Kategoriler
Kültür Sanat

Robert De Niro ve Al Pacino bir arada: Orijinal Cinayet(ler)

Orijinal Cinayetler (film)

Benim gibi Robert De Niro ve Al Pacino’yu bir arada aynı filmde görmek isteyenler vardır elbette, Jon Avnet’in yönettiği bu film Amerika ile aynı anda Türkiye’de vizyonda, filmin orjinal adı Righteous Kill. [via]

Filmin aslında pek reklama vs. ihtiyacı yok çünkü filme gitmek için belki çoğu sinemasever için afişlerdeki Robert De Niro ve Al Pacino ismi yeterli olacaktır sanırım.

Filmin ismi evet biraz garip bu durumu daha önce de başka filmlerin İngilizceden Türkçe’ye çevirilmesinde görmüşüzdür, kafa karıştırıcı. Esasında tam tercümesi “Adil Cinayet” olan fimin Türkçe’ye “Orijinal Cinayet(ler)” olarak çevrilmiş, tabii parantez içine alınan “LER” eki büyük ihtimalle filmin gidişatından kaynaklanmış, seyirciye bir mesaj olarak yapılmış diye düşünüyorum.
Her neyse bu film izlenesi bir polisiye film diyorum aşağı fragman vs. film hakkında ne bulursam koydum, konuyuda yazdım, iyi seyirler.

Righteous Kill – Official Trailer (Watch In HD)

Yapım: 2008, ABD
Tür: Dram / Suç
Yönetmen: Jon Avnet
Senaryo: Russell Gewirtz
Oyuncular: Carla Gugino, Brian Dennehy, Robert De Niro, Al Pacino, Donnie Wahlberg, Dan Futterman, John Leguizamo, Frank John Hughes, Brett Granstaff, Quinton Aaron, Katie Chonacas, Shirly Brener, Saidah Arrika Ekulona, Edrick Browne, Rob Dyrdek, Adrian Martinez, Les Chantery, Liza Colón-zayas, Trilby Glover, Brian Stapf, Judy Del Giudice, Antonino Paone
Yapımcı: Avi Lerner, Jon Avnet, Randall Emmett, George Furla, Boaz Davidson, Alexandra Milchan
Görüntü Yönetmeni: Denis Lenoir
Filmin Konusu: Bir çift emektar New York Şehri Polisi dedektifleri yasadışı olarak huzuru sağlamaya çalışan bir seri katilin izini sürmektedir. New York Polis Departmanının baskıcı ortamı altında 30 yıllık ortaklıktan sonra, yüksek derecede donanımlı olan Dedektifler David Fisk ve Thomas Cowan emekliliğe hazır olmalılardı ama değiller. Rozetlerini ortadan kaldırmadan önce, kadın ticareti yaparak kötü ün yapmış birinin cinayetini araştırmak üzere çağırılırlar.
Orijinal cinayet gibi kurban; cinayeti açıklayan dört satırlık şiire sarılı bulunmuş şüpheli bir suçludur. Diğer suçlar meydana gelince; dedektiflerin, hukuki sistemin açıklarından yararlanan suçluları hedef almış bir seri katille karşı karşıya oldukları ortaya çıkar. Amacı polisin kendi başına yapamadıklarını yapmak ve huzuru sağlamak için suçluları sokaklardan temizlemektir. Son günlerdeki cinayetlerle ve daha öncekilerin arasındaki benzerlikler rahatsız bir soruyu sorar: Acaba yanlış adamı mı demir parmaklıkların arkasına atmışlardır?