Kategoriler
Kültür Sanat

Kendine iyi bak derler, kurşunu kafana sıkıp giderler

"Kendine iyi bak" bir "veda" değil "elveda" cümlesidir çoğu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasını gizler içinde…

"Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra ben yanında olmayacağım. Olamayacağım. İstesem de istemesem de. Sevdim bir zamanlar seni, hâlâ seviyorum ve benden sonra da mutlu olmanı istiyorum. Olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum."

elveda

"Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden başkası olmayacak yanında sana bakacak. Ben olmayacağım. Kendine iyi bak ve beni düşünme. Çünkü ben de seni düşünmeyeceğim artık. Arama sakın beni, yazma, çünkü ben yazmayacağım. Sil beni yüreğinden, çünkü ben sileceğim. Fakat, yaşanılan, paylaşılan güzel şeyler hatırına sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum."

"Kendine iyi bak. Aramızda geçen herşeye rağmen benden sonra iyi olduğunu bilmeyi tercih ederim. Aslında bilmem çok önemli değil, iyi olduğunu varsayacağım ben. Seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum ben, seni kendinle başbaşa, yapayalnız bırakıyorum ben. Biliyorum kendini bırakacaksın benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum. Aslına bakarsan, çok da fazla umursamıyorum."

"Kendine iyi bak" derler ve giderler. Tutkuyla sevenler, bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onları ayırmak, eti tırnaktan ayırmak gibidir. Kolay kolay kopamaz onlar, süreç çok acı vericidir, yürek parçalıyıcıdır. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine "Kendine İyi Bak" gözleriyle ayrılırlar. Ta ki umut da, sevgi de tükeninceye kadar…Ta ki son elveda mezar sessizliğine bürününceye kadar…

Tutkunun ötesinde sevenler, bir kez "Kendine İyi Bak " derler ve giderler. Onlar eti tırnaktan ayırmak yerine ölümü yeğlerler. Onlar bu acıyı bir kezden fazla kaldıramayacaklarını bilirler.

"Kendine iyi bak" derler ve giderler. Bu sözlerin içinde ihanet yok, hiç bir zaman olamaz derler ve giderler. En büyük ihanet değil midir aslında seni seveni, ihtiyacı olanı yüzüstü bırakıp gitmek. "Kendine iyi bak" derler ve giderler. Seni suskunluğa mahkum edip giderler. Seni parçalara ayırıp, en büyük parçayı yanlarına alıp giderler. Seni senden alıp giderler.

Daha kötüsü suçlayamazsın onları tüm bunlar için. Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardır elbet. Suçlatmaz kendini. Savaşmadıkları için kızarsın ama suçlayamazsın. Savaşmışlarsa, yenildikleri için kızarsın ama suçlayamazsın. Yenildiğin için kızarsın ama suçlayamazsın… Ayrılığın kaçınılmazlığına inandırır seni, "kendine iyi bak" derler ve giderler. Elinden umutlarını, düşlerini, sevgilerini alıp giderler. Bir tek anıları bırakırlar geride, bir de hatırladıkça gözyaşlarına boğulasın diyeun utulmayan nağmeler.

Arkalarına bakmadan çekip giderler eğer yalnız kalmışsan, çünkü insafsızlıklarını görmek istemezler. Herşey o saniye orada bitsin, kapansın bu sayfa isterler. "Bitti" diyemedikleri için, "kendine iyi bak" derler. "Kırıldım ve affedemiyorum" diyemedikleri için "kendine iyi bak" derler. "Seni istemiyorum artık, hayatımdan çıkaracağım ama bil ki hiç unutmayacağım" diyemedikleri için kendine iyi bak derler. "Biliyorum çok kanayacaksın ama daha iyisini yapamıyorum" diyemedikleri için "kendine iyi bak" derler. Vicdanlarını rahatlatmak için kendine iyi bak derler, çünkü o kan uzun süre akacaktır ve o yara asla kapanmayacaktır, bilirler.

"Kendine iyi bak" bir noktadır çoğu zaman. Kendine iyi bak deme bana, sadece kötülükler noktalansın isterim ben. Oysa sen iyisin… Sen gözümdeki ışık, dudağımdaki tebessüm, sen içimdeki sevinçssin. Sen hayatıma renk katan, sen yüreğimdeki çarpıntı, sen hayatımdaki neşesin. Sen yolumu aydınlatan, sen dert ortağım, sen gönül yoldaşım, sen bir tanesin. "Kendine iyi bak" deme bana.

Nokta koyma.

Keşke böyle yaşanmasaydı bazı şeyler, keşke affedebilsen beni, keşke ben de affedebilsem… Keşke döndürebilsek zamanı geriye. Keşke bugünkü aklımızla yaşasak herşeyi baştan.

Nafile…

Ama yine de, gitmesen olmaz mı?

Bitmesek olmaz mı?

Sen eksikken, ben nasıl tam olurum? Senden kalan boşluğu kimlerle doldururum? Savaşsak, aramıza giren şeytanla olmaz mı? Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı, hani gerçek dostluklar her sınavı geçerdi, hani sevgi eninde sonunda kazanırdı? Hani hayatta hiç kirlenmeyecek değerler vardı? Hani en büyük zaferler, en kanlı savaşların ardından kazanılırdı?

Bunların hepsi yalan mı?

Sahiden, gitmesen olmaz mı? Bitmesek olmaz mı?

Peki o zaman… Senin istediğin gibi olsun… Öyleyse… Sen de "Kendine İyi Bak."

"Kendine Iyi Bak" derler, kurşunu kafana sıkıp giderler.

Bu güzel yazıyı yazdığı için Ayşe Ozan’ şükranlar, ha birdeÖmer Köroğlu da seslendirmiş ki tadından yenmiyor.

Afiyet olsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Kendine iyi bak derler, kurşunu kafana sıkıp giderler başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

merhaba.

orasını burasını pek bilmem; ama "kendine iyi bak." tümcesi, türkçenin dil bilgisi kurallarına aykırı olacak biçimde kurulmuş bir tümcedir. dildeki yabancılaşmalardan birisi olan "dil bilgisi öğelerindeki yabancılaşma" örneği olan bu durum, dilimize sahip çıkmamıza güzel bir nedendir. 😉

esenlikle…

bu hikayeyi yazarından çok ömer köroğlundan bilirim.lise yıllarının romantik anlarını yaşatan bu yazı için tşkler.. 😳

az dinlemedik vay be. paylaştığınız için sağolun, yüreğinize sağlık..
"kendine iyi bak derler ve giderler.."

çok hoşmuş, daha önce dinlememiştim,,, paylaştığın için teşekkürler 😉

yhaa off işte bu şiire bitiorum ne zmndır bunun sözlerini arıodum ağzına sağlık abi çok thanks 😛

tek kelimeyle süper k€ndin€ iyi bak d€rl€r v€ gid€rl€r

harika hatta ötesi bunun bir güzelini daha dinlemedim tam benlik bir şiir kendine iyi bak dedin ve gittin herkes gibi sende[aşkım]

ne güzel bir şiir bu tam benin bloga göreymiş 🙂 herkes kendine iyi baksın derim 🙂

super sewerek ayrılanlar ıcın muhtesem olmus

bende hıc gercekten sewmedım ama anlıyorum bunu

bu sıırı anlıyorum

hısedebılıyorum anlamını

bu yazı süper. benimsevdiğim bana bir kendine iyi bak bile demedi. ama o kendine iyi baksın.

evet senay la aynı durumdayız bana kendine iyi bak bile demedi ki birgün karşılaşırsak şayet ben ona çok güzel bir şekilde kendisine iyi bakmasını söylicem

yalwarsam rüzgara getirirmi konunu bana
kuşlara anlatsam sewgimi anlatirmi sana
allah a yalwarsam kavuştururmu seni bana
özledim canimin içi özledim anlasana……….

dışım 18 içim 58 anlatmaya ömür yetmez…..

sewmek güvenmektir yaşamak direnmektir
ama asla unutma insan bazen yeryüzünün hakimi
bazende küçücük bir kalbin esiridir………

sewgiyle kalın

böylesine insanı içten etk,leyen bir şiirle ilk kez karşılaşıyorum tek kelimeyle mükemmel…

gercekten supermıs bu zamana kadar boyle sıır dınlemedım gercekten harıka

yha muhteşem bir şarkı olmuş bayılıyorum gerçekten her dinlediğimde de bir garip oluyorum tek kelimeyle mükemmel ötesi

çok harika derken harikadanda öte ya bu kadar aşka hitap edebilen bir şiiri ilk defa okudum ve dinledim bu şiiri edebiyat dünyasına kazandıran kardaşime teşekkür ediyorum ağzına sağlık bunu sevgilisini terk eden tüm insanlar ibret almak için okumalı bittim ağlıyorum inanın

cok güzel bir yazı gercektende okuduğumda hıçkırıklara boğuldum banada kendine iyi bak demedi cünkü benden nefret ediyodu o yüzden hiç bir zaman iyi olmamı istemezdi halbuki hiç bişi yapmadım uzktan sevdim kıyamadım ama olsun ben onu yinede seviyorum ( kendine iyi bak liselim )ben yokum artık…:(

akadaslar gerçekten güzel bir şiir ama kıymetni bilenlere

sevdiğinden karşılığını alamayan herkes okusun bu şiiri…. ben öyle yapıyorum çünkü……!!!!1

tek kelimeyle süper seslendireninde yazaninda yüreğine sağlik süperr 🙂

mükemmel bir şiir yaa… benım asıl duygulandıran bu şiiri bana bu seyleri anlatmaya calıstığım ve o kısının bı turlu anlamamk ıstememesı uzerıne benı uzen kişinin tavsıye etmesi ne kadar komık dimi yaa … 😟

süper ya. şı kalbimin dili olsada konuşsa. bu hayat neden bu kadar adaletsiz.sevmek çok zor.hele ki imkansız bir aşk yaşiyorsanız.canım çok yanıyor.offffff offffff.(yasaklim)

bu şiirin fon müziği yok be arıyorum bulamıyorum internetten bilen varsa yorum yazsın

irem merhaba şiir ayşe ozan ın . ama anonim bir şiir olarak kayıtsız gözukmekte.. bu nedenle herkes seslendirebilior.. ama dedigim bunu dinlemeni tavsiye edeceksem eger… bedırhan gökçe derim.

kendine iyi bak ..demeye gıttıgım gun onu trafık kazasında kaybettim.. ve artık
kendıme ıyı bakmıyorum…

allahım bu ne müthiş bir şiir beni benden aldııı götürdüü. acaba ayrılık olunca kaç kişi kendine iyi bakarki bunuda düşünmek lazım

süper+süper başka lafa gerek yok 😀 😛 😎

çokk güzll bii şiirr sankii bnii anlatıyo gibii her bu şiiri dnlediğimde içim acıyo defalarca içimm yanıyooo her seferinde kendine ii baq derlerr sonra defolup giderlerr… senii suskunluğa boqup gderler seni sendn alıp gderlerrr ….

şîir müthiş ama hakan abinn dilnde daha da müthiş seni sewirem gecelrimin abisi kendine ii bak