Kategoriler
Gündem

Malta şahini

malta şahini Bir Amerikalı milyarderin yaptırdığı dünyanın 2006 yılı itibarı ile en büyük yatı olan 110 milyon Euro’luk “Malta Şahini” isimli yat sahibine teslim edimiş. TV de gördüm harika bir yelkenli yat Çırağan sarayında tören düzenlemişler birde teslime derken Chp genel başkanı Baykal da törene katılmış söylenene göre bu yat Türkiye’ye en fazla katma değeri kazandıran imalatmış.

İtalya’daki tersane yetmedi

MALTA Şahini 4’te bir futbol sahası kadar yelken yüzeyi de bulunuyor. Yatın denize indirilme töreni İngiliz BBC televizyonuna satılmıştı. Teknenin en önemli özelliği, dünyanın ikinci büyük yelkenli teknesi olması ve 30 mile kadar hız yapabilmesi. Teknenin yelken sistemi ise dünyada ilk kez kullanılıyor. Elektronik ortamda parmakla dokunarak yönetilen elektronik yelken sisteminde, kare şeklinde toplam 15 yelken ve üç düğme var. İtalya’daki Perini Navi tersanesi küçük gelince teknenin yapımı Tuzla’da başladı.

Eski wolkanca.com’da Malta şahini veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Malta şahini için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.