Kategoriler
Ivır zıvır

İmam'dan garip hediye

MERSİN'in Mezitli Beldesi'ndeki Fatih Camii'nin imamı 37 yaşındaki Veli Çelik, Kuran Kursu öğrencisi 14 yaşındaki F.M.'ye iç çamaşır hediye etmek isteyince, taciz iddiasıyla tutuklandı. İmam suçlu bulunursa, 2 ile 7 yıl arası hapis yatacak.

MERSİN'in Mezitli Beldesi'ndeki Fatih Camii'nin imamı 37 yaşındaki Veli Çelik, Kuran Kursu öğrencisi 14 yaşındaki F.M.'ye iç çamaşır hediye etmek isteyince, taciz iddiasıyla tutuklandı. Bir çocuk babası imam Veli Çelik, yaz döneminde düzenlenen Kuran Kursu'nda başarı gösteren 20 kursiyere başarı belgeleri verdi. İddiaya göre, imam Çelik, kursta en başarılı diye nitelendirdiği F.M.'yi odasına çağırarak, kendisine bir hediye vermek istediğini söyledi. İmam Çelik odasında F.M.'ye daha önceden satın aldığı iç çamaşırını ambalajı içinde armağan etti etti. Çelik, odasında paketi verdikten sonra, kursiyer kıza, açıp hediyeyi kendisinin yanında görmesini istedi. Hediye paketini açtığında içinde iç çamaşırı olduğunu görünce sinir krizi geçirerek ağlamaya başlayan F.M., paketi yere atarak, evine gitti.

İmam dan garip hediye


AİLESİNE ANLATTI
Ağlayarak eve giren F.M.'nin olayı anlatması üzerine babası H.M., imam hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığın talimatıyla Mezitli Polis Merkezi ekipleri, imam Veli Çelik'i gözaltına aldı. Açılan soruşturma için babasıyla karakola giderek ifade veren F.M., başından geçenleri şöyle anlattı:

"İmam, bana, kursta çok başarılı olduğumu söyleyip, aldığı bir hediyeyi vermek üzere odasına çağırdı. Ben içeri girince ambalajlı özel paketi uzattı. Sonra, `Aç bakalım beğenecek misin?´ diye sordu. Ben, o an aklıma kötü bir şey gelmeden açtım. Paketi açıp içinde iç çamaşırı olduğunu görünce şoke oldum. Paketi hemen yere fırlatıp ağlayarak kaçtım. O anda başıma kötü bir şey gelecek diye çok korkmuştum. Eve ağlayarak gidince ailem ne olduğunu sordu, ben de anlattım.''

İMAM: PAKET KARIŞMIŞ
`Taciz´ suçundan gözaltına alınan imam Veli Çelik ise kendini, eşine aldığı hediyeyle kursiyerin hediye paketinin karıştığını iddia etti. Çelik, ifadesinde, "Eşime aldığım hediyeyi dalgınlık sonucu karıştırmışım. Kötü bir niyetim yoktu'' dedi. Şikayet üzerine polis, imamın camideki odasında arama yaptı, ancak başka bir hediye paketine rastlanmadı.

İmam Çelik, sorgulamasının ardından `cinsel istismar, taciz, sarkıntılık´ suçlarından, Yeni TCK'nın 102'inci Maddesi'ne göre çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

F.M.'nin ailesi ise olay sonrası kiracı oldukları Mezitli Beldesi'ndeki evi terk edip, il merkezine taşındı. Olayla ilgili İl Müftülüğü de idari soruşturma başlattı. Soruşturma sonunda imam açığa alınırken, mahkeme sonucuna göre suçlu bulunmasa dahi Mersin'de görev verilmemesi hükme bağlandı. İmamın suçlu bulunması durumunda ise meslekten men edilebileceği gibi, 2 ile 7 yıl arası hapis yatacak.

(DHA)

Eski wolkanca.com’da İmam'dan garip hediye veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, İmam'dan garip hediye için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

İmam'dan garip hediyeiçin 4 yanıt

olayı duymuştum şimdi okuyunca yeniden hatırladım. bu durumda kız korkularında tamamen haklı o tip insanlar iç çamaşırı hediye veriyorsa bunun arkasında mutlaka gizli emeller vardır. nereden mi biliyorum? çünkü yakın akraba olmayan birisinin bir kıza iç çamaşırı vermesi müslümanlık inancına ters bu durumda kız hediyeyi kazara almış olsa bunun sonu evliğe bile giderdi (tabii imam nikâhıyla)
ve bunun adı sözde namus evliği olurdu.
şimdi bu kişi hapisten çıkınca gene imamlık yapacak. oysa dini ve ahlaklı imamlarımızı bu gibi rezaletlerle kirleten bu namussuzlara mesleği men etmek gerek. hükümetimiz türbanla bu kadar uğraşacağına birazda bu imam rezaletleriyle uğraşsa bu gibi kişileri eleyip kendi aralarında barındırmasa inanın dindar insanlarımız ve dine saygı artar ama çoğunlukla aman duyulmasın din kirlenmesin diye bu tip olaylar saklanmakta bu da insanları dinden soğutmakta.

ulan iyice boku çıktı memleketin. yaz da geldi bunlar artık soğuk gazoz felan da ikram eder camide cemaate şerbet yerine.
geçen de vakit gazetesi yazarı olacak hüseyin üzmen denen denyo basılmıştı böyle adam 78 yaşında utanmaz arlanmaz 14 yaşında ki kıza tecavüz etmiş yazılarına bakınca da ağzından namus haram helal i düşürmez bu tipler ne dir bu saçmalık. bir yandan ona buna din dersi verip akıllarınca ahkam keser şeriat isterler diğer yandan çüklerine bile sahip çıkamazlar aslında şeriat diye bağıran bu çakallara şeriatı uygulamak lazım asmak lazım ama şeylerinden 🙂
bu arada bir kaç çapulcu için geçerli bu laflar her müslüman almasın üstüne bunları sanırım yazmak lazım bunu dip not olarak eleştirdiğim şey bu yobazlar 🙂

suçlu bulunmasa dahi mersinde görev yapmasın ne demek yaw.
bari tanga olmasa,paçalı don olursa kurtarır durumu zannımca 🙂