Kategoriler
Teknoloji

MS, Apple’a fena salladı!

Microsoft: “iPhone’u bilerek yavaşlatıyorlar”
MS_Apple
MS, Apple’ın, yeni modelleri satmak için eski iPhone’larla ilgili kötü bir oyun oynadığını söylüyor!

Business Insider’ın haberine göre, geçtiğimiz hafta yapılan Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Microsoft’un yeni mobil şefi Terry Myerson, Apple’ın bilerek eski iPhone’ları kullanılamaz duruma getirdiğini iddia etti. Bu iddia, Windows telefonlara, Apple’ın iPhone’lara uyguladığı gibi bir güncelleme sistemi getirip getirmeyeceği ile ilgili bir sorudan sonra ortaya atıldı.

Terry Myerson soruya tam olarak bir yanıt vermezken, Apple’a sıkı bir biçimde yüklendi:

“Bence Apple, her ne kadar iOS5’i iPhone 3G için indirebilseniz de, eski modellerini kullanılabilir cihazlar olmaktan çıkarıyor. iOS 5’i iPhone 3G’ye kurabilirsiniz ama alacağınız performans sizi çileden çıkartıyor. Yeni donanımı sattırmak için çok güzel strateji. Bu işletim sistemini kur, donanımın kullanılamayacak derecede yavaşlasın, sonra bunu hissettiğinde git ve üst modeli al. İstatistiklere göre konuşursak, Android telefonlar hiç güncellenmiyor. Büyük hatalara sahipler ve bu hatalar yamanmıyor bile. Bu istatistiki olarak önümüzde.”

Apple yetersiz donanıma yeni yazılım mı yükletiyor

Her ne kadar soruyu soran özellikle bastırsa da, Myerson güncelleme konusunda ser verip sır vermedi. Sadece Windows Phone’un bundan sonraki kod adı “Apollo” olan sürümünün mevcut Windows Phone uygulamalarıyla çalışabileceğini belirtti. Özellikle Windows 8’in çıkışıyla Windows Phone uygulamalarının ve uyumluluk sorunlarının olup olmayacağı merak konusu.

Bazıları karşı çıkacak olsa da, iOS 5 ile iPhone 3G ve 3GS cihazlarında takılmalar ortaya çıkıyor ve pek çok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. Myerson’un iddiası da bu durumdan yola çıkıyor. Ona göre yeni işletim sistemleriyle eski modellerin yavaşlaması özellikle yapılmış gibi görünüyor; bu cihazların donanımlarının yetmeyeceği bilinirek iOS 5 güncellemesi almasına izin veriliyor.

golgem – golgem09 – https://wolkanca.com/ekle/
ms, apple’a fena salladı! – voleransae