Kategoriler
Medya

Reklamlarda sesi yükseltiyorlar

Bir film veya bir televizyon programı sırasında televizyonunuzun sesi istediğiniz ayarda iken araya reklam girdiğinde reklamların sesi bangır bangır bağırıyor mu?

Reklamlarda sesi yükseltiyorlar

Buna daha önce kimsenin değinmemesi inanılmaz, ABD veya Avrupa da ki televizyon kanallarında da böylemidir bilmiyorum ama uydudan izlediğim kanallarda böyle bir şeye ben rastlamadım.

Teknik kısımlarına değinmem gereksiz, Türkiye’deki çoğu televizyon kanalı bu uyanıklığı yapmakta, yaptıkları tamamen yasal boşlukları kullanmak ve insan haklarına da aykırı bunu yapmaya hakları yok. Bu yaptıklarından dolayı kendilerini kınıyorum ve tarihe havale ediyorum.

Amin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Reklamlarda sesi yükseltiyorlar başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

başlarda bunun televizyondan ayarlanabilen bir ayar olduğunu düşündüm ama kime sorduysam aynı sorundan müzdarip. arkadaşların sırf bu yüzden bebekleri kaç defa sıçrayıp uyanmış.

2 gün önce bu konuyu rtük'e mail attım.

benim bir başka kızdığım konu da uzun uzun süren reklamlardan sonra reklamlar bitti yazıyor ve tanıtıcı reklam adı altında yine reklam devam ediyor. resmen kılıf uydurmuşlar.. allah bu televizyon kanallarını bildiği gibi yapsın.

aynen öyle serhan. bir değineyim dedim ben de bakarsın bir yerlere gider yazdıklarımız 😉