Özgürce saçmalama platformu: 5nk.org


5nk.org5nk.org
bir topluluk sitesi, üye olan kullanıcılar kendilerine ait bir blog sahibi oluyorlar (5nk.org/kullaniciadi/) ve özgürce içerik üretebiliyorlar. Sitenin genel konsepti eğlence içerikli olsa da, bilgi veren ve kültürel içerikli yazılara da sıklıkla rastlayabiliyoruz. Bunun yanında video gönderilen bir bölüm de var.

Üye kişiler beğendikleri içerikleri oylayabiliyorlar ve en çok beğenilen, oylanan içerikler sitede daha üst sıralarda yer alıyor.
Üyeler eğer Twitter, Del.icio.us, Digg, Last.fm gibi servisleri kullanıyorlarsa bu servislerdeki aktiviteleri profillerinde de görüntüleyebiliyorlar. 5nk.org Arkadaş ekleme, sohbet, özel mesajlaşma gibi oldukça fazla özellikleri olan bir topluluk sitesi.

Hem ilginç, zengin içeriği takip etmek için hem de üye olup yazmak istediklerinizi yazmak için ideal bir mecra.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

@ekinoksah, eğer kendi blogunun ziyaretçi sayısının bu platformlardan daha fazla olduğunu düşünüyorsan tabii ki kendi blogunda yazmalısın ancak durum tersi ise bu gibi mecralarda yazman, yazılarının daha çok kişi tarafından okunup daha çok değerlendirilmesini sağlayacaktır.

acaba medya eleştirileri, advergame tanıtımları, ne biliyim, bloglarla ilgili yorumlar, komedi içerikli yazılar böyle ortamlarda mı yazılmalı?yoksa kendi blogumuzda daha çok mu tutulur?buna karar veremiyorum 🙂

@wolkanca ekinoksah aslında ekinoks ve şah kelimelerinin birlemesinden oluştu, google sonuçları için orjinal bir nick 🙂
blog.wolkanca.com da yazma fikri için 2 hafta beklemem lazım 😉
@tamkarisik evet senin tanıdığın ekinoksah'ım.

bence iyi bir site.normal blog servislerinden farkı, yazılarınızın kendi sayfanızda olduğu gibi ana sayfada da yayınlanması.pilli sitelerine benziyor biraz.

@doğan, ama orada bloglar birbirinden bağımsız, burada ise tek bir site gibi.yazı oylama, mesajlaşma falan da var, ayrıca bir özelliği daha var, kendi profilinizde, kendi blogunuzun rss adresini yazarsanız, oradaki yazılarınız'a buradan da bağlantı veriliyor.yani daha çok hit şansı getiriyor.