İzledim: Surrogates (2009)

Surrogates(Suretler), Bruce Wills'in son filmi, Bruce Wills’i severim gerçekten tüm filmlerini izlemişimdir.

Surrogates 2009

Film geçen ay Türkiye’de vizyondaydı. Terminator 3: Makinelerin Yükselişi ve U-571 gibi filmlerin yönetmeni Jonathan Mostow abimiz yapmış filmi ki zaten izlerseniz Terminatör filmi ile benzerliklerini göreceksiniz. Terminatörün içine biraz fazladan FBI ve polis biraz da güzel ablalar katmışlar o kadar yani.

İzlenebilir bir film ama biraz eksik kalış bence, Bruce Wills’i oynattığın film biraz daha etkili olmalı yani. Aslında konu güzel sağlam bir bilim kurgu konusu fakat bana biraz yavan geldi. Zaten Amerikada da büyük hayal kırıklığı yaşatmış film dediğim gibi çekmeden abi beni arasa izletse filmi daha iyi oalbilirdi 🙂 yarım olmuş Jonathan.

Bu tür filmlerdeki bazı konuların gelecekte dünyamızda gerçek olabileceği konusu beni ürpertiyor resmen, bakarsak çoğu eski bilim kurgu filmlerindeki çoğu şey şu an hayatımızda.

Arkadaşlar filmde ajanlar var, yüksek teknoloji var, robotlar, suretler zaten filmin ismi işte bu insanların kendilerine ait suret robotları var onları beyin gücü ile kontrol edebiliyor insanlar evde yatıyor suretini beyni ile yaşatıyor bu sayede hiç evden çıkmadan tehlikelerden uzak bir yaşam sürüyor insanlar. Sevişmeleri ilgin. suret robot oldukları için birbirlerine enerji yada şarj mı ne onlardan dokunduruyorlar zevk alıyorlar 🙂

Bu suretlerin hepsi ama hepsi sağlıklı güzel ve yakışıklılar ve birebir insan görünümündeler.

Filmin sonunu tahmin etmek zor değil tabi ama yazmasam daha iyi.

Ha bu arada bu filmin konusu aynı isimdeki bir çizgiromandan alınma, Google da aradığınızda görebilirsiniz.

Filmin trailer/fragman buradan izleyebilirsiniz: apple.com/trailers/touchstone/surrogates/, internet sitesi ise: chooseyoursurrogate.com

Arkadaşlar bundan önce izlemiş olduğum filmler hakkında yazdığım yazıların altına o filmi sonradan izleyip yorum yazan arkadaşlar oluyor bu burayı takip eden sinema severler için çok hoş bir şey gerçekten yorum yazanlara teşekkür ederim.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.