Kategoriler
Ivır zıvır

Uğur Özmen özür dilesin

ugur-ozmenArkadaşlar size konuyu elimden geldiği kadar basit yazmaya, anlatmaya çalışacağım.

Dün yazdığım bir yazı başlığı şu: Güzellik Yarışması için blog yazarı aranıyor. Öncelikle bu yazıya bakın ve oradaki e-posta adresine(murat.kahraman@ntv.com.tr) adresine yazınız güzellik yarışmasında blogger olmak isterseniz.

Asıl konumuz ise benim bu yazıyı başka blogdan kopya ettiğimi yazan Uğur Özmen.

Peki neden? Neden üniversitede ders veren bir hoca bir blogger'ın bir yazısını bir yerden kopya ettiğini iddia etti? Yaşını başını almış bir hoca olan Uğur Özmen neden başka blog yazarlarına değilde wolkanca.com yazarına böyle bir iftirada bulundu? Lütfen bunu aklımızda tutalım yazımın ilerleyen kısımlarında açacağız mevzuuyu.

Efenim daha sonra Murat Kahraman o kopya ettiğimi belirten Uğur Özmen'in internet sitesinde açtığı başlığa giderek benim kendisine haber verdiğimi onun da bana izin verdiğini belirtti. Ve böylece Uğur bey'in sırf çamur atmak için bunu yaptığı ortaya çıkmış oldu.

Bu durumda Uğur Özmen gibi bir hocanın ne yapması beklenirdi? Elbette özür dilemesi, ama özür dilemeyi bırakın ben bir pardon dese bile yetinecekken üsütüne üstelik bunu örtbas edip iftirasını öylece bırakmıştır.

Biliyorsunuz ki bunlar hep olur, hepimiz bazen bir şekilde haksızlıklara uğrarız, fakat bizi en çok yaralayanları Uğur Özmen ve buna benzer ismi olan, hoca olan insanlardan gelenleri olur. Ve biz yine biliriz ki iftira atılır kolayca, ama temizlemesi zordur öylece kalır orada. Bunu temizlemesi gereken bu pisliği oraya yapanın görevidir.

Gelelim Uğur Özmen'in neden herhangi bir başka blog yazarına veya bloga değil de wolkanca.com a iftira attığına, saldırdığına. Uğur Özmen ve birlikte birkaç kişi bir büyük şirketin(rixos) maliyeti düşük ve etkili online reklam yapma amacı ile bir reklamcı firma ile anlaşması sonucunda o şirketin otellerinden birinde tatile götürülmüştür. Buraya kadar her şey normal görünüyor. Fakat bu kişiler şeffaflığı elbette olmayan bu anlaşmada, binlerce hatta milyonlarca doların dolaştığı bu sektörde bulundukları sosyal ağ ve diğer arkadaş çevresini kullanmak istemişlerdir. Daha beteri kendilerini “Türkiye'nin bloglarının temsilcisi” olarak göstermek istemişlerdir.

Bu noktada ben ve diğer bazı arkadaşlarım seslerini çıkartıp bu arkadaşların estirmek istedikleri rüzgarı tersine çevirmişizidir, rixos isimli firma bundan korkup reklam planlarını değiştirmiştir. İşte Uğur Özmen ve diğer arkadaşlar bu büyük kayıplarından, kuyruk acılarından dolayı benim bloguma hemen bir karalama yapmak istemişlerdir. Ne yazık ki bir hoca olup bilgisini öğrencileri ile paylaşması ile bilinen bu pazarlama üstadımız beni ve blogumu küçümseme gafletine kapılıp yukarıda okuduğunuz Murat Kahraman'ın cevabı ile amiyane tabirle mat olmuşlardır. Planları tutmamıştır.

İşte arkadaşlar, ben ve arkadaşlarım bu insanların internet ortamında rant, çıkar amacı ile yaptıkları bu saldırılara ve attıkları iftiranın ortaya çıkmasından sonra örtbas etmelerine karşı çıkarak bildiklerimizi, gördüklerimizi her ortamda açıklamaya, yazmaya söylemeye karar vermişimdir. Tüm bu ortamdaki insanların, iş ilişkilerini ve kendilerini deşifre edip düzenlerini ortaya çıkarmak bu saatten sonra ben ve arkadaşlarımın görevidir. Çok defa tekrar ettiğim gibi, bizim blolgumuz tamamen bağımsız ve hür fikirlerin bulunduğu, yazıldığı blog olmuştur, hiçbir şirkete, kurma, gruba bağlı değiliz, bu yüzden sesimiz bu iftiracıların sesinden gür çıkacak eminim.

Facebook grubu bilgi alınabilecek ve takip edilebilecek en kolay mecra: https://www.facebook.com/group.php?gid=67009151754

Ayrıca blogumda yukarıda yazdığım gibi tüm bu ilişkileri deşifre edip insanların çamur atmaya çalışanların kim olduklarını, nerelerden geldiklerini, ne işler yaptıklarını yazacağız.

Uğru hoca kendisinden beklenen büyüklüğü yapıp, attığı iftirayı temizlemediğine çok çok üzülsün. Ben tüm bunlara harcadığım ernerjiden utandım, o hala utanmadı ya büyüksün hocam.

Eski wolkanca.com’da Uğur Özmen özür dilesin veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Uğur Özmen özür dilesin için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Uğur Özmen özür dilesiniçin 5 yanıt

bu "hoca" kavramı çok ciddiye alınıyor aslında… ben söz konusu olayda bahsi geçen kel arkadaşın çok da önemsenmesi gereken biri olduğunu düşünmüyorum. insan temelinde salak bir yaratık zaten. ve bu kadar salağın aklına gelen herşeyi paylaşmaya başlamış olduğu değerli akım web 2.0 gezegeninde bu tip saçmalıklar yaşanması normaldir…

demek olay bu vechile gelişti. ben de; nedir bu bazı bolglardaki reklama, gelire ilişkin manifestolar falan, diyordum. demek bu işi de ranta dönüştürme çabaları eksik kalmıyormuş.
madem bir ortamdan fayda sağlayacaksınız faydayı, ortamı oluşturan kişilerle adam gibi, üç kağıda sarmadan paylaşın yani! nedir bu hep bana, hep banacılık?

yaşlı başlı da olsa, bunlar blogculuğun dünkü çocukları… olur böyle şeyler, takma kafana.

ben şunu anlamadım ; bu konu murat kahramanla senin aranda.3.kişiye başka bişey düşer.lakin bir hata yapmışsan murat kahraman sana ulaşırdı.tahminim oki murat bey bu konudan rahatsız değil aksine çok mutlu çünkü wolkancadan bayağı hit alıyor.uğur özmen neden herşeye atlıyor anlamadım?
murat kahramanın dili var kardeşim!bi sorun varsa o konuşsun