Kategoriler
Tech

Konuşmaları 20 farklı dile çeviren araç

ElevenLabs, konuşmaları aynı anda 20 farklı dilde seslendiren ayrıca çeviren bir yapay zekâ aracı oluşturuyor.

Sesli yapay zekâ araştırma ve dağıtım şirketi ElevenLabs , şimdiye kadarki en iddialı ürününü piyasaya sürdü. Amerikalı girişim, uzun biçimli içerik de dahil olmak üzere konuşmayı 20’den fazla farklı dile çeviren bir araç olan AI Dubbing’i başarıyla üretti ve sundu.

ElevenLabs’a göre AI Dubbing, sesin orijinal duygusunu, tonalitesini ve diğer ince unsurlarını koruyor ve aynı anda dakikalar içinde onu farklı bir dile çeviriyor.

Metni sese çevirme özelliği muazzam, metni gerçek bir insan gibi okuyor, İngilizce ve birkaç başka dilinde farklı kişiler, modlar ve tonlar seçilebiliyor ayrıca multilingual seçenmeği ile metin birden fazla dilde ise(Türkçe de var) kelimeleri o dilde seslendiriyor, şu an Türkçe dahil 30 dilde çeviri, okuma/seslendirme yapıyor. Ek olarak kendi seslendirme motorunuzu da oluşturabiliyorsunuz yani seslendirmelerde kendi veya yapay zekâyı eğiteceğiniz birinin sesini kullanmanız mümkün.

ElevenLabs yapay zekâ aracının çevirileri ve seslendirmeleri aynı anda birden fazla dilde yapıyor olması etkinliklerdeki simulite çeviri işini de üstlenebilir.

https://elevenlabs.io/voice-library adresinde yapay zekâ ses çeşitleri inanılmaz iyi, bu araç muhtemelen 3-5 yıla seslendirme sanatçılığı işini tarihe karıştırabilir diye düşünüyorum, özellikle reklamlarda ki Coca‑Cola gibi şirketler yapay zekâ ile reklamlar yayınlamaya çoktan başladı. Bu reklam yapay zeka yardımı ile yapıldı:

Coca-Cola® Masterpiece

ElevenLabs CEO’su Mati Staniszewski şunları söyledi: “İçeriklerini çoğaltmak ve daha geniş kitleler için daha erişilebilir hale getirmek için bu özelliği yüzlerce içerik oluşturucuyla işbirliği içinde test ettik ve yineledik.” Ayrıca şunları ekledi: “Video içeriği ve podcastten film ve TV stüdyolarına kadar uzanan bağımsız yaratıcılar için büyük bir potansiyel görüyoruz.

Aracın kullanımı da kolaydır; kullanıcının yeni bir proje oluşturması, kaynak ve hedef dilleri seçmesi ve içerik dosyasını yüklemesi gerekir. AI Dubbing daha sonra içerikteki farklı seslerin sayısını otomatik olarak belirler ve çalışmaya başlar. Bitirdikten sonra kullanıcı dosyayı indirebilir ve kullanabilir.

Özellikle konuşmanın son çevirisi, konuşmaları çeşitli dillere çevirmekten sorumlu bir yazılım olan Eleven Multilingual v2 adlı bir konuşma sentezi aracı aracılığıyla gerçekleşiyor .

Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Eğer tekilliğe ulaşacaksak bunun “dil” yoluyla mı yoksa “dilin çevirisi” yoluyla mı gerçekleşeceği bir iç gözlem meselesi olarak kalıyor. Yalnızca bir avuç kişinin İngilizce konuştuğu bir dünyada, “çeviri yapan” bir yapay zekâ aracı, çeşitliliği ve özgünlüğü doğruluyor.

ElevenLabs Hakkında

ElevenLabs, yapay zekâ ve derin öğrenme kullanarak kulağa doğal gelen konuşma sentezi ve metinden konuşmaya yazılım geliştiren bir Amerikan yazılım şirketidir. Şirket, 2022 yılında kuruldu ve merkezi San Francisco, Kaliforniya’da bulunmaktadır.

ElevenLabs’in ürünleri, web geliştiricileri, içerik oluşturucular, yayıncılar ve eğitimciler gibi çeşitli kullanıcılara yöneliktir. Ürünler, metni gerçekçi ve etkileyici seslere dönüştürmek için kullanılabilir.

ElevenLabs’in en popüler ürünleri şunlardır:

ElevenLabs, ürünlerini çeşitli sektörlerde kullanan şirketlerden oluşan bir müşteri tabanına sahip. Şirket, ürünlerinin kullanıcılara içerik oluşturmayı, pazarlamayı ve eğitimi daha verimli ve etkili hale getirmeye yardımcı olduğunu söylemektedir.

  • Eleven Text to Speech: Metni herhangi bir dilde ve herhangi bir ses tonunda okumak için kullanılan bir metinden konuşmaya yazılımı.
  • Voice Cloning: Bir kişinin sesini taklit etmek için kullanılan bir yazılım.
  • Online Text Reader: Metni herhangi bir dilde ve herhangi bir ses tonunda okumak için kullanılan bir çevrimiçi araç.

ElevenLabs hakkında öne çıkan bilgiler, özet:

  • 2022 yılında kuruldu. Merkezi San Francisco, Kaliforniya’da bulunmaktadır.
  • Yapay zekâ ve derin öğrenme kullanarak kulağa doğal gelen konuşma sentezi ve metinden konuşmaya yazılım geliştirmektedir.
  • Ürünleri web geliştiricileri, içerik oluşturucular, yayıncılar ve eğitimciler gibi çeşitli kullanıcılara yöneliktir.
  • En popüler ürünleri arasında Eleven Text to Speech, Voice Cloning ve Online Text Reader bulunmaktadır.
  • Ürünlerini çeşitli sektörlerde kullanan şirketlerden oluşan bir müşteri tabanına sahiptir.
  • Web siste adresi; https://elevenlabs.io

ElevenLabs’in gelecek planları:

ElevenLabs, ürünlerini daha da geliştirmeye ve yeni pazarlara açılmaya odaklanmaktadır. Şirket, ürünlerinin kullanıcıların içerik oluşturma, pazarlama ve eğitimi daha verimli ve etkili hale getirmeye yardımcı olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.