Kategoriler
Hayattan

Hangiuniversite.com

Üniversite sınavları ile birlikte binlerce öğrenci yeni bir hayat seçecek, seçecekleri şey üniversite. Hangiuniversite.com da bir simülasyon yapılmış, öğrencilerin hangi üniversiteyi seçecekleri konusunda yardım ediyor.

Hangi Üniversite

Site çok güzel yapılmış gerçekten faydalı olacağını düşünüyorum.

http://hangiuniversite.com/

Hangi Üniversite Nedir?
Bu sene değişen sınav sistemi ve puan türleri, yeni açılan üniversiteler, referans taban puan olmaması derken zaten endişeli olan kafalar, iyice karıştı. İşte hangi üniversite.com öğrencilere bu yolda rehberlik etmek ve tercih provası simülasyonuyla daha kesin tercihler yapmak için hazırlandı.

hangi üniversite.com, tercih sorunuyla yola çıkmış olsa da öğrencilerin her konuda danışacakları ve sorunlarını çözebilecekleri bir platform olmayı amaçlıyor.

Geleceğini şansa değil, iradesine göre şekillendiren gençler yetiştirmek için bu misyonun önemine inanıyoruz. Çünkü bizce herkesin kariyerine ve geleceğine karar verirken deneme şansı olmalı.

Son olarak üniversiteye girişin bir yarış olduğunu kabullendik ama bari tercih safhası kumar yerine karar olsun diyenlerdenseniz buyrun sitemize

Burak KILANÇ
Hangi Üniversite Akademik Danışmanı, İKÜ ArGe Mer. Koordinatörü

Sevgili Üniversite Adayları,

Hangi Üniversite Projesi, siz üniversite adaylarının tercih döneminde en etkin tercih listesini hazırlayabilmesi için hazırlandı. Projenin hazırlanmasında, üniversiteye yerleşme konusunda bilgi-işlem teknolojisini yıllardır etkin şekilde kullanan ve yepyeni ürünler ortaya koyan bir uzman/akademisyen kurulu görev aldı, ben de bu ekibe akademik danışman olarak katkıda bulundum. Beni de çok heyecanlandıran bu projenin, belirsizliklerin çok olacağı 2010 tercih döneminde aday ve rehber öğretmenlere yeni ve taze bir soluk getireceğini düşünüyorum.

Hangi Üniversiteyi kullanarak, adaylar hedefledikleri bölümlerin kaç kişi tarafından ve hangi sırada tercih edildiği bilgisini görecekler, kendi puanları ile bu bölümlere yerleşme şanslarını değerlendirecekler, tercih listelerini oluşturacaklar ve ÖSYM’ye resmi tercih listelerini göndermeden önce, Hangi Üniversite sistemi içinde bu tercih listesi ile nereye yerleşebileceklerini bire bir yaşayarak görecekler. Bir diğer deyişle,ÖSYM yerleştirme yapmadan, adaylar tercih listelerinin ne sonuç vereceği ile ilgili bir ön değerlendirme yapabilecek, deneme yanılma ile en etkin tercih listesini oluşturabilecekler.

Hangi Üniversite’yi kullanan adayların, rakiplerine göre daha bilinçli ve etkin bir tercih listesi hazırlayabileceklerine yürekten inanıyorum.