Kategoriler
Ivır zıvır

iOS 5.1 ve jailbreak okeyto

Apple mobil işletim sistemi iOS, kendi uyguamaları iPhoto, Pages, Remote ve iTunes de güncellemeler yaptı. iOS 5.1 ile birlikte bazı değişiklikler oldu dikkate değer olanlar iCloud da birkaç düzeltme fotoğrafların doğru düzgün silinebilmesi vs. gibi.

ios5.1-cydia

iTunes 10.6.0.40 sürümü şu an tam kararlı versiyondur, eğer iOS 5.1 e terfi edecekseniz lazım olurato.
Şu home tuşundaki kamera kısa yolu daha güzel olmuş, bayıloski.
Kameranın yüz algılama özelliği geliştirilmiş ekranda görünen tüm yüzleri tanıyor şerefsiz, on numarato.
iPad için kamera olayı daha da bir güzelleştirilmiş, iTunes Match ve iPad de izlenen videolarda güzellikler var, nefisto.

Ama en önemlisi diye sorarsanız tabii ki şu pil ömründeki iyileştirmeler derim, henüz test edemedim ama abiler pilin önceki sürüme göre bu sürümde daha uzun ömürlü olacağını demişler, pil konusunda onların yalancısıyım.

Eğer iOS 5 üzeri bir versiyon varsa aletinizde, ayarlardan hakkında falan filandan apdeyto, yoksa bana ne bana mı sordun?

Jailbreak konusu ise tethered olsada hemen aynı gece çıktı 🙂 İnanılmaz bir hız gerçekten tebrikler, jailbreak yalnızca A4 işlemcili cihazlar için yani iPhone 4s ve iPad için değil.

RedSn0w 0.9.10b6 ve snowbreeze v2.9.2(Google da arayın) ile yapabilirsiniz.

Yalnız yine bana sorarsanız eğer bu konuda profesyonel değilseniz, ichazınız halihazırda 5.0.1 de jailbreaklı ise iOS 5.1 e şimdi terfi etmeyin, hemen şimdi yeni sürüme geçmediğinizde çok küçük ihtimalde olsa birkaç yeni güncellenen uygulamada sorun yaşayabilirsiniz fakat geçerseniz önceki jailbreaki kaybetme ve birçok veri kaybı yaşama ihtimaliniz yüksek, yalnızca deneyimli iseniz bunu şu an yapın değilseniz bir hafta kadar bekleseniz iyi olurito.

Hyırlısı olsun 😉

Cem Yılmaz’ı da kaybettik, Allah mutlu mesut etsin güzel yaşayın, bir ferrari’de kocayın.

@okanbayulgen hacı bak maillerime cevap vermiyorsun deli ediyorsun, dalarım bir akşam programa cıngar çıkartırım, artizmisin abicim sen?

Ofiste artık yalnız değilim SEO uzmanı bir arkadaşımız işe başladı. http://j.mp/zuANA1