Kategoriler
Internet

Sebastiyan

sebastiyanMynet'in yeni projesi olan sebastiyan.mynet.com, yalnızca televizyon dizilerinin olduğu dizi.mynet.com un yerini aldı.

Dizilerle birlikte film fragmanları, maçlar var fakat benim herhalde en çok takılacağım kategori web dizileri.

Web dizisi demek aynı bu blog gibi yalnızca webde yayınlanan dizi anlamına geliyor, nasıl ben yalnızca burada yazıyorum bir gazete veya dergide yazmıyorum oradaki yapımlarda yalnızca web'e yani sebastiyan'a özel yapımlar. Web dizilerinde Feyyaz ve Paradoks benim favorim.

Feyyaz'ı TV'den tanıyanlar var, Paraoks'u Gökçen Karan yapıyor. Gökçen zaten bu işlere kafa patlatan biri daha öncede dizlerine bakmıştım bu sefer az da olsa istediği kitleye ulaşabilecek diye düşünüyorum, zor bir iş klasik güçlü diziler yanında sen bir alternatif, salata, yeşillik gibi bir şeysin tüm Türkiye konuşmayacak web dizilerini ama Sosyal Medya'da viral etkisiyle paylaşılıp bir anda parlama fırsatı var, hiç belli olmaz.

Dizi.mynet.com da olmayan şeylerden biri videoları sitenize ekleme imkanı(embed), bir diğer dikkat çekici özellikte bir diziyi izlemeye başladığınızda 1. parça video bittikten sonra 2. parçaya otomatik geçmesi, bu sayede dizi keyfiniz daha bir keyifli oluyor ben bugün Kurtlar Vadisi Pusu'da denedim gerçekten öyle.Bu işi Türkiye'de ilk yapan adam Serdar Kuzuloğlu'dur. Teknosohbet ile başlayan o harika içerik ve sunumlu web televizyonu daha sonra Televidyon olarak değişip çeşitlenmeye gitmişti. Oradan izlediğim ve gördüğüm tecrübelerimden bazı kanalların/dizilerin aynı TV de olduğu gibi rating ve diğer sebeplerle sürekli olmayacağına buna karşın yurdun dörtbir yanından kendi TV'sini, kendi dizisini çekmek, kendi programını yapmak isteyen insanların Sebastiyan'da kanal açacağını düşünüyorum.

Bence Mynet'in e-posta servisinden sonra en iyi servisi Sebastiyan. Tasarım konusunda da harika bence çünkü romalılar tasarımı iyi olsa başka konulardan çakmak isteyeceklerdi, bunun bile ayrı bir strateji olduğunu düşünüyorum.

Site SEO konusunda tahmin edeceğiniz gibi muhteşem çünkü yoğurdum tatlı.

sebastiyan.mynet.com.

Webrazzi:

Bu postu sebastiyan aramalarında çıksın diye ekledim, itirazı olan varsa blog açsın o da eklesin.

Şu an bunu mu demek istedin "sebastian" diye gösterse de kısa süre sonda o uyarı yok olacak, değişecek.

Webrazzi'nin Techcrunch gibi(http://www.crunchbase.com/company/facebook) bir veritabanı yapması çok iyi.

Eski wolkanca.com’da Sebastiyan veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Sebastiyan için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.