Kategoriler
Blog

Kodaman.Org

Web geliştiricilerin içerik üreteceği, bilgilerii paylaşacağı Nokta ve Pilli'nin ortak yapımı blog kodaman.org açıldı.

Sloganı mesleği kod yazmak olanların günah çıkartma merkezi.

kodoman.org

Bu siteyi Nokta ve pilli olarak, yazılım geliştiricilerinin başlarından geçen kan, ter ve gözyaşı dolu maceraları paylaşabilecekleri ve birbirlerine yardımcı olabilecekleri bir yer olarak hayal ettik.

Yazılımcılık zor bir meslek. Dükkân asla kapanmıyor, sabahlamalar hiç bitmiyor. Umuyoruz, bu sitedeki kaynaklar sayesinde kümülatif olarak binlerce sabahlama seansından kurtulacağız.

Her programlama diline, işimize yarayacak her türlü bilgiye açığız.

Nasıl yazılar bekliyoruz?
Kodaman.org'a yazı gönderirken lütfen birçok insana faydalı olacak bir kaynak hazırlıyor olduğunuzu göz önünde bulundurun. Yazıların ağırlığının bu yönde olmasını rica ediyoruz. Çok önemli haberlere de açığız, ama “php 6.0 çıktı” haberi yerine “php 6.0’yı denedim. Şu yönleri ile 5.0’dan farklı” konulu yazıları tercih ederiz.

Yazılım, yazılım mimarisi, arayüz / arabirim kodlama, sunucu geliştirme, sunucu yönetimi, kabaca tüm yazılımcılara ve sistemcilere açığız.

Hayırlı uğurlu olsun, bundan sonra zorlu bir görevin altından kalkar kalmaz “hah, bunu kodaman'a yazayım” dememek çok ayıp.

[via]

Eski wolkanca.com’da Kodaman.Org veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Kodaman.Org için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.