Kategoriler
Kültür sanat

Kaşağı

kasagiKaşağı, Yalnız Efe, Falaka, Beyaz Lale. Bunların birer kitap isimi olduğunu ancak okul döneminde Ömer Seyfettin'in kitaplarını okumuş olan, şu an benim gibi koca koca adam olmuşlar bilirler.

11 Mart 1884 de doğan, Türk edebiyatının en çok okunan hikaye yazarı, Türk kısa hikayeciliğinin kurucu ismi Balıkesirli Ömer Seyfettin, 1920 yılında bugün(6 Mart) hayata veda etmişti, rahmetle anıyoruz.

Mezarı Zincirlikuyu asri mezarlığındadır.

Bu dünyada Ömer Seyfettin gibi kendinden sonrakiler için okunacak, bakılacak eserler bırakmış insanlardan daha değerli insan yoktur kanımca. Allah hepimizi nefsimizden, dünya mallarını tüketim hırsımızdan korusun, Allah dünyayı bizden sonraki nesiller için bizden korusun.

Amin.

Eski wolkanca.com’da Kaşağı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Kaşağı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.