Kategoriler
Hayattan

Nostalji yapıyoruz – caps 2. sayfada

Bugün evdeyim, her zamanki gibi harikayım, evde olduğumda her zaman yaptığım gibi beyni doldur boşata sokmuş vaziyetteyim, bildiklerinin üzerinden geç unutma, üzerine ekle, cilala parlat. SDN Teknosa dergisinin 16. sayısında başladığımız SEO yazılarına 17. sayıda da devam edeceğim bu yüzden bir taraftan da yazdığım yazıyı toparlamaya çalışıyorum, aslında kırpıyorum desem daha doğru çünkü çok yazıyorum galiba, kitap filan mı çıkarsam ne yapsam, artık her önüne gelen kitap çıkarıyor trend şimdi bu, çok salakça, burası ile kitap arasında ben bir fark görmüyorum ki, ölmeden önce şu siteyi Google’ın kanatları altına soksam da öldükten sonra da yayında kalsa, evlenip çocukta yapamadık(Cem Yılmaz bile evlendi). Ulan harikayım dedim ama şimdi moralim bozuldu bak, neyse siktiredelim konuya girelim ve sıvışalım birazdan romalılar da gelir daha fazla canımız sıkılmasın.

telefon jetonu

parliament sinema kulubu

İncisözlük eşrafının da yardımları ile on numara bir nostalji arşivi yaptım, yarım günümü aldı inanın bu yüzden gittim bir de hiç sevmediğim bir şeyi yani şu watermark olayını yaptım. Post içerisine eklemedim fakat daha sonra bitince ekleyeceğim bir post içinde veya bu ayrı bir blog bile olur, oraya hem görsel hem video hem de bu görsellere benim yazdığım eğlenceli açıklamaları ekleyeceğim, olm blog yazmak zor iş artizlik yapmayın. Galeriye Google+ dan ve Facebook dan bakabilirsiniz. Bu postun içerisine de koymaya çalıştım fakat sakatlık çıkabilir diye FB ile G+ ya da atmış oldum, bu tür şeylerde çok sağlamcıyımdır.

Doğuştan geek biri olduğum için aslında genel olarak şu atariler, bilim kurgumsu, bilgisayarımsı şeylerle geçti çocukluğum, bu galeri benim çocukluğumdan “bir kısmını” ifade ediyor bu arda ben 20 yaşıma kadar çocuktum, ve gerçekten bu sizi hiç ilgilendirmez.

Resimlere baktığınızda bir insanın, bir neslin hayatının büyürken iletişim kanalları ve çeşitli ürünlerle nasıl şekillendirilebildiğini ve kötü ya da iyi, negatif ya da pozitif insanlara neler kattığını, daha sonra yapacağı işlerde çocukluğundaki metalardan faydalandığını düşünmüşünüzdür, benim de düşündüğüm gibi. Düşünmediyseniz zorlamayın, siktiredin.

Düşünsenize çocukken izlediğiniz çizgi filmler, okuduğunuz kitaplar, oynadığınız oyunlar, baktığınız porno dergiler, siz işte onlarsınız. Bazen He-man oluyorsunuz, bazen Superman ara sıra arızaya bağlıyor kaptan mağara adamı oluyorsunuz. Vay amk.

Hayat, dünya, evren bir bütün, tüm her şeyin “bir” olduğuna ve devamlılığı olduğuna inanıyorum, Hawking ile kanka olsaydık onu Müslüman yapmaya yetecek hatta artacak(sofi olur) deli fikirlerim var, ulan bir de iyi ki internet var yoksa kimse bizi(ve diğerlerini) s2ine takmazdı.

Herkesin iç geçireceği bir arşiv oldu, ağlamak serbest rahat olun 😉

Galeri nerede? Buralarda:
http://j.mp/wD92yE
http://j.mp/yzrudT

Google Play olarak ismi güncellenen şu Android market Türkiye’de de aktif olmuş çocuklar.

Yeni iPad şu an satışa çıksın saniyede kuyruk olur, ilk alacak Türklerden birkaçı arkadaşım ondan biliyorum.

Galatasaray 2 Gençler Birliği 0 – herkes haddini bilecek ulen!

Şu an iPhone kullanıyorum, şu jetonla da telefon kullandım, ilk hack hück işlerine bu jetonu(+ atari jetonları) delip girdiğimi biliyorum, belki daha küçükken hatırlamadığım zamanlarda yapmış olduğum şeylerde vardır, mesela böcek yiyormuşum, valla, sonradan yıllar sonra öğrendim ki yalnız değil mişim dünyanın neredeyse yarısı böcek yiyormuş(çinliler), sonra dedim lan demek ki normal olan benmişim bana hep anormalmişim gibi anlatırlardı. Yauşaklar.

Çiğnediğiniz sakızı yere atmayın döverim, o sakızı kuşlar yemek isteyince gagasına yapışıyor ve bu yüzünden ölüyorlar. Adam olun.

Tamam şu galeriye bakın, videoyu izleyin, müzüğü dinleyin ve dağılın.