Kategoriler
Teknoloji

Nokia viNe

Nokia viNeDün Nokia’dan test etmem için bir nokia telefon ve Nokia viNe yazılımını gönderdiler. Şu an hâlâ kullanmaya devam ediyorum detaylı pek bir şey yazmayacağım fakat müthiş bir icad diyebilirim. [via: web.nseries.com/nseries/nokiavine]

viNe GPS servisini kullanan bir uygulama, seyahat ederken yerinizi takip ediyor, isterseniz kayıt butonuna basarak o an dinlediğiniz müzik, çektiğiniz fotoğraf, film veya gezindiğiniz bir web sitesini Nokia viNe’nin web sitesinde diğer tüm insanlarla paylaşmış oluyorsunuz. Bu biraz biri bizi gözetliyor gibi bir şey, zaten ülkemiz deki tüm telefonların dinlendiği düşünürsek aslında tek farkı bu sefer kendi isteğinizle takip ediliyorsunuz.

viNe’de etiketleme gibi web2 teknolojileri de elbette kullanılmış. Uyumlu bir Nokia telefonunuz varsa hemen siz de deneyebilirsiniz, giriş için Nokia hesabınızı kullanmalısınız.

Nokia viNe 1 Nokia viNe 2 Nokia viNe 3 Nokia viNe 4

Yarın Nokia İstanbul ofisinde olacağız orada daha detaylı bilgiler de edinmiş olacağım, konunun ikinci yazısın da görüşmek üzere, kalın giyinin hava soğuk üşütmeyin, arabanızı lütfen dikkatli kullanın.