Kategoriler
Internet

HTML5 player video ve müzik oynatıcıları

HTML5 ile web daha bir güzel https://wolkanca.com/html-5-vitese-atiyor/. HTML5’in içerisinde video ve müzikler için de güzellikler mevcut, html5 audio (ve video) playerlar.

İşte 9 adet Html5 audio player(müzik oynatıcı).

Media Element

mediaelementjs.com
html5 mediaelement4
MediaElement, müzik ve video oynatıcı. Html5 ve Css ile yazılmış olup, eski web tarayıcıları tarafından da desteklenen bir yapıya sahip. Media Element’i popüler platformlar olan wordpress, drupal ve joomla gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Scott Andrew’s HTML5 audio player

scottandrew.com/pub/html5audioplayer
html5 scott6
Bu oynatıcı gerçekten sade bir tasarıma sahip, ve bundan dolayı gerçekten çok hızlı çalışıyor. Eğer sadece bir müzik oynatıcı arıyorsanız, sadece buna ihtiyacınız var.

Speakker

speakker.com
html5 speakker8
Speakker kurması çok kolay ve özelleştirme özellikleri fazla olan bir oynatıcı ve gerçekten çok kaliteli. Renkerinden genişliğine kadar herşeyi kişisel zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

MooTools HTML5 Audio Player

html5 mootools5
Eğer sitenizde MooTools kullanıyorsanız, bu oynatıcıyı da çok seveceksiniz çünkü aynı mantık ile yazılmış durumda. Html5 ve mootools’un javacript framework’ü ile yazılmış. Bütün tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor. simulacre.org/mootools-html5-audio-player

Universal HTML5 Audio Player

codecanyon.net/item/universal-html5-audio-player
html5 universal9
Listedeki tek ücretli olan oynatıcı bu. Ücretide öyle yüksek bir mebla değil sadece 5 dolar. Ancak Türk adet ve geleneklerine uyarak, bu niye pahalı diyip internette bedava versiyonunu bulabilirsiniz.

SoundManager 2

schillmania.com/projects/soundmanager2
html5 soundmanager7
html5 ve flash’ı kullanrak yazılmış olan SoundManager 2 gerçekten kaliteli ve çok küçük boyutlarda (10kb) müzik oynatıcılar arasında iddialı duruma geliyor.

jplayer

jplayer.org
html5 jplayer3
Jplayer jQuery eklentisi olarak yazılmış ve gerçekten hızlı çalışan bir yapıya sahip. Programcı iseniz kodlama yapısını gayet temiz ve anlaşıabilir bulacaksınız. Bu arada video da oynatabiliyor.

audio.js

kolber.github.com/audiojs
html5 audio1
audio.js Html5’in audio tag’inden üretilmiş bir javascript kütüphanesi. audio etiketini kullandığınız her yerde bu kütüphaneyi kullanabilirsiniz.

HTML5 Audio Player Bookmarklet

Site marklets.com/HTML5+Audio+Player.aspx
html5 bookmarklet2
Bunu da mp3 indirme sitelerinde kullanabilirsiniz, örnek verecek olursak, müziği buldunuz ama önce dinlemek istiyorsuınuz, bu kod size öncelikli olarak seçtiğiniz müziği dinleme fırsatı tanıyor.