Kategoriler
Hayattan Konuk Yazar

Parmaktaki seçim boyasını kaldırıyoruz

Gelecek 5 yıl için devlet yöneticilerimizi seçmeye gittiğimiz sandıklara oyumunuzu kullanıyoruz ve porsedür gereği ( amaç mükerrer oylamayı kaldırmakmış(!) ) bir boya sürülüyor (Hindistan’dan geliyormuş ). Bazıları 1 ayda zor çıkacağını bazıları ise 1 hafta içinde çıkacağını söylüyor ama hemen çıkarmak istiyorsanız işte değişik tarifleri veriyorum 🙂 ..

1) Milliyet – Nilay Örnek: [via]

“Limon suyu, yarım çay kaşığı tuz ve 4-5 damla sirkeyle karıştırılıp 30 dakika bekletilecek. Ardından bir süre zeytinyağında bekletilmiş parmak, karışıma sokulduktan sonra yıkanacak!”

2) Yeni Şafak: [via]

Vazelin modeli:Kenan Evren‘in uyguladığı yöntem olarak biliniyor. Seçime gitmeden önce parmağınıza vazalin ya da krem sürüyorsunuz. Parmağınız boyandıktan sonra yıkayınca ya da silince hemen çıkıyor.Aseton modeli:

Seçimden hemen sonra asetonlu pamukla boyayı dikkatlice sildiğinizde başarı elde ediyorsunuz. Tinerle aynı özelliği taşıdığı için etkili oluyor.

Kolonya modeli:

Seçimden çıkar çıkmaz boya kurumadan elinizi kolonlayı mendille sildiğinizde boya parmağınızdan çıkabiliyor.” kaynak

Eski wolkanca.com’da Parmaktaki seçim boyasını kaldırıyoruz veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Parmaktaki seçim boyasını kaldırıyoruz için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

bu modeller bir işe yaramaz

en azından ben önceki seçimde kolonya modelini denemiştim
boya sürüldükten sonra kolonyalı mendile silmiştim iyi çıktı diye sevinmiştim ama ne çıkması çıkar gibi olmuş sadece belli bir zaman geçtikten sonra kendini belli etmeye başlamıştı kaç hafta da çıkmıştı hatırlamıyorum artık bu seçimde de hiç bir şey denemedim o yüzden öyle ya da böyle boya bir kere parmağa değidiğimi tamamen çıkması zaman alıyor sonuçta

bende düşünüyodum bu sene seçim de aseton işe yaradı boya hemen çıkdı demek boya bizim boyamızmış 😶

bu başlık wolkanın seosal çalışmalarına ,seosal başlıklarına ters.

amarat saol dostum 🙂 seo şeysini düşünmesine gerek yok yazar dostlarımın ben o yönü kendim hallediyorum.

boyalar ithalsa zor çıkarda bizimkiler yaptıysa hemen çıkar.

gkaans, ben de sandık başkanıydım. bu boya yüzünden işitmediğimiz laf kalmadı. 🙄 inanın sandıktaki en zor iş o boyayı sürmek. gerçekten de yurtdışındaki adamlar artık gözdeki iris tabakası ve parmak izi ile kimlik doğrulaması yaparken ve zaten sandıklarda kimlik denetimi yapılıyorken ve hatta sandıkta seçmen listesi varken tamamen gereksiz bir uygulama.

üstelik parmaktan çıkmaması neyse,
oy kullananın değil, oy kullanmayanın tespit edilip, bu tatlı leke ile işaretlenmesi daha mantıklı. 🙂

yazıyı sağolsun kaan yazmış bazılarına duyrulur neyse…
bu kadar ilkel bir yöntem ancak bizde olur. imzamı atıyorum atıyorum zaten dönüp tekrar gelmidiğimde görevli demicek sanki senin imzan var oyunu kullandın diye .hem alsınlar seçmen kartlarımızı kullanamayız bir daha damgalı eşşek muamelsesi gördük valla hem bir de sandık başındaki eğiticez devirip boşaltmıcak boyayı.

kesinlikle süleyman abinin dediğine katılıyorum..
bu konularda artık bir ilerlemenin yapılmasının zamanı geldi..

türkiyenin boyaları kullansılar kaldırmasalarda olur aston işe yarıo 😀

yaf boşverin çıkarmayalım kalsın 😀 bir zararı mı var

ben onu bunu bilmem ama benimki kocam boya kendi kendine çıktı ve azıcık kaldı demek ki her insanın dersi farklıymış bunları uygulamaya kalmadı benim selamlar

bi dahaki seçime seçim boyası kalkacak diyen bir pati olursa nazman kılanların çoğu onlara verir

bence de damgalı eşek gibi olduk ama burası türkiye o kadar cok cahil insan varki ve kendi partisi için herseyi yapabilcek insanlar o boya olmasa gider birdaha oy atmaya kendi insanlarımızı tanıyorsak bence bu olaya da hak vermek gerekir. ama bende üzüldüm çünkü yaşlı amcalarımız ve teyzelerimiz namaz kıldıkları için abdest sorunu yüzünden sürdürmek istemediler ama ne yapalım burası türkiye..

parmak izi alan bir cihaz konsa böylelikle oyu atacak kişinin mükerrer kişi olmadığı tespit edilse boyalara bir dünya para verileceğine inanın böylesi daha iyi