Kategoriler
Ivır zıvır

Meteorolojik uyarılar cep telefonumuzda

meteoroloji Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde yazdığna göre artık bölgesel meteorolojik haberler anında cebimizde olucakmış. Turkcell ve Telsim 302 no’lu Hücresel Bilgi Kanalını kullanan hizmet tamamen ücretsiz.
Detaylar buradan.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ile Turkcell ve Telsim arasında varılan mutabakat çerçevesinde Turkcell, “YAYINCELL”i, Telsim “Kurumsal Kanal”ı kullanıcıların hizmetine açmıştır.
302 no’lu Hücresel Bilgi Kanalı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kullanılacak ve meteorolojik uyarı mesajları abonelere il bazında anında ulaştırılacaktır.
Bu hizmetten yararlanmak isteyen Turkcell ve Telsim aboneleri için yapılması gereken tek şey, cep telefonunun “BİLGİ MESAJLARI” kısmında “KONULAR” hanesinde kanal numarasını 302 ‘ye ayarlanmasıdır. Bu sayede bölgeniz hatta ilinizle ilgili bütün meteorolojik uyarılar (şiddetli yağış, fırtına, dolu, zirai don v.b) otomatik olarak cep telefonunuza gelecektir.
“BİLGİ MESAJLARI” menüsü ayarı, her marka telefon için farklılık gösterebilir. Genel olarak “MESAJLAR” menüsünün altında yer almaktadır. Detaylı bilgi için lütfen ilgili telefon servisine başvurunuz.
ÖNEMLİ NOT: BU HİZMET ABONELERE TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR.
KANAL AYARI İÇİN BİRKAÇ ÖRNEK
1-) SONY-ERİCSSON T-610 İÇİN;
Mesajlar – Alan Bilgisi – Mesaj Listesi – Yeni Kod – Ekle – Numara (buraya 302 yazılacak) – Adlandır – Tamam.
2-) NOKIA 3410 İÇİN;
Mesajlar – Bilgi Servisi – Konular – Konu Ekle – Konu Numarası ( buraya 302 yazılacak) – Adlandır- Tamam.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Meteorolojik uyarılar cep telefonumuzda başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

evet çok güzel bir uygulama bence ve ücretsiz olması hepsinden güzeli.hemen uyguladım ayarları ama şimdilik bişey gelmedi.

yo vardı böyle bir hizmet zaten, şiddetli yağmur ve kar duyuruları uuzuun zamandan beri yapılmakta

çok iyi olmuş yaa. bizimkilerden beklemezdim böyle ücretsiz birşey.

🙁 😡 çok güzel ama tahminler hep yanlıs hava ggunesli diyonuz aq yağmur yayor bu ne iş yha bir adam gibi tutturamadınız

nasıl yapılcak anlamadım yaw.. benimtelefonda bilgi mesajlar bölümü yok samsungların hiçbirinde olmuo zaten iletim mesajları var ondada konular bölümü yok ne yapmam lazım arkadaşlar bana yardım edin bu aboneliğe çok ihtiyacımvar!!