Kategoriler
Ivır zıvır

Bildirgec vadisinde “Dellenmek”

Başlık: “Dell dellendi: Cep pazarına giriyor(!)” yazan: pasacocugu.
Arkadaşımız dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar üreticis olan Dell’in cep telefonu pazarına akıllı telefonları ile gireceği haberini yazmış. Ve “dell’den neden bir ipone çıkmasın?” diye de yazısını bitirmiş.
Buna yorum yapan arkadaşlarımız bu yazının başlığına ve içindeki yazım hatalarına yorum yazmışlar malesef.
Biri demiş. “o ipone değil de iphone olmasındemiş, bir diğeri “başlık başlık biraz bayağı olmuşdemiş, vs.
Şimdi arkadaşımız bu bildirgec vadisinde bir içerik üretmiş ve vadiye düşmüş yazık. Bildirgec yorumcularının onun ürettiği bu içeriği verdiği değer işte yorumlarından da belli, insanlar sırf yorum olsun diye yorum yapıyorlar ve sanki o vadinin koruyucuları veya değer vericileri, ne bileyim ona benzer kalite kontrolcüleriymiş gibi, her hata, her bilmem neyde insanların içeriklerini değersizleştirmek içine ellerinden geleni yapıyorlar.
Yani Bildirgec vadisinde dellenmemek elde değil bu şartlarda.
Ben olsaydım bu içeriği o vadi de üreten ve bu yorumları alan arkadaşın yerinde, oraya şu yorumu yapardım;

Evet ipone değil afedersiniz, “aypon” minokyiim.
Başlıkta şöyle olmalıydı özürdilerim: “Del dellendi terelelli oldu cep pazarına giriyo taburekoyiim!

Sizi Türkçe olmayan kelimeleri ve kapitalist ülkelerin bir tarafımıza soktuğu yabancı marka isimlerini okunuşları ile yazmaya davet ediyorum. Örneğin Microsoft’un Türkçe oknuşu “Maykrasoft” ama Microsoft Türkiye başkanı dahil buna “Maykrasoft” değil “Mikrosoft” diyor. Iphone a da ben “Aypon” diyorum ve yazıyorum arkadaş var mı itirazı olan?

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bildirgec vadisinde “Dellenmek” başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

hatasız kul olmaz diyerek bu abuk subuk yorumlar yazan, kendisini tdk denetçisi filan zanneden bir takım kendini bilmezlere biraz serzeneyim dedim ama sonra pişman oldum yazdığıma. "çünkü eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşektir" teorisi kendini bir kez daha kanıtladı. zira yazıyı yazdıktan sonra küfür edenlerin sayısı daha da arttı.

tırmalamaya geldim seni volkan 😛

bazen çok salak yorumlar yapılsa da, zaman zaman yorumlar yazıdan daha doyurucu ve bilgilendirici olabiliyor volkan bunu sen de biliyorsun.

çok iyi bir yazı olmuş bu ya,hem uyuz oldum hem eğlendim senin yorumunla.konunun içeriğiyle değilde nasıl yazılıp çizildiğiyle ilgilenen bir grup salak işte.eğer olay tam tersi olsaydı belki anlayabilirdim,yani türkçemizle neden yazılmadığını yargılasalardı belki biraz daha tahammül edilir olurdu bu saçma yorumlar.

iphone a da ben "aypon" diyorum ve yazıyorum arkadaş var mı itirazı olan?
bende sana katılıyorum