Kategoriler
Gündem

Earth Hour: 29 Mart günü ışıklarımızı kapatıyoruz

29 Mart günü, dünya saati 20.00 de tüm dünyada elektrikli alet ve ışıkları kapatma eylemi yapılacak.

WWF-Türkiye 29 Mart’ta herkesi "Earth Hour"a katılmaya ve şehrin ışıklarını kapatarak, dünyanın geleceğini aydınlatmaya çağırıyor…
Earth Hour

Dünya’da, geçen yıl, 31 Mart 2007 gecesi, WWF-Avustralya’nın girişimiyle gerçekleşen ve küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir eylemle yaratabileceğimiz değişimi gösteren bu çağrı, bugün küresel bir harekete dönüştü. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), dünyanın tüm büyük şehirlerinde olduğu gibi, ülkemizde de aklı ve kalbiyle değişimin bir parçası olmak isteyen herkesi ve her kurumu "Earth Hour" (Dünya Saati) çatısı altında bir arada olmaya çağırıyor.

Bu küresel eylemin parçası olmak için; 29 Mart Cumartesi, 20.00’da, sadece bir saatliğine, elektrikli aletleri ve ışıkları kapatmak yeterli. İstanbul’da da geçen yıl İş Kuleleri ve binlerce bireyin destek verdiği bu çağrıya, bu sene katılan kurumlar WWF-Türkiye’nin kurumsal web sitesin’de, www.wwf.org.tr/earthhour sayfasında açıklanmaktadır.

WWF Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, "Dünya, küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak zorunda. Türkiye’deki ve dünyanın her yerindeki tehditler gerçek ve endişe verici. Yaşanan olağandışı meteorolojik olaylar, su kaynaklarının azalması, canlı türlerinin yok olması ve yaşam alanlarının kaybı; bizim henüz farkına yeni varmaya başladığımız ilk etkiler. WWF-Türkiye olarak, küresel iklim değişikliğine dair farkındalık yaratmaya çalışırken, mutlaka bireyler ve kurumların desteğini görmemiz lazım. "Earth Hour", küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak, insanların sesini duyurmak ve onları sembolik de olsa harekete geçirmek üzere atılan önemli bir adımdır. "Earth Hour" ile birlikte, katılanlar, WWF-Türkiye ve dünyanın farklı yerlerindeki insanlar aynı anda, gerçek bir soruna değişim yaratma mesajı verecektir. Yaratmak istediğimiz değişimin kendisi olmak için harekete geçme zamanı." dedi.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Earth Hour: 29 Mart günü ışıklarımızı kapatıyoruz başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

küresel isinma ile ilgili hertürlü eyleme tam destek. kendimizi düşünmüyorsak çocuklarimiz için.

ayrıca büyük harfleri küçüğe çevirme hizmeti de iyi olmuş. insan bazen farkında olmadan bağırıyo 🙂

bılemıyorum… yanı ısıgı sondursek bı bagırıs, cagırıs olucak tamam da ne ıse yarayacak..?! aynı taaas aynı hamam. artık gelecekte cocuk yapmayı bıle dusunucem galıba…:(

"bıze bu dunya atalarımızdan kalmadı onu cocuklarımızdan emanet aldık"

bu zıhnıyette olan kac ınsan var acaba. ısık sondurmekle ne olacak…

rapidshare "free" ile tüm linkleri otomatik indirme programını buradan indirebilirsiniz

arkadaşlar rapıdshare dosyalarını "free" seçeneğiyle otomatik olarak indiren bir program bulduk. 2 haftadır deniyoruz. çok faydalı olacağına inandığımız için sizinle paylaşma kararı aldık. tüm arkadaşlara tavsiyemizdir. linkleri yazıyorsunuz ve otomatik olarak hepsini indiriyor. bilgisayar başında oturmaya da gerek yok premıum hesap almaya da gerek yok. denedik ve herhangi bir şekilde kötü kod içermiyor. tamamen temiz ve full sürüm bir program. zaten üreticisi firması da belli. tek tek link indirme derdinden bu şekilde kurtulabilirsiniz. film indirme derdini tamamen çözüyor. firmanın tanıtımı amacıyla yapmışlar.