Kategoriler
Ivır zıvır

Cep telefonunuz başkası tarafından kapattırılabilir mi?

Dün çok ilginç bir olay yaşadım, sabah kalktığımda cep telefonum ile ne arama yapabiliyordum ne de arama geliyordu. Bunu fark etmem aslında arama yaparken değil de twitter’a bağlanıp bir şey twitlemeye çalışırken oldu, gprs ile bağlanmayınca telefonun ayarlarına bir şeyler olduğunu düşündüm bir süre uğraştım olmadı, daha sonra sabit telefonumdan arayan arkadaşların Volkan sana ulaşamıyoruz cep telefonundan demeleriyle kıllandım. Sabit numaradan cep telefonumu aradığımda telefonumun servis dışı olduğunu gördüm, hattım da 170 kadar kontör vardı ve kapanması için hiç bir sorun yoktu, akşama kadar telefonum bu şekilde kapalı kaldı.

Akşam fırsat bulup Turkcell çağrı merkezini aradım ve telefonumun neden kapalı olduğunu yetkiliye sordum, cevabı “sizin isteğiniz üzerine kapanmıştır Volkan bey” oldu. Arkadaşa nasıl olur ben böyle bir talimat vermedim deyince bana kayıtlarda böyle geçiyor dedi.
Anlaşıld ıki benden başka biri benim telefonuma en son yüklediğim kontör miktarı, en son yaptığım armalar gibi bilgileri vererek telefonumu kapattırmış, telefonumu kapattıranın kim olduğunu bilmek istediğimi belirttim ve bir araştırma talep ettim. Turkcell de yapılan işlemlerin hepsi kayıt altında olduğu için bunun olabileceğini söylediler ve hemen bir form oluşturdular. Sonucu beni arayarak verecekler, sanırım yarına sonuçlanır.

Gerçekten çok ilginç bir durum, benim cep telefonu hattımı kimin kapattırdığını merak etmemin yanı sıra acaba bu durum Turkcell’de sıkça yaşanan bir durum mudur diye de düşünmeden edemiyorum.

Cep telefonumu kimin ve nasıl kapattırdığı hakkında detaylıca bir rapor elime ulaştığında yine burada paylaşacağım.

Bonus olarak da aşağıda Selçuk Erdem ve Latif Demirci tarafından çizilen karikatürlü Turkcell kontör kartlarına bakalım da neşemiz gelsin.
https://koleksiyonodasi.com/turkcell-100-kontor-karikaturler-1-seri-101-kart/