Kategoriler
Ivır zıvır

Çin’de yaşanmış gerçek bir olay

Çinde bir üniversitede oldukça ilginç gerçek olduğuna inanılan bir olayı paylaşmak istiyorum sizinle.

Kızın biri bir gün yeni aldığı bisikletiyle okula geliyor ve okulun bahçesindeki bisiklet parkına henüz kilit almadığı için öylece bırakıyor. Derslerin bitiminde okul çıkışı bisikletinin yerinde olmadığını görüyor ve çok sinirleniyor.

Ertesi gün sabah okula geldiğinde bisikletini üzerinde bir notla bir gün önce bıraktığı yerde buluyor. Üzerindeki notta ise şunlar yazıyor. “Çok özür dilerim ama bisikletine gerçekten çok ihtiyacım vardı aldıktan 2 saat sonra geri getirdim ama sanırım çıkışına yetişemedim çok üzgünüm anlayışın için teşekkürler.

Kız doğruca bir bisikletçiye gidiyor ve 5 tane kilit alarak okula dönüyor. Bisikleti iyice kilitleyip 5 farklı anahtarla derse giriyor ve olayı arkadaşlarına anlatıyor.

Ders bitimi okul çıkışında 5 kilit taktığını anlattığı arkadaşlarıyla beraber bisikletini almaya gittiğinde şok oluyor.

china bisiklet

Bisikletin üzerinde 10 kilit ve birde not var. “Eğer acil ihtiyacım olduğu halde ben kullanamayacaksam sen hiç kullanamayacaksın!”

WOLKANCA

Konuk Yazar

Çin’de yaşanmış gerçek bir olay başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

evet bunu okumuştum önceden ama yine yüzümde bir tebessüm belirdi. paylaşım için teşekkürler 😉

@bloggerdal
orjinal içerik diyonuzda çoğu blogda bu rastlanmıyor malesef hatta bu fikri savunanlarda bıle!
blog bura yahu istediğin şeyi yaz. kopyala yapıştır yap. valla hiç umrumda değil kaynağı gösterildiği müddetçe desteklerim ben.

şu blogosferde 3. yılında bu kadar düzenli ve çeşitli içerik üreten bir topluluk blogu daha gösterin bana. pilli grubu hariç.
😀
yok dimi.

@tamkarışık
tabii ki blogundur istediğini yaz çiz. ama şunu blogcu tecrübelerimle biliyorum ki bir orjinal yazı bin tane kopyala yapıştırdan aladır. çöplüğe çevrilmemeli bence.
@wolkanca
benim blog wolkancaya bir diyeceğim yok.zaten orjinal ve her telden olmasaydı ne ben 2 senedir takip ederdim ne de bu kadar yoğunluk olurdu.pillinin verdiği 3 kuruşla ucuz tercümanlığı bence arkadaşlar kendi bloglarında yapsalar google amcaları daha çok verir.(ben kazanamıyorum o başka 🙂

arkadaşlar doğrusu söylemek gerekirse ben şok oldum belki de yaşım 8 olduğu için yani yaşım küçük olduğu içindir.neyse hepiniz kendinize iyi bakın