Kategoriler
Düşünce

Hırsıza hırsız diyememek

Hakaret suç sayıldığında kazananlar her zaman güçlüler, en güçlü hırsızlar, katiller, diktatörler ve zalimler olur.

Gündem hiç olmadığı kadar siyasi ve sanırım Türkiye’nin tamamına yakını Sedat Peker sayesinde durumlardan haberdar.

Her toplumdaki aptal oranı aynıdır. Farkı yaratan bunlara verilen pozisyonlardır.

Carlo Cipolla
insanoğlu naziktir, ağır sözü kaldırmaz.

Geçtiğimiz gün YalnızDeğilsinEzgiMola taginden de takip edebileceğiniz gibi Ezgi Mola tecavüzcü, şerefsiz bir mahluka “tecavüzcü şerefsiz” demiş ve bu yüzden hakkında yasal işlem başlatılmış.

@Mhsnkrmzgl – Sevgili Ezgi, sonuna kadar senin yanındayım. #EzgiMola #YalnızDeğilsinEzgiMola

Ezgi Mola’nın ağzına sağlık, bu vesileyle hep aklımda olan şu “hakaret suçu” olayına girmiş olacağım, başlamadan önce bu ülkede yetişen en önemli şair, yazar ve düşünce insanı olan Can Yücel’in “Göt davası” olarak da bilinen hikayesine ve o duruşmada esnasında hakime anlattığı şeylere de yer vereyim:

Bizim köyde göte göt derler

Can Yücel gazetede yayınlanan bir yazısında açıkça “göt” yazmıştır, normalde g.t şeklinde sansürlenerek yazıldığı görülen göt kelimesini usta hiç sansürlemeden göt şeklinde yazmıştır. Dava edilir ve duruşmaya çıkar, hakim sorar: -“Sayın Yücel neden böyle yazdınız? Biliyorsunuz ki bu tür kelimeleri yazmak yasaktır ve suçtur”, usta cevap verir: –“Valla hakim bey bizim köyde göte göt derler de ondan.“. Daha sonra hakime aşağıdaki fıkrasını anlatır:

Bir köyde ateşli bir hasta vardır, kasabalı doktora getirir hastayı. Koca devletin koca doktoruna. .. devamı…

Can Yücel Fitil Hikayesi

Can Yücel’in bu lafını esirgemeyen net tutumu, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le mahkemelik olmasına sebep olmuştur. Bir savcının cumhurbaşkanına hakaret suçundan açtığı dava sonucu Can Yücel 1.2 yıl hapse mahkum ettirilir. Ancak son karar Cumhurbaşkanı Demirel’e kalmıştır çünkü affederse ceza ortadan kalkacaktır. Can Yücel’in bu davayla ilgili dizeleri de şöyle olmuştur:

“Ben kahraman değilim
Demirel beni affedecekmişse
Kolay gelsin! Benim endişem,
Ya beni affetmeden önce
Politikadan vazgeçip ölürse …
Ama onu affetmeye benim
sikletim yetmez,
ne de cesedim.”

Can Yücel

Hakaret suçu ve cezası olan bir yerde demokrasi ve özgürlük yoktur!

Şimdi araştırmalarıma göre kesinlikle eminim ki “hakaret suçu” olan bir toplumda asla demokrasiden bahsedilemez, seçilmişler ve kamu yöneticilerine hakaret suçunun var olduğu ülkelerde asla demokrasi var denemez ve bu ülkeler iflah olmaz. Bakın burada araştırdım diyorum, siz de araştırın ve ülkelerdeki hakaret suçları, buna yönelik kanunlar ve uygulamaları görün karar verin, Almanya ve Avrupa ülkeler, ABD, Kanada gibi ülkeleri ve diğerlerini karşılaştırın göreceksiniz.

Küfür(kefere) ile küfretmek/sövmek farklı şeyler

Ben yıllar önce ülkemizde “küfür” ile “sövmek/küfür etmek” fiilinin birbiri ile karıştırıldığını fark etmiştim. Bunun sebebinin din kaynaklı olduğunu ve tüm dünyada olduğu gibi dini kullanarak keyif yapan yönetici/üst kesimin aslında insanların tam da böyle düşünülmesini arzu ettiğini de anlamam uzun sürmedi, sürekli okuyup öğreniyoruz ve elbette her daim cahiliz o ayrı mesele.

Zalimlere sövmek sevaptır!

Burada din konusunda ahkam kesecek değilim, ihtiyacım kadar damıtıyorum kafam basıyor ve okuyorum, o kadar. Küfür etmek yani sövmek eylemi dinen inananlar için günah değildir bu net, eğer dini inancının var ise kafanız rahat olsun ve dilediğinizce, özgürce rahat rahat sövün(anahtar kelime #zulm). Bakın Kuran’a göre diyorum eğer inanıyorsanız, ha ben hadisler filan diye düşünüyorsanız Kuran’ı boş verin siz hadis dinine devam edin o sizin tercihiniz çünkü hadis dediğiniz şeyleri yine bu bizim yönetici/üst kesimden arkadaşların ihtiyaçlarına yönelik yazıldığını da unutmayın. İnternette araştırdığınızda da göreceksiniz bu şeytanlar(dinci) konu ile ilgisiz birkaç Kuran ayetini çeşitli işlerine gelen hadislerle birleştirip küfür etmenin yasak, çirkin, mümine yakışmayan bir şey olduğunu iddia ederler, bunlar götünden din uyduran kesim eğer dine inanıyorsanız kâle almamanız iyi olur. Arapça zulm ve zalim kelimelerini iyi araştırın zira hırsızlar, katiller, tecavüzcüler, diktatörler bunların ve daha fazlasının hepsi zalimdirler yaptıkları da zulümdür, yani hırsızlık aslında bir zulümdür ve Allah onları lanetlemiştir, umarım bu dünyada da bu şerefsizler hak ettiklerini bulurlar, elbette demokrasi ve hukuk olmadığı için bulmayacaklar ama bir umuttur yaşamak.

Küfretmek suç oluğunda kazanan hep güçlü hırsızlar olur

Bir ülkede hakaret suç olduğu vakit o ülkede özgürlük olmaz, hırsıza hırsız diyemezsin, katile katil diyemezsin, diktatöre diktatör diyemezsin vs. Bakın hakaret suç sayıldığında kazananlar her zaman güçlüler, en güçlü hırsızlar, katiller, şerefsizler olur, bu tarihte hep böyledir şu anda yaşadığımız ülkede bu böyledir.

Seçimle gelenlerin seçenlere karşı açtığı hakaret davaları komiktir, bu öyle bir komedidir ki şahıs hiç söz edemeyeceği, ağzı dolu dolu eleştiremeyeceği birilerini kendisine her türlü söz söyleyebilme yetkisini vermek için gönüllü oluyor. Bu bitmeli, umuyorum bitecek.

İftira olmadıkça sorun yok

Son olarak bakınız burada “iftira” ayrı bir meseledir, biz “sövmek”‘den, dilediğince eleştirmekten bahsediyoruz ve hukuk/demokrasi var olduğunu varsayıyoruz. Ben hakaret/sövmek iyi bir şey demiyorum ancak zararsızdır ve kimseye zararı yoktur dolayısıyla cezası olmamalı diyorum, ben hırsızlığın zararı var ve hırsıza ne kadar güçlü olursa olsun hırsız denebilmeli cezası olmalıdır diyorum.

Mutlu kölelik

Köle olmaya devam etmek istiyorsanız siz bilirsiniz, mutlu köleliğe devam, düşünen, okuyan ve zihni açık insanların neden mutsuz olduğunu sanıyorsunuz?

“Cennete hizmet edeceğime cehenneme hükmederim”

Şeytan Etkisi – Philip Zimbardo
Leyla ile Mecnun – Aşk Olsun Abi Ya! Ben Öyle Bir İnsan mıyım?
Böyle olabilmek dileğiyle
Be birader ana avrat küfür etseydin daha iyi olurdu
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr