Kategoriler
Medya

Emre Kongar ve Cengiz Çandar’ın yorum farkları

Ntv’de canlı olarak yayınlanan Yorum Farkı programının daimi izleyicilerindenimdir, gerçekten de programın ismi gibi iki yorumcunun bir birlerinden çok farklı olması ve düzeyli bir üslupta tartışması, fikirlerini ortaya koyması hoşuma gider.

Mehmet Barlas ve Emre Kongar’la başlayan program sonraları Mehmet Barlas’ın ATV’ye transfer olması ile yerini Cengiz Çandar’a bıraktı. Bana göre Cengiz Çandar, Mehmet Barlas kadar sabırlı ve iyi bir TV konuşmacısı değil, program Barlas’ın olduğu zamanda ufak tefek ve doğal olan sürtüşmeler elbette oluyordu fakat program bu kadar gerilmiyordu.

Program bu son gerginlik ile artık devam etmez ise ben şahsen çok üzülürüm, Emre Kongar’ı kitaplarından başka televizyonda izlemek ve dinlemek hoşuma gidiyordu.

Emre Kongar’ın bu son gerginlik ile programı devam ettirmeme kararı alacağını sanmıyorum lakin Cengiz Çandar belki programa devam etmeyebilir. Umarım bundan sonra eğer Cengiz Çandar programı devam ettirmeme kararı alırsa yerine Barlas gibi bir isim gelir ve program devam eder.