Kategoriler
Kültür Sanat

Memati ölecek mi?

kurtlarvadisi.com sitesini host eden firmanın sahibi bir arkadaşım, bana kurtarvadisi.com un hitlerini ve anlık ziyaretçi sayısını anlattığında duyduklarıma inanamadım, inanılmaz bir ziyaretçi sayısı var, hatta inanılmaz kelimesi de belki yetersizdir, o derece.
Son bölümde bu dizideki baş karakterlerden biri olan Memati’nin senaryoya göre ölme gibi bir durumu mevcut. Yani ha öldü ha ölecek, ölecek mi ölmeyecek mi? Dizinin inanılmaz çok fanatiği var ve dizinin fanatikleri senaryoyu yazan arkdaşa, yönetmene tehditler yağdırıyorlar (:

“lan yönetmen Memati’yi 31.bölümde öldürürsen …(küfür etmiş bol bol) Memati ölmemeli en azından 31. bölümde ölmesin cenabet bölümde gitmesin …. (yine ana avrat bırakmadan küfür etmiş )”

Kurtlar vadisi pusu

Hiç izlemediğim bir dizi olduğu için, daha doğrusu dizi izlemeyen biri olduğum için anlamakta güçlük çekiyorum tabi, insanlar yerli olsun yabancı olsun dizilerle hayatlarına anlam mı kazandırmaya çalışıyor ne yapıyorlar? Nedir, nasıl bir dizi karakterinin ölmüş olması veya ölmemiş olması bu kadar önemli olabilir ve fanatikleşebilir insan? Sosyoloji ve psikoloji biliminin alanına giriyor bu durumlar tabi, ben karışmam.

Benim diyeceğim şu, burada adamın biri memati nin ölmemiş olabileceğini yazmış, resimlerle göstermiş. Ha ölebilir de sonra gelip hani lan ölmemiş diyordun filan trip yapmayın bana.

Şu günlerde “Memati yaşıyor mu?” sorusu çoğumuzun kafasını kurcalarken biz de bu işe bir açıklık getirmeye çalıştık.
Kurtlar vadisi pusu - memati 1
Kurtlar vadisi pusu - memati 2
Kurtlar vadisi pusu - memati 3

Memati’nin elindeki Hakan’ın silahı, yorum sizin.