Ali bana sulanma!

2008' merhaba dediğimiz bu sabah kalkıp haberleri okurken gözüme ilişen ve bir süre gülümsememi sağlayan bu haberi buraya yazmadan edemedim. Mach mich nicht an Ali!Almanyada aşırı sağcı bir siyasi parti Türk erkeklerin Alman sarışınları taciz ettiği gerekçesiyle Mach mich nicht an, Ali! Türkçe karşılığı Ali bana sulanma olan çok komik bir kampanya başlatılmış

Almanya'nın aşırı sağcı partisi Republikaner (Cumhuriyetçi Parti)'nin gençlik kolları tarafından organize edilen seçim kampanyasında, Alman sarışın kızlarının özellikle Türk ve Arap erkekler tarafından taciz edildiği belirtilerek, Ali bana sulanma! kampanyası başlatıldı. Sarışın bir kadının fotoğrafının üzerine Macht mir nicht an Ali (bana sulanma) yazılı afişler kullanan parti, Alman sarışınların Türk erkeklerinin tehdidinde olduğunu savundu!

Kampanyanın içeriği; Türk erkeklerinin, Alman kızlarına asılması. Yok neymiş, Türk kadınları çarşaflıymış da Türk erkekleri de onları bırakıp alman kızlarına asılıyorlarmışmışmış. (: Ayrıca "ulan o zaman bu alanya'da tanıştığım helga, ne bokumu yemeye ödemişti otel odasının parasını?" sorusunu akla getiren bir haber.
Sulanmayın abi helgalara, aaaa olmuyor bak.
[via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.