Kategoriler
Blog

Kesintiler için özür dileriz

Şurada bahsettiğim saldırılar 3 gündür devam ediyor, biz bir şekilde saldırılara karşı önlemler alıyoruz fakat saldırı kaynağı da ona göre değişiklik yapıyor bu yüzden sürekli biz değiştiriyoruz onlar değiştiriyor böyle gidiyor.

Tüm ip adreslerini kaydettik, depoladık, benzeri davaları inceledim sonuca ulaşan bulamadım çünkü bunun kaynağını bulmak çok zormuş, istek gelen ip adresleri sahiplerinin haberleri bile yok bu saldırılardan bu yüzden polis bunları bulunca sadece uyarı yapıp bilgisayarlarını inceliyor, onların bilgisayarlarına giren bu virüsün nereden geldiğini bulmak imkansız gibi bir şeymiş.

Müsait bir vakit sitenin kalıcı bağlantılarını Blogger tarzında yapacağım ve ertesi haftalarda da sitenin tüm içeriklerini Blogger biçimine çevireceğim, bunda sorun yok ama 40bin kadar yorumun kaybolması biraz sorun olacak ve artı plugin ile çalışan yazı içindeki audio ve video gibi fonksiyonlar, WordPress e ait galeriler yok olacak. Tabii güzelliği ise her ay 200usd ödememek, blogun ömürlük olması ve şu saldırılara maruz kalmamak olacaktır.

21 Temmuz, 1 ayda yukarıda yazdıklarımı hallederim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Kesintiler için özür dileriz başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Kesintiler için özür dileriziçin 15 yanıt

gerçekten çok üzüldüm ya. 🙁 resmen şu ddos'un çözümünü bulamadılar. demek ki hiç bir site öyle güvencede değil. bu ddos'un sohbet yerlerindeki ziyaretçileri kullandığını duymuştum. sohbet mirc gibi şeylere takılanlar bu gibi virüslere dikkat etse bu sorun ortadan kalkar. o mirc programları bilgisayarı mirc adminlerine açabiliyor. kaspersky yükleyin keyleyin crackleyin herşeyi biz mi dicez len. 🙂

bide şu var bunu neden yapıyorlar sana ki? bu konuda aklında olan birşey var mı? bu adamların amacı ne anlamadım? hiç bir çıkar elde edemezler değil mi?

dreamhost password isteklerinin ip adreslerini verirse eğer bu durumda umarım bir şeyler yapabileceğiz yasal olarak.

haha adamlar rusyada çıksa napacağız gerçi o da var 🙂 iş değil ya. ddos ile google bile başa çıkamıyor bazen kapatıyorlar ben çok şahit oldum.

adem
tabii ki başarılı olan bir site olduğu için. büyük ihtimalle istedikleri bir şeyi yapmamışızdır atıyorum bağlantı veya reklam talebi olmuştur olumsuz cevap almıştır veya bilemedin google sıralamalarında rakiptir bir süre kapalı kalmasını sağlayıp aramalarda üstünlüğü kapma amacı, aklıma bunlar geliyor daha başka da olabilir.

bir de kardeşim benim yerimde başkası olsa iş çok zordur eminim haftalarca kapalı kalırdı site. ben az buçuk ingilizcemle herifçilerle anlaşıp onların bile şaşırdığı yöntemler kullandım (: biraz komik oldu ama denize düşen yılana sarılır ya misal ne herifler uyuyor bu sunucuya bakan müşteri temsilcileri ne ben. uyku yok, inat ettim bu siteyi ancak hosting firmasını komple yakarlarsa kapatabilrler 😀 inat kardeşim. i am the best alayına rest.

şimdi bunlar sabah 10:00 gibi yine farklı yönden saldırır ben de en geç 14:00 gibi gardımı alırım. ne zaman sıkılırlarsa artık.

"i am the best alayına rest." güzel söyledin volkan abi 🙂 ne yaparlarsa yapsınlar bıkmak yok 😛

geçmiş olsun abi

blogger tarzında yapacağım

benmi yanlış anladım yoksa blogger sitesinemi geçiyorsun

dostum geçmiş olsun. umarım halledebilirsin. ayrıca elimizden gelen birşey varsa? yardımcı olmak isterim.

hamza syn attack olarak geliyorlar, gelen ip adresleri çok çeitli ve 100lerce bağlantı isteği. bağlantı naber diyor bizim sunucu iyilik diyor, bunu yüzlerce kez yaptığı için bizim eleman iylik diyemiyor artık ve diğer siteye bağlanmak isteyenlere de cevap verememiş oluyor. yani bu çok basit heer siteye yapılır da işte donanımsal firewall ı olan bir sunucu olsa bunlar etkilemezdi.

saol ya ben şu an yazıları blogger formatına çevirdim ama yorumlar sanırım uçacak öyle görünüyor 40bin yorum var.

saol şevket.

siteye giremiyor insanlar ona üzüldü ben de yani herifçiler paso syn gönderiyor ve kaynağını tespit etmek imkansız istek gelen ip ler yüzlerce ve adamların bilgisayarları saldırı yapıyor haberleri yok.

blogger daki siteyi buradan takip edeceksiniz 😀 https://wolkanca.com/feeds/posts/default

wolkan senin adina gerçekden üzüldüm. 2 gündür girmeye calişiyordum siteye.. aklima geldi zaten bir bokluk oldugunu.

cekemeyen anten taksin üzmü tatli canini en güllerden özelsin 🙂

wolkan bu yüksek sayıda ping atmak anlamına geliyor dimi yani adamlar senin benim gibi kullanıcıların pc sine yürüsü atıyor biz farkında olmadan senin siteye dakkalar içinde binlerce giriş yapıyoruz buda haliyle sitede yoğunluk yaratıp transfer miltarını aşıyor ve kulllanıcılar sayfayı görüntleyemyor ben bir web progracısıyım böle bişe henüz başıma gelmedi ama gelerse nasıl kurtulabilirim sen bayadır uraşıyorsun deneyim kazanmışındıt biraz bizlerede anlatırmısın bunlarla nasıl başa çıkabiliriz

@öner

neyi anlatayım anlamadım virüslere karşı savunmayı mı bu saldırılara karşı siteyi korumayı mı. virsülere karşı bilgisayarınızı virüs programlarından biri ile güncelleyerek korursunuz. sunucuları saldırılara karşı korumanın 35 tane yolu şekli ıvırız zıvırı var bunu yazmaya üşenirim kusura bakmayın o kadar ucuz vaktim yok elimden geleni blogumda paylaşıyorum.

sunucuları korumayı sormuştum teşekkür ederim sonucu korumayı anlatan kaynak siteler varsa onları paylaşman yeterl olacaktır sanada fazla zaman kaybettirmez he oda yoksa canın saolsun iyi çalışmalar

ben yazcağımı blogda yazıyorum elimden geldiği kadar daha fazla araştırma yapabilmek için internet emrinizde öner.