Kategoriler
Kültür Sanat

Le Premier Cercle(2009) izledim

Pek bir şey yazmama gerek yok belki çünkü film de Jean Reno var.

Filmi izlediğimde ilk dikkatimi çeken oyuncu kadrosu oldu, Jean Reno ile beraber Gaspard Ulliel ve Vahina Giocante’ın performansları görülmeye değer. Jean Reno’yu anlatymaya gerek yok ama Gaspard Ulliel usta nasıl bir adamdır bu(Hayrettin’den sonra mimiklerin efendisi Fransız şubesi), bence ileride çok daha iyi filmlerde rol alabilecek bir oyuncu Gaspard Ulliel ayrıca bu filmde saç modelini çok beğendim. Ben galiba Avrupalı aktörleri daha bir benimsiyorum sinema filmlerinde, holivud zaten Amerika’nın kendisi gibi abartı ve can sıkıcı oyuncularla dolu bana göre.

Le Premier Cercle(2009) izledim

Fransız yapımı bir film, klasik hırsız polis hikayesinin biraz allanıp pullanmasında oluşan bir gerilim filmi diyebiliriz. Fransa da yasa dışı işler yapan bir Ermeni aile, bu ailenin hikayesi filmin başında anlatılıyor ve Osmanlı İmparatorluğu tıpkı Kontes filminde ki gibi burada da geçiyor.

Tabii ki aşk bu filmin de mayasını oluşturmakta, bence bu filmi izlemekten keyif alacaksınız, sizi tatmin edecektir, lakin çok ilginç bir insansanız tatmin olacağınıza garanti etmiyorum ona göre.

İyi film, izlenir.