5 – Yıl: 2016


Babies

BABIES | Official Trailer | Netflix

Bebeklerin uykusunda yürümeye çalıştığını biliyor muydunuz? Bir bebeğin ağlamasının genetik olarak bir annenin duyabileceği en rahatsız edici ses olarak tasarlandığını biliyor muydunuz? Bebekleri izledikten sonra bunu ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. Doğumdan ilk doğum gününe kadar büyüyen bebeklerin hayatlarına ultra yüksek çözünürlüklü bir bakış sunan bu bilim temelli belgesel dizisi, insani gelişmenin karmaşık nedenlerini ve nasıl olduğunu inceliyor. Büyüleyici.

IMDB: 6.9 – Yıl: 2020


Abducted In Plain Sight

🎥 ABDUCTED IN PLAIN SIGHT (2017) | Full Movie Trailer in Full HD | 1080p

“Gerçeğe inanmak kurgudan daha zordur” diyor ve bu kesinlikle Abducted In Plain Sight için de geçerli . Belgesel, bir aile dostu ve bir komşusu tarafından iki kez kaçırılan 12 yaşındaki Jan Broberg’in, hemen anne babasının burnunun dibinde yaşadığı hikayeyi anlatıyor. İnanmak için görmelisiniz.

IMDB: 6.8 – Yıl: 2017


The Death and Life of Marsha P Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson | Official Trailer [HD] | Netflix

Bu film, Stonewall LGBT hakları ayaklanmasının arkasındaki önemli bir güç olan Marsha P Johnson’ın hikayesini anlatıyor. Transseksüel aktivist Victoria Cruz belgeselde Johnson’ın 1992’deki ölümünü araştıran ve ona giden yolu anlatıyor.

IMDB: 7.3 – Yıl: 2017


Amanda Knox

Amanda Knox | Teaser [HD] | Netflix

Belgeseli -masum- ve -suçlu- bölümlere ayırarak, İtalya’da okurken öldürülen ve Knox’un mahkum edildiği ve dört yılını geçirdiği İngiliz yabancı öğrenci Meredith Kurcher’ın 2007 cinayet davasıyla ilgili karmaşıklıklar, başarısızlıklar ve yanlış anlamalar beraat ettirilip salıverilmeden önce hapishanede- açığa çıkarıldı, bu da hikayeyi bazı yanlış inançlardan daha fazlasına dönüştürdü.

IMDB: 6.9 – 2016


Don’t F**k With Cats: Hunting An Internet Killer

Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer | Official Trailer | Netflix

Gerçek bir suç belgesel olmasına rağmen, Don’t F*** With Cats üzücü içeriğine rağmen bazı noktalarda şaşırtıcı derecede komik. Katili bulmada sosyal medyanın ve kanun dışı görevlilerin oynadığı ağır rolün açıklamaları nedeniyle bu, ortalama gerçek suç belgeselinizden büyük ölçüde daha fazlası.

IMDB: 8.1 – Yıl: 2019


Supersonic

SUPERSONIC | OFFICIAL OASIS DOCUMENTARY FILM TRAILER [HD]

Oasis kardeşler Liam ve Noel Gallagher arasındaki bu belgeselde grup hakkında gösterilen yüzlerce histerik tartışmanın ortasında, Manc grubunun güzelliği olan tam ve mutlak kaosun tadını çıkarın. Genç indie müzik grubunuzu başlatan efsanelere ve öngörülebilir gelecek için Manny aksanıyla yeniden aşık olmanızı sağlayacak. “Hadi bakalım.”

IMDB: 7.9 – Yıl: 2016


Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich | Official Trailer | Netflix

İnsanlar, bu yılın başlarında bir hapishane hücresinde kendisini öldüren hükümlü pedofil Jeffrey Epstein’ı biliyor. Servetini, suçlarını ve iddia edilen yakın çevresini biliyorlar. Ancak bu belgeselde bu kadar ikna edici olan şey, hayatta kalanların, özellikle de istismara yardım etmek için bakılan ya da kazara olmasına yardım edenlerin tasvir edilmesi ve ortalanması. Cesur hikayelerine odaklanarak, Epstein’ın iddia edilen tacizinin boyutu açığa çıkarılır.

IMDB: 7.1 – Yıl: 2020


Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates | Official Trailer | Netflix

Zamanımızın en büyük bilinen ve yaşayan en büyük dahilerinden biri olan Microsoft’un kurucusu ve hayırsever Bill Gates’in zihnine giren, Nijerya’daki çocuk felcinin ortadan kaldırılması ve gelişmekte olan ülkelerde sanitasyonun iyileştirilmesi gibi konuları kapsayan üç bölümlük bir belgesel.

IMDB: 7.9 – Yıl: 2019


Kingdom Of Us

Kingdom of Us | Official Trailer [HD] | Netflix

Bu çok kişisel belgesel, bir ailenin travmayla nasıl başa çıktığını anlatıyor. İngiliz kadın Vikie Shanks ve altı tanesi otizm spektrumunda olan yedi çocuğunun, öldükten sonra bir dizi akıl sağlığı sorunu teşhisi konan ve hayattayken şiddetli olabilen kocası Paul’un intiharını takiben, küfürlü ve kumar bağımlılığı vardı. Travma, akıl sağlığı, engellilik ama nihayetinde aile hakkında bir hikaye.

IMDB: 7 – Yıl: 2017


What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone? – Trailer legendado – Netflix [HD]

Efsanevi şarkıcı ve sivil haklar aktivisti Nina Simone hakkında biyografik bir belgesel. 2003 yılında 70 yaşında vefat eden Simone’un görülmemiş arşiv görüntülerinin yanı sıra kızı ve arkadaşları da dahil olmak üzere en yakın ve en sevdiği kişiyle röportajlar yer alıyor. Simone, bu mutlaka görülmesi gereken filmde belgelendiği gibi olaylı ve zaman zaman çalkantılı bir hayat yaşadı.

IMDB: 7.6 – 2015


Unsolved Mysteries

Unsolved Mysteries | Official Trailer | Netflix

Teneke üzerinde söylediği şeyi tam olarak yaparak, bu çözülmemiş gizemler size cevaplardan çok soru bırakacak. Zorlayıcı bir bulmacayı seven koltuk dedektifleri için bir tane, sonunda bağlı olan her şeyi severseniz kaçınırız.

IMDB: 7.4 – Yıl: 2020


Weiner

Weiner – Official Trailer I HD I Sundance Selects

Utanmış kongre üyesi Anthony Weiner’ın Twitter hesabına yanlışlıkla uygunsuz bir görüntü göndermesinin ve New York belediye başkanı olarak geri dönüş yapmaya çalışmasının ardından trajik biçimde komik bir siyasi belgesel. Weiner ile resmi olarak evli olan ve daha sonra Hillary Clinton’ın baş danışmanı olarak görev yapan muhteşem Huma Adebin için tek başına izleyin.

IMDB: 7.6 – Yıl: 2016


The Chef Show

The Chef Show | Official Trailer | Netflix

2014 yapımı filmi Chef’den esinlenen – burada (ve ailesine karşı biraz gergin ve ihmalkar bir tavır sergileyen) şeften yemek kamyonu girişimcisine dönüştü – John Favreau, aka Friendss’den Pete, namı diğer Lion King yeniden yapımının yönetmeni, gerçek şefle güçlerini birleştiriyor Roy Choi, mutfak endüstrisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için. İnanılmaz görünen yiyecekler ve oldukça etkileyici bazı ünlü kamera hücreleri için hazırlıklı olun.

IMDB: 8.2 – Yıl: 2019


Louis Theroux

When Louis Theroux Met Joe Exotic | Tiger King

Pek çok kişi tarafından belgesellerin kralı olarak selamlanan Louis Theroux’nun provokatif tek sayılık program kataloğu Netflix’te. Şaşkınlıktan – Tiger King’den önce Joe Exotic ile tanıştığı zamandan, -Amerika’nın en nefret edilen ailesiyle- olduğu zaman, California’daki swingers’dan bunama hakkındaki yıkıcı bakışlara ve 2016’da Jimmy Saville kurbanlarıyla konuşmaya kadar, Theroux’un yeniden incelenmesi ve gözden geçirmesi gibi. ölümünden sonra suçları gün yüzüne çıkmadan önce rezil TV kişiliğiyle geçirdiği zaman.

IMDB: * – Yıl: 2018


Killer Inside: The Mind Of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez | Main Trailer | Netflix

Bu dizi, daha sonra bir ıslah merkezinde kendini öldürmeden önce arkadaşını öldürmekten suçlu bulunan Amerikan Futbolu oyuncusu Aaron Hernandez’in durumuna ışık tutuyor. Gerçek suç belgeseli, hayatının her alanına bakıyor ve arkadaşlarıyla yapılan röportajlarla sevgili NFL yıldızından hüküm giymiş katile nasıl geçtiğini inceliyor.

IMDB: 7.4 – Yıl: 2020


The Great Hack

The Great Hack | Official Trailer | Netflix

Öfkelenmeye hazırlanın. The Great Hack, ihbarcı Christopher Wylie’nin bir gazeteye milyonlarca Facebook kullanıcısının verilerinin kendi bilgileri olmadan kaydedildiği iddia edilen şekilde nasıl kaydedildiğini anlatmasının ardından tanınan, haberlerin egemen olduğu Cambridge Analytica skandalının arkasına geçiyor. Bu neden önemli? Cambridge Analytica’nın Donald Trump’ın seçim kampanyasında çalıştığı gerçeğini hesaba katarak Facebook’un bizde ne kadar olduğu ve bu verilerle ne yapıldığı hakkında sorular gündeme getirdi.

IMDB: 7 – Yıl: 2019


Bikram: Yogi, Guru Predator

BIKRAM: YOGI, GURU, PREDATOR | Official Trailer | Netflix

Belgesel, kült fitness hareketinin arkasındaki adamı, Bikram Yoga’yı, bir yoga imparatorluğuna ilham veren ancak daha sonra cinsel saldırı, tecavüz ve kontrol davranışıyla suçlanan gösterişli spor lideri Bikram Choudhury’yi inceliyor. Herhangi bir suçla karşı karşıya kalmadı ve 2016’da ABD’den Hindistan’a taşındı.

IMDB: 6.7 – Yıl: 2019


7 Days Out

7 Days Out | Official Trailer [HD] | Netflix

Bu belgesel dizisi, geç yaratıcı yönetmen Karl Lagerfeld tarafından yönetilen final şovlarından biri olan Westminster Köpek Şovu, oyun konvansiyonları ve Chanel’in İlkbahar / Yaz 2018 couture şovu dahil olmak üzere büyük olaylardan yedi gün önce filme alıyor. Dizi, tasarımcının ekrana yakalandığı son zamanlardan biri olarak Lagerfeld’in ölümünden bu yana daha büyük önem kazandı.

IMDB: 6.8 – Yıl: 2018


Making a Murderer

Making A Murderer | Trailer [HD] | Netflix

Muhtemelen, bu dizi, son birkaç yılda gerçek suç türü patlaması için kredilendirilebilir. Steven Avery’nin cinayet mahkumiyetini inceleyen beğeni toplayan dizi, 2015’te ilk kez Netflix’te yayınlandığında büyük bir takipçi kitlesi çekti ve daha sonra Avery ve yeğeni Brandan Dassey’in yeniden soruşturulmasının yolunu açtı.

IMDB: 8.6 – Yıl: 2015


Dirty Money

Dirty Money | Official Trailer [HD] | Netflix

Yolsuzluk. Kontrol. Siyaset. Kontrol. Dolandırıcılık. Çifte kontrol. Bu Netflix orijinal dizisi, Beyaz Saray danışmanı ve Ivanka Trump’ın kocası Jared Kushner’ın gayrimenkulünden kara para aklamaya ve yasadışı madenciliğe kadar her şeyi araştırıyor. İkinci serinin sonunda, bir daha bir kuruş harcamak isteyip istemediğinizi merak edeceksiniz.

IMDB: 8.1 – Yıl: 2018


Three Identical Strangers

Three Identical Strangers Trailer #1 (2018) | Movieclips Indie

Mucizeden trajediye uzanan geniş bir kurgudan daha garip olan film, doğaya karşı yetiştirme tartışmasına gerçek hayattan bir bakış sunuyor.

IMDB: 7.7 – Yıl: 2018


Song Exploder

Song Exploder | Official Trailer | Netflix

Orijinal Song Explode podcast’inin görsel bir yeniden tasavvuru, Netflix’in en son müzik geekery serisinin her bölümü, onu yaratan müzisyenin yardımıyla ikonik bir şarkıyı parçalara ayırıyor. Lin Manuel Miranda, Hamilton’un epik “Wait For It” i piyano rifleri ve davul ritimlerinden oluşan bir koleksiyona ayırırken, REM’den Michael Stipe, “Losing My Religion” ın ilk demosunu dinlerken ürküyor ve Alicia Keys, ikonik kitabını yazmanın ardındaki yaratıcı süreci ortaya çıkarırken izleyin. içten melodiler.

IMDB: 7.4 – Yıl: 2020


Liste kaynağı, From: ELLE UK, NEtflix’den daha fazla belgesel için: https://www.netflix.com/tr/browse/genre/6839

Bonus olarak yeni çıkan “The Story of Diana” ile elim bir kazada ölen prensesin hayatını öğrenme imkanınız var.