Kategoriler
Gündem

Photoshop Akp

anani-da-al-gitDün Başbakan Erdoğan partisi Akp’nin yerel seçim kampanyaları kapsamında yapılan mitinglerden birini Manisa’da yaptı. 2006 yılında Başbakan Erdoğan’ın “ananı da al git” dediği Mersin’li çiftçi abimiz Kemal Öncel’i bu dünkü mitingden önce polis tarafından nezarete aldırdığı söyleniyor, ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Photoshop Akp başlığının nedeni bugün gazetede okuduğum haber, habere göre bu mitinglerin fotoğraflarında yapılan işlemler. Akp’li yöneticiler mitinglerdeki fotoğrafları Adobe Photoshop programını kullanarak düzenlemişler, düzenlemelerindeki neden mitingdeki kalabalığı birkaç katına çıkarmak.

Gerçekten zekice, Akp’liler gerçekten bu işi biliyorlar, kendilerinin ilerki yüzyıllarda siyaset bilimi kitaplarına geçeceğinden hiç şüphem yok. Boş yavan bir kelime olarak yazmıyorum “bu işi biliyorlar” derken, hakkatten mesleklerini en ileri seviyede icra ediyorlar.

Etikliği, doğruluğu, yanlışlığı bir kenara teknolojiyi kullandıkları için ayrıca tebrik ederim kendilerini.

akp-miting-photoshop akp-miting-photoshop-2 akp-miting-photoshop-3 akp-miting-photoshop-4 akp-miting-photoshop-5 akp-miting-photoshop-6

Fakat 1. Recep Tayyip Erdoğan’ım benim, sen kendi hakkında yazılan, çizilenlere sıfır musamma gösterip, önüne gelene dava açarak demokrasiyi savunduğunu idda eden garip bir padişahsın be abi. Muhaliflere korku aşılayıp yandaşlara herşeyin mübah olduğunu gösteriyorsun.

Sayın Başkbakan; maçtan sonra kazanan taraf sevinir futbolda, sen devre arasında kupa almış gibi davranıyorsun. Top yuvarlak, maç bitmedi, Photoshop için şuradan bilgi alırsanız daha başırlı olursunuz.

Photoshop Akpiçin 10 yanıt

iktidar yalakalarının her yeri sardığı şu süreçte, cesur ve eleştirel yazınızdan dolayı kutluyorum.

daha da fenası, bu arkadaşlar işsizlikte, milli gelirde, enflasyonda da montaj yapıyorlar. patates, domates fiyatları yerine sir ağdanın falan fiyatlarını baz alıyorlar. ona rağmen enflasyonu yerinde tutamıyorlar ya, neyse.

manisa mitingini tv'de de görmüştüm ve dehşet bir izdiham vardı. bence fotoğrafın o kısmında istenmeyen bir görüntü olduğu için gayet masumane düşünülerek insanlardan serpiştirilmiş olabilir. 🙂 ayrıca kalabalık çoğaltılmak istenseydi en uzaktaki insanlar kolaylıkla klonlanabilir ve uçsuz bucaksız bir kalabalık izlenimi verilebilirdi. bence artniyetyok bu olayda…

bugünde aydın'a gelmiş, gelmiş diyorum çünkü beni ilgilendirmiyor. kızdığım nokta sabahın 9'da her yolun trafik polisleri tarafından kesilmesiydi. sürekli gökyüzünde gezinen ve anlamsız daireler çizen helikopter cabası. tam 16 büyük otobüs saydım ve içleri polis kaynıyordu. bu kadar güvenlik de neyin nesidir onuda anlamış değilim. milletin seçtiği bir makamı neden milletten böylesine korurlar onuda anlamış değilim. çok şükür akşam saat 18:00 de kalabalık dağılmasya ve hayat normale dönmeye başladı. tabi o saatte normale dönse ne iş yapıcaksın. bugün başbakan2na ve partiye çok kızdım. içimden güzel sözler geçirdim, çünkü çalıştığım işi yapamadım. tek arzum şu seçimmidir nedir, biran önce olsun ve bitsin..

emre şov yapmaya kalkışmışsın. ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü hatırlatırım. bu lafta biraz çelişkili olsada bu yazıya tam uydu.

tebrikler volkan abi… çok güzel bir yazı olmuş!!!
cengiz'inde dediği gibi, yaltakçıların çoğladığı şu zamanlarda büyük cesaret olmuş!!!
biliyorsunuz türkiyede basın ve yayım özgürlüğü yok!!!

ben de, blogunuzu insanların hakaret aracı yaptığınız için kutluyorum 😉

kemal bu sayfada hakaret yok. fakat bir tarafınızdan element uydurabilirsiniz tabi serbest.

matador diyor ki:

09 mart 2009, 16:16
manisa mitingini tv’de de görmüştüm ve dehşet bir izdiham vardı. bence fotoğrafın o kısmında istenmeyen bir görüntü olduğu için gayet masumane düşünülerek insanlardan serpiştirilmiş olabilir. 🙂 ayrıca kalabalık çoğaltılmak istenseydi en uzaktaki insanlar kolaylıkla klonlanabilir ve uçsuz bucaksız bir kalabalık izlenimi verilebilirdi. bence artniyetyok bu olayda…

matador bu haberden sonra ilk defa yorum yapıyorum… haklısın sonuna kadar.. neden? çünkü olayın kahramanı benim…. art niyet yok asla…