LimeWire

LimeWire LimeWire ve benzeri paylaşım programlarına P2P deniyor ve günümüzde çok sık kullanılır oldular, bu porogramlardan en bilinenleri Emule, Ares, eDonkey diye sıralanıyor. Bazı arkadaşlarım bu programları kullanıyorlar ve bazen haftalarca hiç bilgisayarlarını kapatmıyorlar dünyanın filmini ve müzik parçasını indirdiklerine şahit oldum, film – müzik yapımcılarını biraz anlıyorum artık çünkü bu şartlarda insanlar gidip orjinal albümü almak yerine bu tür programlarla evlerinde oturarak kolayca ulaşabiliyorlar keza filmler vizyona girmeden bilgisayarımıza indirip kocaman kocaman dev yapımları izlememizde cabası.
Kullanımları birbirinden farklı olsada mantık olarak hepsi aynı olan bu programlardan LimeWire'nin son sürümünü buradan indirebilir ve kullanabilirsiniz.
Ben şahsen kullanmıyorum hem bağlantım yetersiz hemde düşünce olarak bu şeylere karşıyım ama yinede kullanan arkadaşlarımdan oldukça fazla faydalanıyorum inkar edemem.

LimeWire, ücretsiz bir dosya paylaşım programıdır. Bilgisayarın kaynaklarını gereksiz tüketmeyen, özellikle ses ve görüntü dosyalarını bulma konusunda çok başarılı, hızlı ve popülerdir. Program MP3′den ayrı birçok dosyayı da bulabiliyor. Bu kadar popüler olmasının diğer bir nedeni de kullanımının kolay olmasıdır.Kullanımı açısından basit ve hızlı olan bu program sayesinde ses, görüntü, resim, oyun ve belge araması yapabilirsiniz. ‘Firewall-to-firewall’ özelliği ile güvenli bir şekilde, herhangi önemli bir bilgi sızdırmadan ve zararlı içerikleri almadan dosya indirebilirsiniz. Siz indirmek istediğiniz dosyaları seçin ve program sizin için arka planda indirsin.Bir ses veya görüntü dosyası indirdiğiniz zaman o dosyalar hakkında önizleme sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Görüntü ve ses dosyalarını indirmeye devam ederken oynatabiliyor.Programın en yeni özelliği ise gruplandırabilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde diğer kullanıcıların innDirdiklerini veya en çok inenler listesini görebilirsiniz.Arama işlemi bittikten sonra dosyalar hakkında bilgi gösterebiliyor. Dosyaların kullanılabilirliğini ve inme hızını görebilirsiniz. Ayrıca MP3′ler için sıkıştırma değerlerini (bitrate) gösteriyor. Bu sıkıştırma değerleri MP3′lerin ses kalitesini belirler.

Programın genel özelikleri ise şöyle:

 • Kolay bir kullanıma sahiptir. Kurun, çalıştırın ve aramaya başlayın.
 • Dosyaları içerdiği alt bilgilere göre arayabiliyor. Mesela bir MP3 aramak istediğiniz zaman sanatçı ve albüm adını girerek arattırabilirsiniz.
 • Birçok kaynaktan innDirme işlemini yaptığı zaman innDirme hızı artabiliyor.
 • Dosyayı innDireceğiniz kaynak hakkında bilgi gösterebiliyor.
 • Aynı anda çoklu arama yapıyorsunuz.
 • Bozuk dosyaları belirleyip dosyanın tamamı gelmeden sizi uyarıyor, böylece gereksiz zaman kaybı engelleniyor.
 • innDirdiğiniz medya ne olursa olsun, önizleme yapabiliyorsunuz.
 • Bilgisayarınıza zarar verecek hiçbir şey içermiyor.
 • Çok zor bulunabilecek şarkıları bile bulabiliyorsunuz.
 • Şarkı bir kişide bile olsa çok iyi bir hızda innDiriyor.
 • Yorum ekleme özelliği sayesinde o dosya hakkındaki görüşlerinizi başka insanlara bildirebilirsiniz. Böylece bir dosya sahte ise (fake) bunu diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve onlara bu dosyayı innDirmemelerini söyleyebilirsiniz.
 • Zamanla yeni diller ekleniyor.Programın sadece ‘Basic’ sürümü ücretsizdir. Ayrıca içerisinde daha fazla özelik barındıran ve ücretli olan ‘Pro’ sürümü mevcuttur. ‘Pro’ sürümünün fiyatı ise 18.88 dolardır.‘Pro’ sürümünün ‘Basic’ sürümünden fazlalıkları ise şöyle;
 • Daha fazla kaynaktan arama yaparak daha iyi arama sonuçları verebiliyor.
 • ‘Pro’ sürümünde dosya innDirme özelliği daha çok geliştirilmiş. Bu sayede daha hızlı dosya innDirebilirsiniz.
 • Daha farklı arayüzler seçebilirsiniz.
 • E-Posta ile ücretsiz destek imkanı vardır.
 • Programı ücretsiz olarak 6 ayda bir güncelleyebilirsiniz.Önemli Not: Programın çalışması için sisteminizde Java Runtime Environment yüklü olması lazım. Artık Java Runtime Environment programını sisteminize ayrıca yüklemenize gerek kalmadı. Çünkü bu sürümünde programı kurarken Java Runtime Environment'ı internetten 4 dakika içinde otomatik olarak innDirip kuruyor.UYARI: Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca inndirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya innDirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin linkleri ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan kişi ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.İndirmek İçin Tıklayınız.
 • WOLKANCA

  Volkan Yılmaz

  Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

  LimeWireiçin 4 yanıt

  bugün söyle sevdizini ,erteleme zamanı,bugün gül,bugün azla…

  bugünün kıymetini bil!yarın bugün,bugün dün olduzunda keşkedememek için!!!bilirsinki dünler geride kaldızı içindün dür !!!

  [melek]

  lime wire var amaındıremıyorum bir yazı çıktı evet dedım mp3 ler ust ekranda çıkıyor ama ındıremıyorum lütfen yardımcı olun