Parliament sinema kulübü

Çok yazılmış çizilmiş bir de ben yazayım, bizim tayfanın çocukluğu tam bu Parliament'in mas mavi zamanlarına denk gelir o yüzden uyarayım birazdan okuyacaklarınızı anlamanız için en azından 20li yaşlarda olmanız şart.


Televizyon ile ilk tanışmamız, bir tane siyah beyaz televizyonumuz vardı hayal meyal hatırlıyorum, ufak bir şeydi galiba o zaman ancak o büyüklükte olabiliyordu. Siyah beyaz denmiyordu yamulmuyorsam çünkü renkli de henüz yoktu o yüzden belki sadece televizyon deniyordur, ben sadece fotoğraflarda gördüğüm şeklini biliyorum çok az hatırlıyorum. Tam o vakitler geçip renkli olayına geçilşmiş, o Grundig ler, Sharp Lorenz ler omaygad o çocuk aklımla o televizyonlardan daha iyisinin olabileceğini ve onların çok berbat olduklarını düşünebiliyordum bak şimi ki lcd lere 🙂 Çocukların inanılmaz hayal güçleri vardır benimki de muhteşemdi gerçekten.

O sıra dedem rahmetli göbekliydi biz ona şişko baba derdik, babamız gibiydi büyük bir aile olduğumuz için biz babamız bilirdik dedemizi, İstanbuldaydık dedem o almancı dediklerindendi, az parayı bulmuş çabuk dönmüş bizimkileri(o sıra bizimkiler dizisi de vardı, analım.) götürmemiş. Bu yazdıklarım çok eski gerçi Parliament pazar gecesi sinemaları için daha özel televizyonları kurmamız lazım, o telef ettikleri Cem usta Star 1 ile özel televizyonları getirecek birazdan.

Hayatımızda(bulunduğumuz reankarne içerisinde) sinemaya gitmemişiz, sinema nedir bilmiyoruz, yani görmüşüzdür de öyle cart curt filmler yani adam gibi film görmemişizdir, işin güzel yanı sadece biz değil ülkenin %80 i sinemayı bilmiyordu sanırım(%90 ı da müslüman sözde 😀 bana göre %5 bile yoktur) o yüzden çok da ezik hissetmiyoruz kendimizi, hem İstanbul’unda ortasındayız ha yanlış anlamayın.

Her yerde sigara içiliyor tabi, otobüste, dolmuşta, Televizyonda, tuvalette her yerde, serbest anasını satayım. Hatta annemle hastaneye filan giderdik iyi hatırlıyorum hastanede bile sigara içilirdi, yani benim sigaraya başlamama gibi bir şansım yoktu çünkü herkes içiyordu içmeyen birini bulup örnek alabilmem imkansıza yakındı, uzaylı filan olmalıydım sigaraya başlamamak için sanırım.

Dolayısıyla sigara reklamları da serbestti, Amerikan Marlbro ve kız kardeşi Parliament tabii en kalıngayi markalar olarak reklama en çok parayı yatıran bunlardı. Ulan adamlar dünyayı toptan zehirleyip öldürmek için paso reklam yapıyorlardı 🙂 Fikre bak, hepsi sigaradan gebersin bizde bunun ticaretinden köşeyi dönüp yaşayalım, herhalde bu sigara üreticileri ve ticaretini yapan elemanlar sigara içmiyordur, kesin.

Her neyse, işte bu Star 1 kanalında ülkede ilk defa sinema filmleri yayınlanmaya başlandı, televizyonda ilk defa sinema filmleri böyle yayınlanmaya başlandı(Tv'de ilk kez deniyor).

Manyak ötesiydi, hemen aklıma gelenler; Batman, Geleceğe Dönüş, Rocky ve Polis Akademisi, en babaları bunlardı sanırım. Oooo pardon Fredy’yi unutmamak lazım, abi Elm Sokağı Kabusu unutulurmu, aşkol. Yani muhteşem filmlerdi, o zamanki o filmlerin derin etkileri olduğuna inanıyorum şu anki toplum yapısına, bu Amerikalılar çok kurnaz adamlar.

Binaenaleyh Parliament mavisi kuşağından olan bir insan yavrusu All My Life isimli şu şarkıyı duyduğunda -laaaaannnn dememesine imkan yok, demiyorsa ölümüştür Allah rahmet eylesin.

Hayalet avcıları ve E.T. ye de ayıp olmasın şimdi 😀 Ghost buster.

Bence şu (BENCE)lanet diziler ve yemekteyiz, brezilyadayız, size geldik, göte geldik, çocuk star, ot star bok star tarzı programlar yerine ismi Parliament olmasa da ona benzer sinema kuşakları olmalı TVlerde, olmasa da s2imde değil ya sordum torrent babaya Batman, Rocky var mıdır, torrent dedi serach et yavrum biz de her bok var(i)dır.

İmla veyahut klavye hatası yapıp mesela; diyorum yerine diyrom yazmışsam affola, bunlara takılmayın gençlik siktir edin burada bizden binlerce yıl sonraki uygarlıklara miras olsun diye veya resmi belge yazmıyoruz, hoş biz çok resmi belge gördük şaka gibi ama resmi belge diyelim, takılmak gereksiz sen anladıysan sorun yok, takmayın arkadaşım manyak mısınız. Para vermeden okuyorsun işte hayret bir şey hem bedava alıyor hem incik-cincik ediyor yahu deli midir nedir.

Bir de, bilgisayar senin nereye tıklarsan basarsan oraya gider senin bilgisayarının uçkurunun da hesabını biz mi yapacağız kardeşim, iki argo kelime yazıyorum aaaa uu yapıyor adamlar, lan sanki herifler açık hava sahnesinde siteyi açıp sahneliyorlar da gösteride müşterilerine kötü kelimler gösterdik diye canları sıkılıyor.

Akıllı olun, adam gibi okuyun, bakın gidin benim asabımı bozmayın, asabi bir adamım ben.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.