Kategoriler
Hayattan

Arabanın benzin deposu ne tarafta?

benzin-deposuBu ilginç bilgiyi bana bir arkadaşım verdi ve ben ki birkaç kuşak İstanbul’da dolmuşcu olan ailenin evladı bunu yeni öğrenmekten dolayı çok utandım. Önce biraz temkinle yaklaşsam da bilginin doğru olduğunu görünce hakkatten aklıma geçmişte kiraladığım veya kullandığım yabancı araçların benzini azaldığında, benzinciye yanaşırken -lan acaba sağda mıu solda mı bunun deposu dediğim zamanlar geldi, güldüm.

Evet bu kıyağımı da unutmayın, bilgi şöyle;

depo sol tarafta

depo sol tarafta

depo sağ tarafta

depo sağ tarafta


Aracın benzin gostergesine bakın, orada bir pompa işareti vardır, hah işte yukarıdaki resimlerde de görüdüğünüz gibi o pompa işaretinin hortum ve tabanca şekli ne tarafta ise benzin deposu o tarafta sevgili arkadaşlarım.

Afiyet şeker olsun.

Eski wolkanca.com’da Arabanın benzin deposu ne tarafta? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Arabanın benzin deposu ne tarafta? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

aha güzelmiş! çok basitmiş aslında ama kim bakıyor ki sanki oraya…

haftanın beş günü arabadayım ve bu bilgiyi ilk defa duyuyorum, bilgilendirme için teşekkürler..

annemin kızlık soyadı kadar değerli bir bilgi bence 🙂

bazi araclarda da pomanin yaninda ucgen seklinde ufak bir ok isareti olur, benzin kapagi bu okun gosterdigi taraftadir.

🙂 12 yıldır araç kullanıyorum ben de yeni öğrendim teşekürler

eğri oturup doğru konuşalım demiş atalarımız. bu güne kadar böyle bir bilgiyi ne bir yerde okudum, nede başkasından duydum, kırkından sonra güzel bir bilgi öğrenmiş oldum, teşekkürler.