Kategoriler
Gündem

Dünyanın en değerli markası “Google”

Google Arama motoru Google 66.3 milyar euro değeri ile 2006 yılında dünyanın en değerli markası oldu.
General Electric 61.8 milyar dolar ile ikinci olduğu listede Microsoft üçüncü, Coca Cola ise dördüncü sırada yer aldı.
Millward Brown adlı danışmanlık kuruluşunca yayınlanan Dünyanın En Değerli 100 Markası Sıralaması’na (Branz) göre, Google, 2006 yılında General Electric’i geçerek dünyanın en değerli markası haline geldi. Google’nin değerinin, 2005 yılına göre yüzde 77 artarak 66.3 milyar dolara çıktığı hesaplanıyor.

Branz listesinde General Electric, 61.8 milyar dolar ikinci olurken Microsoft 54.9 milyar dolar ile üçüncü sırada bulunuyor. Coca Cola’nın 44.1 milyar dolar değeri ile dördüncü olduğu listenin ilk 10 basamaklarına China Mobile (5.), Marlboro (6.) ve dünyanın en büyük süpermarket zinciri Wal-Mart (7.) de girdi.
Dünyanın en değerli 10 markası arasında ayrıca Citi, IBM ve Toyota da bulunuyor.
Millward Brand raporuna göre, China Mobine’ye 41.2 milyar, Marlboro’ya 39.1 milyar, Wal-Mart’a ise 36.8 milyar dolarlık değer biçiliyor.
Citi’nin marka değeri 33.7 milyar dolar iken, IBM’nin 33.5 milyar, Toyota’nın ise, 33.4 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.
Öte yandan, Avrupa’nın en değerli üç markasının, sırasıyla Nokia, BMW ve Louis Vuitton olduğu bildirildi. ABD’nin en değerli üç markası ise, Google, General Electric ve Microsoft olarak sıralandı.
Branz listesi, finansal veriler ve bir milyon müşterinin görüşleri dikkate alınarak belirlendi.

hiç bilgisayar kullanmayan insanlar bile google ın ismini biliyor

google işte yaptı yapacağını… interneti en iyi kullanan google oldu… bunu hakediyorlar… artık googleye aramak için soru sorsanız cevap gelicek duruma geldi. googlede olmayan bilgi değer kazanmıyor..

nerden nereye…

dünyanın en değerli markası olmuş. 60 küsür milyar dolarmıymış neymiş değeri. geçen bildirgeçde denk gelmişti

google işte yaptı yapacağını… interneti en iyi kullanan google oldu… bunu hakediyorlar… artık googleye aramak için soru sorsanız cevap gelicek duruma geldi. googlede olmayan bilgi değer kazanmıyor..

nerden nereye…


sonuna kadar katılıyorum!..

artık gerçek hayattan çok sanal hayatla ilgileniyoruz!.. örneğin gün içinde konuşmaya ayırdığım zaman süresi 2 saati geçeceğini pek sanmıyrum ama bilgisayarım gündüz 2'den sabah 4'e kadar açık (14 saat)

sanal alemle bu kadar ilgileniyorsak bence google'nin en değerli marka haline gelmesine kesinlikle şasmamak gerkir diye düşünüyorum