Herkesin Ahmet Kaya'sı kendine

Ahmet Kaya deyince herkesin zihninde farklı renklerin, anıların, düşüncelerin oluşması Ahmet Kaya'nın halkın içinden gerçek bir halk sanatçısı olduğunu gösterir, tarihte böyle büyük, ileri görüşlü insanların başına ne gelmişse onun da başına aynısının gelmesi de bittabii tesadüf değildir hani, bakın kimler asılmış kimler sürülmüş ki hep?

Herkesin Ahmet Kaya sı kendine


Günübirlik siyaset malzemesi yapmak yerine en azından onun şarkılarından, sözlerinden, davranışlarından, yaşamından dersler çıkarmak gerekir, hala Ahmet Kaya denince, şarkılarını duyunca tüyleri diken diken olan varsa(olumlu veya olumsuz) olur öyle bazen çünkü bendendir, bizdendir, bizim sokaktandır, halkın sesidir o ve bu Ahmet Kaya'nın öyle boşa yaşamış ve ölmüş bir adam olmadığı anlamına da gelir aynı zamanda. Kendisininde dediği gibi tarih tüm olanları ap açık yazıyor, yazacak.

“Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur” demiş Albert Einstein, gerçekten de atom filan hak getire yakında protonları çarpıştıra çarpıştıra maddenin özüne ineceğiz ama önyargılarımız hep var olacak bu yüzden bence herkesin Ahmet Kaya’sı kendine olsun daha mutlu oluruz sevgili romalılar.

Ümit Kıvanç Uçurtmam Tellere Takıldı ismi ile Ahmet Kaya belgeseli yapmış, diğer belgesel, kısa film ve çalışmaları da harika http://gecetreni.com/.

http://vimeo.com/channels/ahmetkaya

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.