Kategoriler
Gündem Internet Konuk Yazar

Faşizm Malatyada soğuk yüzünü gösterdi

Bugün sabah şöyle bir internette gazetelere bakıyım dedim ama bakmaz olaydım herzamanki gibi gene vahşet dolu haberler.
Olay şundan ibaret;
İstanbul’daki Zirve Yayınevi'nin Malatya Niyazi Mısr-i Mahallesi’ndeki bürosuna bugün öğle saatlerinde baskın oluyor 5 saldırgan, içerde bulunan Alman Tilman Ekkehart Geske ile Türk çalışanların el ve ayaklarını domuzbağı denen yöntemle bağlayıp sorguluyor, ardından misyonerlikle suçladıkları yayınevi çalışanlarının bıçakla boğazlarını kesiyorlar. Ve bu vahşeti yapanlar Malatya’daki bir yurtta üniversite sınavına hazırlanan 20 yaşında 5 genç ve üzerlerinden şu mektup çıkıyor “Beşimiz kardeşiz, ölüme gidiyoruz, dönmeyebiliriz. Hakkınızı helal edin” gençlerden birinin geçen ocak ayında kavga çıkardığı için yurttan atılıdığı idda ediliyor. Polis ekipleri, söz konusu yurtta arama yaparken, zanlıların dün akşam yurt idaresine bugün yurda gelmeyeceklerini bildirdiklerine dair heber aldıkarını iletiyorlar.

Şimdi sorarım size bizi hangi avrupa birliği kabul etsin de bizi avrupa birliğine alsınlar.
Bu ülke nereye gidiyor bilmiyorum ilerleyeceğimize devamlı geriye gidiyoruz ilginç olanda şudur ki hep gençlerimizi kullanıyorlar bu işler için ve yaşlarından dolayı ceza indirimi alıp üç beş sene yatıp çıkıyorlar. Çabuk gaza geliyorlar tabiri caizse bütün gençlerde kahraman olma hevesi var nedense birde tabi bunlara sebep olan birçok dizi haliyle etkileniyor körpecik beyinler düşüyorlar kahraman olmak için böyle kötü tuzaklara. Birde yönlendiren olunca böyle olayların ardı arkası kesilmiyor Türkiye, Rahip Santoro ve Hrant Dink cinayetlerinin ardından şimdi de İncil baskınıyla dünyanın gündemine işte böyle oturuyor sonra bu gençlerin elleri kalem tutması gerekirken Böyle küt kafalıların yönlendirmesiyle, beyinlerini yıkamasıyla O ellere ya silah tutuşturuluyor ya da bıçak… Bunların sorumlusu da kim tartışılır tabi…
Valla bununla ilgili ne yazsam az. Yorum sizin…
Sadece ilgili kişilere şunu söylüyorum;

Bu gemi böyle ilerlemez aynı şekilde devam ederse demir atamadan batar çünki okadar şiddetli fırtına varki sizin geminizin gücü bu fırtınalara dur diyemiyor o yüzden mürettebatınızı da alıp emekliye ayrılın ki diğer yol alacak gemilere yer açın engin denizlerde.

Eski wolkanca.com’da Faşizm Malatyada soğuk yüzünü gösterdi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Faşizm Malatyada soğuk yüzünü gösterdi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

üniversite yıllarımda malatyada gene buna benzer bir olay daha olmuştu. ramazan ayıydı heralde ve bir öğrenci sırf oruç tutmadığı için öldürülmüştü. malatya hassas bir şehir. provakatörler nedense böyle hassas şehirleri seçiyorlar. nedenmi, çünkü o insanlar çok çabuk galayana gelebiliyorlar.trabzonumuzda öyle. karadeniz insanını çok severim, bu ülkeye sonsuz bağlı insanlardır, fakat birkaç pravakötör hareketle orasıda hareketleniyo. nediyim boğaz kesme hikayelerini tarih kitaplarından okurduk. simdi bunlar gene hortladı. bunun faturası gene internete kesilir. bir kaç yasak felan derken bu olayda tozlu rafın bir köşesindeki yerini alacak. tuzla piyade okulunda atatürkçülük dersine gelen bir albay komutanımız vardı. kulakları çınlasın. komutanım atatürkçülüğü şu sözlerle tanımlıyordu. ''yaptızım her işte ve davranı?da aklımı kullanmak'' aklınızı kullanın beyler..

rahip vurduk,hrant dink vurduk oldu mu da yine birini vurduk?bu adamlar tamam bize göre ters iş yapıyor olabilirler ama çözüm vurmak mıdır?onlar düşünce ile savaşıyorsa biz de silah bıçak yerine kaleme sarılıp onların bize göre yanlış olan düşüncelerini çökertmeliyiz vurarak değil. ne de olsa onlar da aynı rabbin kulu.

malatya' da ki son vahşi faşist cinayetler bana bu ülke de yıllarca yapılan türk' e türk, müslüman' a müslüman propogandasını hatırlattı…tabi yaa dünya da ki en mükemmel ırk türk' lerdir, amerika' yı bile biz keşfettik… amazon nehrinin adı "amma uzun"dan, niagara' nın adı "ne yaygara"dan geliyor!

gavurlar pistir, müslümanlar mükemmel insanlardır, ama bu nasıl bir mükemmellikse, mekke' de her sene huşu içinde yerine getirilmesi gereken hac gibi kutsal bir ibadet bile binlerce kişinin vahşi hayvan sürüleri gibi birbirini ezerek ölmesiyle yerine getirilir…vee ne acı ki dünya da artık espri haline geldi "bütün müslüman' lar terörist değildir, ama bütün teröristler müslümandır" diye…

birileri doğruyu söylemeye çalışınca hemen dinsiz yada sapık müslüman oluyor nedense (bakınız atatürkçü olduğu ve islam hakkında ciddi özeleştiri yaptığı için din profesörü yaşar nuri öztürk' e bile yapılan acımasız iftiralar). sonra da daha 17 yaşına gelmiş birisi çıkar papaz öldürür, bir başka yavru kurt, gazeteci öldürürüp sevinçle bağırır, bir ermeni öldürdüm diye, malatya' da birileri koyun gibi bağlayıp insan keser 🙁

gaykedi öncelikle şu sözlerini pek yakıştıramadım. ''hac gibi kutsal bir ibadet bile binlerce kişinin vahşi hayvan sürüleri gibi birbirini ezerek ölmesiyle yerine getirilir'' insanların orda izdiham nedeniyle ölmesi elbette hoş değil ancak vahşi hayvan sürüleri sözü yakışık almadı bence. gelelim malatyadaki olaylara. bu vahşi cinayeti onaylamak elbette yanlış olur. şiddetle çözülen her türlü soruna karşıyım, fakat misyonerlik olayını farklı bir boyutta değerlendirmek gerek. volkan kardeş izin verirse uzun bir yazı yazmak istiyorum 🙂

türkiye'nin belirli illerinde, bunlar malatya, adana, trabzon, erzurum, aydın gibi şehirlerde adı misyonerlik adı altında teşkilatlanma sürecine girmişler. iş misyonerlikten çıkmış hristiyanlaştırmaya kadar varmıştır. peki kimdir bu insanlar. bunlar protestan kiliselere mensup merkezi amerika olan büyük bir hareket. dünyanın her noktasında bu gibi faaliylerde bulunuyorlar. fakat iş türkiye'ye geldiğinde farklı bir boyut kazanıyor. mesela bizim bazı din adamlarımız avrupada islam dinini benimseyen hristiyanlara, bakın aslında buralar birer islam toprakları hepinizin islamiyeti seçmesi gerekiyor diye bir koşul sunmuyorlar. dünyanın tüm ülkelerinde faaliyet gösteren hristiyan misyonerlerde böyle bir dayatma göstermiyor. fakat iki ülke dışında. bunlardan birincisi çin ikincisi ise malum türkiye. adamlar, ekonomik güçlerini kullanarak biraz maddi yönden kötü, itikati zayıf kişileri kullanarak siyasi bir hristiyanlaştırma içerisinde olan kişiler. devletin en başındaki cumhurbaşkanımız ve genelkurmay başkanımız dahi bu konunu önemini daha geçen günlerde tekrar vurguladılar. azınlık oluşturmak isteyen odak güçler var diye. bu konuda herkes fikirlerini söyledi. ama iş icraata gelince avrupa birliği kriterleri altında hiç birşey yapamıyorsun. bazılarının savunduğu o avrupa birliği ermeni yasası, avrupaya gidişlerdeki vize sıkıntısı ve daha yeni kararlaştırılan belçika ve almanyada türkçe konuşma yasağı. tabi bütün bu olaylar türk insanını patlama noktasına getirdi. akp nin teslimiyetçi politikaları, bir noktaya hapsedilmiş bir türkiye, bir tarafda rusyaya karşı oluşturulmak istenen amerikan menşeyli kürdistan hareketleri, bütün bu olaylar bir sosyal çalkantı yaşatmakta. ben aydında oturuyorum ve bu misyonerlik hareketleri hemen hemen hergün karşımıza çıkıyor. şık giydirilmiş kuklalar, ellerinde küçük ilanlarla ekonomik yönden zayıf insanlara iş vaadiyle kandırılıyor. en eski bir ortadosk klisesine bile gitseniz, ben hristiyan olacam deseniz adamlar sizi kapıdan gönderirler. bence butür olayları gene işiteceğiz gibime geliyor.

tabiatıyla bu konular çok hassas tabii ki..eee bu tip olaylardan çıkar elde eden grup ve/veya ülkeler var. ve bu böyle olduğu sürece toplumun göz önünde olanlara bilhassa dini-siyasi-etnik olarak dikkat çeken kişilere saldırılar sürecektir. son söz olarak şunu söylemeliyim:"fanatiklik kötüdür!"

bir öğrenci olarak bu yapılan katliamı lanetliyorum malatya iline
aşık bir insandım ünüverste hayatımı orda gecirmek istiyodum ama bu rezaletten sonra duşunmuyorum bazı vatan hainleri vatanı bolmek istiyo öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum siz okuyan geleceye öncülük yapacaksınız bazı faşitlere kanıp hayatınızı yakmayın diyorum

işte bu insanlar kuş kadar beyinleriyle ülkeyi kurtardıklarını sanıyorlar. bu insanların hepsi ülkü ocakları denen yerlerden belirli bir süre gaz aldıktan sonra isim yapmak için etrafa saldırmayı alışkanlık haline getirdiler.
wolkan'ında dediği gibi ülkemizde bu gaza gelen adamlar olduktan sonra bir ilerlemiyi bırak sabit kalabilsek yine iyi.
bu tip insanların baş sloganıda "bu ülkeyi karşılıksız sevdik". ülkeyi seviyomu içinemi. çıyo belli değil.
ya aslında ben bu tarz adamları bir yandan yokolmasını istiyorum bir yandanda acıyorum. acaba zekalarını minumum düzeyde kullanmak için özel bir çaba harcıyorlarmı?

inanca ve düşünceye kursun sıkılmaz
arkadaşlar ben malatya merkezinde yaşayan bir insan olarak bu olayı kınıyorum suçluların en kısa zamanda ve azmettirecelerin bu olayın arkasında kim varsa ucu nereye dayanırsa dayansın yakalanmalarını istiyorum.malatya çok kozmopolitik bir şehir her an herşeyin olabilecegi bir yerdir.okullarımız yeterince denetlenmiyor sayısızca yurtlar açılıyor kimler ne şekilde bu yurtlarda kalıyor bu yurtta kalan kişilerin ekonomileri ve finansmanları nereden karşılanıyor bunların hesabı sorulmadıgı takdirde bu tür olaylar devam eder .4 nisan 2007 tarihinde hüseyin cebe bir öğretmendi, eğitim emekçisiydi. eğitim sen üyesiydi. aleviydi. demokratik ve laik bir türkiye’nin mücadelesini veriyordu. darıca süreyya yalçın ilköğretim okulu’nda, öğrencilerinin gözleri önünde vahşice, farklı renklere tahammülü olmayan zihniyetin silahlı saldırısı sonucu öldürüldü.gazeteci yazar hırant dink te bir suikast sonucu öldürüldü arkadaşlar toplum olarak birlikberaberligimizi korumak zorundayız bu tür olaylara seyirci kalmamalıyız bu alevi şu sunni şu kominst bu sagcı bu kürt şu misyoner dersek bu ülkede her kesimin ortak değerleri vardır bu değerlere saygı gösterilmesi gerekiyor malatya da yaşayan herkes bu olaya tepkilidir ve bir daha böyle çirkin bir olay yaşanılmamamısını temmenni ediyorum saygılar sunarım

merhaba sevgili arkadaşlar,
yazmış olduğum konuyla ilgili yorum yapan arkadaşlara ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.
önümüzdeki haftalarda sizlerin karşısına her hafta görsel ve yazılı basındaki güncel ve siyasal içerikli konularla ilgili yazılar yazacağım.
ilginiz için tekrar teşekkürler .

''pkk malatyayı üs edindi''diyorum tüm bölgenin,tüm yurdun,tüm yurdumun müslümanlarına ragmen. bu bir teori değil bir tespit ki;her taşın altında amrekika-israil(cia-mossat)aramak gibi bir derdim olmasada sevgili dogu perinçek gibi;türk şeriatçıların(!) işine yarayamacak kadar fevri bir eylem değilmişeee türkiyedeki faşistleremi yaptı/yaptırıldı?yada şeriatçileremi?üslenen var mı bir örgüt olarak ? acaba yarın irana girecek olan a.b.d'nin türkiye kamaoyunda aşırı gerici dincilige karşı kamaoyu yaratma girişimi olamazmı?pkk gibi acaba bu işin arkasındada dostumuz(!) a.b.d yi aramamazmıyız?

ben sesebian'in ikinci yorumuna 100% katiliyorum.
turkiye gibi cogunlukla musluman bir toplumun yasadigi ülkemizde nedense muslumanlar biraraya geldi mi irtica hortladi diyorlar. ama adamlar amerkia'dan gelip fakir insanimiza para verip hristiyan yapiyorlar. fakirligi yüzünden dislanmis kardeslerimizi aralarina aliyorlar sadece kendi menfaatleri icin. ne diyim. avrupa ve amerika önce turkiye'yi mahfediyorlar sonrada kurtariyorlar. sirf kendi menfaatleri icin. bizse bisey yapamiyoruz.

bu reklam wolkanca blogun bu sayfasında çıkıyor.sanırım içerik yönünden neyse konumuz çıkıp çıkmaması değil, bu aralar bu reklamı birçok google adsense metin reklamlarında görüyorum. bu da bir misyonerlik. mesela hiç kuran-ı kerim okudunuzmu diye bir adsense reklamına denk geldinizmi.

işte reklam:

türkiye'de eğitim ülkü ocaklarına ve veya 'yurt'lara bırakılırsa bööle oluri işte…. eğitim şart diye konuşan aydınlarımız nerde?.. kız çocuklarının okula bile gönderilmediği bir ülkede ilerlemekten basedilir mi? bir ülkede herşey para piyasaları ve borsaların durmuna göre değerlendirilirse olacağı budur.. cumhurbaşkanı adayı açıklanmış. bakalım borsayı etkiledi mi? etkilemediyse o zaman asayiş berkemal. herkes mutlu.. ne güzel ne güzel. zenginlerimizin paracıkları sağlam.. ülkenin zaten zar zor yetiştirdiği aydınlar öldürülmüş, sadece inancından veya düşüncesinden dolayı gencecik insanlar öldürülmüş, gencecik insanlar katil olmuş önemli değil.. borsanın durumu iyi… amerika memnun… hayat süper…

arkadaşlar ecevit döneminden sonra yani 3-5 yıl önce aştık biz bu meseleyi. artık türkiyede iç siyasetten dolayı borsa filan düşmez niçin merak buyuruyorsunuz ki?o borsa dediginiz yerde artık %60-65 oranında yabancı sermaye var.dış siyasetteki çelişkiden dolayı düşerse düşer(eee bize ne ki)bizim halk olarak ne kaygımız olabilirki kendi burjuvazımızin bile yok oldugu borsada?

yaaaaaaa of malatyaliya sewdalandim gitti bir daha haber alamadim nasi bulacam onu bana yardim edin ya lütfen