Kategoriler
Kültür Sanat

Deniz Seki

Deniz Seki, bildiğiniz üzere kokain kullanmak ve temin etmekten cezaevine koyuldu, 7 aya yakın bir süre cezaevinde kaldı, 15 gün önce tutuksuz yargılanmak üzere, salıverildi. Kendilerinin, özel hayatını topluma ayan beyan yaşadığını da biliyoruz.
Deniz Seki’yi; iyi bir yaşantısı olan, idealist bir "sanatçı" olarak biliyorduk. Özel hayatının ’dengesizliğini’ ve cezaevine girme nedenini öğrenene kadar. Hâlbuki kimse ilk başta yakıştıramamıştı. Beşer şaşar diyoruz ya ne kadar doğru. Çok fazla gururlanma, kibirlenme senden büyük yaradan var sözünü etrafımda çok duyuyorum. Deniz Seki’nin hikâyesi de tam böyle işte.

Yıllar önce bir genç vardı. Acıların çocuğuydu. Kimilerinin eğlencesiydi, kimilerinin baş tacıydı. Bayhan… Deniz Seki ile Bayhan hikâyesini de bilmeyen yoktur.O zamanlar Seki, cezaevine giren birinden popstar olur mu? Bayhan ise cezamı çektim, ıslah oldum, vatani görevimi Kuzey Irak’ta yaptım gibilerinden konuşuyordu. Deniz Seki, Bayhan’ın, yarışmadan çıkarılmasını istedi, isteği reddedilince, gururuna(!) yediremedi böylesi cezaevi görmüş (!) biriyle aynı ortamda olmayı ve jüriden ayrılıp, salonu terk etti.

Şimdi 1 Ekim’de cezaevinden çıkışında "Yeniden doğdum, tertemizim" diyor Deniz Seki. İnsanlar geçmişleriyle vardır sözü aklıma geliverdi. Bu söze ne kadar muhalefet şerhi düşsem de. Geçmişte, geçmişine sünger çekip ıslah olan birine, tahammül göstermeyen biri olan Deniz Seki’nin tertemizim demeye hakkı yoktur. Teori de böyle bir hakkı olsa bile insan biraz yüzünü eğer de söyler bunu. Şimdi "projelerinden" bahsetti bir de.

Geçmişinde Bayhanı geçmişiyle yargılamak gibi adaletsiz seçim yapan Seki, kendisine gelebilecek teklifleri de düşünmüş olacak ki (7 Ay uzun bir süre, her şeyi düşünmüştür), yaşadığımı, canımın acısını bir ben bilirim demeye yeltenip, uyuşturucuyla mücadele konusunda, gençlere örnek olacak, ben yaptım siz yapmayın diyecek.

Bu toplumun en değerli kavramı olan aileyi aşındıracak eylemler de bulunacaksın, cezaevinde 7 ay uyuşturucu kullanmak ve temininden yatacaksın, bu aileler de çocuklarını uyuşturucu illetinden uzak tutmak için, ana yüzü Deniz Seki olan projelere destek verecek. Üzülerek söylüyorum ki, kendinden menkul, adıyla müsemma demokratik ülkemizde herkes "geçmişiyle" var. O yüzden halkın karşısına çıkmadan önce Destur çek Deniz Seki.

WOLKANCA

Konuk Yazar

16 Ekim 2009 tarihinde eklenen Deniz Seki hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.