Kategoriler
Ivır zıvır

XAMPP’da cURL çalıştırmak için

XAMPP, EasyPHP gibi uygulamalar kişisel bilgisayarlarınızda, Windows üzerinde server, Apache, Php çalıştırmanızı sağlarlar. Bu uygulamalar çok basittir, bilgisayarınıza kurarsınız ve çalışmaya başlarlar, bunlardan en çok kullanılanı ve XAMPP isimli program. Bu uygulamalarda cURL gibi bazı modüller aktif değiller, cURL çok popüler bir modül ve bilgisayarınızda cURL ile çalışabilmek için modüşü aktif etmek gereliyor.

Kategoriler
Ivır zıvır

Siteyi reklamsız dolaşmak için

Arkadaşlar bizim site ve diğer tüm siteleri reklamsız dolaşabilirsiniz, Firefox kullananlar genelde bilirler ben bilmeyenler için tekrar yazmak istedim. İnternet sitelerini dolaşırken reklama maruz kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken Firefox tarayıcı ve Adblock Plus isimli popüler Firefox eklentisini kullanmak.

Kategoriler
Blog

5 tane en iyi icon arama motorları

Bir web sitesi veya uygulama için iconlar/simgeler çok önemlidir, iconlar sayesinde siteler veya uygulamalar kullanıcılara kendilerini daha iyi ifade ederler ve daha kullanışlı olurlar. Bu iconları bulmak çoğunlukla zahmetli bir iştir, sadece ne aradığını bulmak için bile yüzlerce farklı sitede gezebiliyoruz. Bu noktada aşağıdaki icon arama motorları çok faydalı olacaktır.

Kategoriler
Internet

Yayıncı Google Adsense de iyi kazanmak için ne yapmalı

Google Adsense ve Adwords Google’ın ana gelir kaynaklarındandır, 1990 lı yıllarda önce ABD de sonra tüm dünyaya yayılmış bir online reklam ağı ve şu anda sadece web değil başka başka alanlara da girişmek üzere hatta sanırım bazı yerlere girişmiş durumda. Sistem çok basit, bir web sitesinin sayfasında bulunan içerik Google’ın geliştirdiği bir bot(sanal gezgin veya […]

Kategoriler
Blog

Kodaman.Org

Web geliştiricilerin içerik üreteceği, bilgilerii paylaşacağı Nokta ve Pilli’nin ortak yapımı blog kodaman.org açıldı. Sloganı mesleği kod yazmak olanların günah çıkartma merkezi.

Kategoriler
Internet

izlesene.com dünya çapında başarıya koşuyor

Nokta A.Ş’nin projelerinden biri olan İzlesene Dünya çapında başarıya koşuyor. Nokta güzel projelere imza atmış durumda ama Blogcu’da yaptığı çalışmalar Blogcuların blog yazmaktan nefret edecek duruma düşürmüştü. Yaptığı çalışmalarla bazen iyi ve bazen de kötü sonuçlarla karşılaşmış olması Nokta A.Ş’nin başarıya ulaşamayacağını göstermez. Her neyse İzlesene’nin başarıya ulaştığını belgeleyen son haberimizi okuyalım. Gerçekten izlesene.com iyiye […]

Kategoriler
Internet

Nokta, Eklebunu.com’u satın aldı

AddThis.com’un Türkçe uyarlaması olarak bilinen EkleBunu.com özellikle bloglar arasında popüler olmuştu. Geçen yılda Blogcu.com’u ve izlesene.com’u satın alan Nokta İnternet Teknolojileri adını söyletmeye devam ediyor.